Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI XIV.: Super střední převzal Froch. Carl Froch!

  • Napsal Antonín Vavrda

Carl Froch se svými titulyCarl Froch se svými titulyPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Čtrnáctý díl našeho mini-seriálu pokračuje super střední váhovou kategorií.

SUPER STŘEDNÍ VÁHA (do 76,2 kg – do 168 liber)

ŠAMPION WBC: Hodně šampionů měla v super střední divizi tato federace. Za poslední dva roky se ale o tento titul boxovalo jen třikrát. Jednou jej získal coby uvolněný Sakio Bika (32-3-6), který následně nejdříve remizoval s Anthonym Dirrellem (27-1-0), aby s ním loni v srpnu napodruhé prohrál. Na současném šampionovi je aktuálně nejzajímavější fakt, že jeho o rok starší bratr André touží coby vyzývatel federace IBF po odvetě za kontroverzí porážku od Carla Frocha. Tehdy (rok 2009) se boxovalo právě o titul WBC!

ŠAMPION WBA: Zamotanější to snad už ani být nemůže. O prozatímní verzi regulérního titulu WBA si to naposledy rozdali Rus Fjodor Chudinov (12-0), který v prosinci ve druhém kole knockoutoval Australana Bena McCullocha (14-1). Jeho dalším soupeřem byl měl být Brit George Groves (21-2).

Ten v posledních 18ti měsících padl se „Super šampionem" této organizace – krajanem Carlem Frochem (33-2). Právě post „Super šampiona" je v této váze silnější, než v kterékoliv jiné. Mimo jiné má tento status také nedobrovolně odpočívající Američan André Ward (27-0), který ale minulý týden podepsal smlouvu se stájí RocNation, konečně by se tak mohl opět vrátit do ringu a pomoct vyřešit v současnosti celkem nepřehlednou situaci.

ŠAMPION IBF: Také této organizace aktuálně vládne britská „Kobra" Carl Froch. Zde ale není o čem spekulovat. Titul vybojoval Froch před více jak dvěma lety dominantní výhrou nad Rumunem s kanadským pasem Lucianem Butem (31-2). Od té chvíle dokázal sedmatřicetiletý bijec postupně porazit hodně zajímavá jména – Yusafa Macka, Mikkela Kesslera a dvakrát v ostře sledovaných ostrovních derby George Grovese.

ŠAMPION WBO: Pokud bychom tento článek psali před rokem, bylo by u organizace WBO jiné jméno. Dá se říct, že si titul WBO pánové Robert Stieglitz (47-1-4) a Arthur Abraham (41-4) přehazují, jako by ho snad ani nechtěli. Momentálně jej má v držení druhý jmenovaný, který jej bude v únoru hájit v odvetě za podzimní kontroverzní (hlavně díky Britovi a ostrovním médiím) první souboj, poté by se měl v ringu počtvrté potkat s „kamarádem" Stieglitzem.

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ – CARL FROCH: Američan Ward toho za poslední dva roky příliš nenaboxoval a tak není jiná možnost – jedničkou této divize je Brit Carl Froch. A těžko se dá polemizovat, že nezaslouženě. „Kobra" z Nottinghamu má za sebou veleúspěšných 30 měsíců, ve kterých se vrátil zpět do absolutní špičky této divize.

Kdo by to byl na jaře roku 2012 řekl. Tehdy – před duelem s Butem – mu kde kdo radil, aby raději skončil. Všichni boxerští fanoušci musí být rádi, že tyto hlasy neposlechl! Ano, Froch může být svými výkřiky kontroverzní, nikdo ale nemůže zpochybnit jeho kvality a také fakt, že jeho zápasy prostě baví. A je jedno, jestli máte rádi techniku, nebo klasickou rvačku. Froch často servíruje obojí v jednom.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze