Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI XIII.: Střední váha. Koho dalšího sundá Golovkin?

  • Napsal Antonín Vavrda

Gennadij GolovkinGennadij GolovkinPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Třináctý díl našeho mini-seriálu pokračuje střední váhovou kategorií.

LEHKÁ STŘEDNÍ VÁHA (do 72,5 kg – do 160 liber)

ŠAMPION WBC: Zajímavý přetlak se začíná tvořit v této divizi v rámci nejprestižnější z federací. Titul WBC sebral v červnu Portoričan Miguel Cotto (39-4) dlouholetému králi této váhy Sergiu Martinezovi (51-2-3), kterého dostihly zdravotní problémy. Už před tímto soubojem si ale právo vyzvat šampiona vybojoval Marco Antonio Rubio (59-1-7). Ale...

...Ten v říjnu nastoupil coby prozatímní šampion proti Kazachovi Gennadiji Golovkinovi (31-0), od kterého inkasoval těžký knockout. A představitelům WBC se Golovkin coby šampion zalíbil natolik, že v následně obhajobě proti Martinu Murraymu (29-1-1) bude tento pás opět ve hře. Byť stále jeho prozatímní verze.

ŠAMPION WBA: Králem této federace je již čtyři roky výše zmíněný Kazach Golovkin. V jeho případě mnozí sledující kariéru až poslední měsíce, pravdou ale je, že „GGG" už obhajoval tento pás jedenáctkrát poté, co jej získal knockoutováním Kolumbijce Nilsona Julia Tapii (15-1-3). Otázkou posledních čtyř let ale není to, kolikátá obhajoba Golovkina čeká, ale zda jeho další soupeř vydrží tlak této kazašské mlátičky až do konce všech vypsaných kol.

ŠAMPION IBF: Obrovský návrat předvedl letos v říjnu už mnohými odepisovaný Američan Jermain Taylor (33-1-4). Ten v posledních letech řešil více než své soupeře zdravotní potíže po porážkách od Frocha a Abrahama a tak mnohé zaskočilo, když dostal po jednom návratovém souboji šanci bojovat o titul mistra světa.

A australského veterána Sama Solimana (44-12), který se stal černou můrou nejen Němce Felixe Sturma, dokázal ve dvanácti kolech porazit a obrat ho o titul světového šampiona. Faktem ale je, že nebýt čtyř počítání Solimana, byl zápas opticky vcelku vyrovnaný. V první obhajobě čeká na Taylora další ex-šampion – Sergio Mora (27-2-3).

ŠAMPION WBO: Přišel, šokoval a odešel s pásem. Ir Andy Lee (34-2) se v polovině prosince postaral o jedno z největších překvapení uplynulého roku, když v šestém kole dokázal knockoutovat vysoce favorizovaného Rusa Matta Korobjova (24-1) a získat do moci Peterem Quillinem (31-0) uvolněný pás WBO. Pro Leeho to byl druhý zápas v řadě, který vyhrál před limitem v době, kdy prohrával na body!

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ – GENNADIJ GOLOVKIN: Těžko může být naší jedničkou někdo jiný. Kazach Gennadij Golovkin ničí všechno, co mu staví manažeři do ringu. Neřeší fanoušky diskutovanou kvalitu protivníků, prostě přijde, zničí a zase odejde. Pravdou ale je, že pokud si v únoru poradí s Murrayem, mělo by přijít na řadu některé z legendárních jmen nedávné minulosti, nebo současnosti. „GGG" by si někoho takového v rekordu rozhodně zasloužil.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze