Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI XV.: Jedničkou polotěžké je Kovaljov! Nebo ne?

  • Napsal Antonín Vavrda

Sergej KovaljovSergej KovaljovPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Patnáctý díl našeho mini-seriálu pokračuje polotěžkou váhovou kategorií.

POLOTĚŽKÁ VÁHA (do 79,4 kg – do 175 liber)

ŠAMPION WBC: Už pětkrát v řadě odcházel Kanaďan Adonis Stevenson (25-1) odcházel z ringu coby šampion této federace. Pouze jednou musel hájit titul ve všech vypsaných kolech. Přesto... Již sedmatřicetiletý „Superman" jen těžko hájí pozici nejlepší polotěžké váhy světa. Důvod?

ŠAMPION IBF, WBO a WBA (Super): ...Jmenuje se Sergej Kovaljov (26-1-0). Jednatřicetiletý Rus v listopadu loňského roku dokázal doslova seřezat legendárního Američana Bernarda Hopkinse (55-2-7). Co na tom, že mu už táhne na padesát. „Vetřelec" byl, je a stále bude přírodním úkazem, který dokázal i na stará kolena školit o dvě generace mladší soupeře. Jenže v případě „Krushera" narazil.

ŠAMPION WBA: Regulérním šampionem federace WBA v této váze se jmenuje Jürgen Brähmer (45-2). Pás už obhájil třikrát, přesto jej kromě Německa tak nějak nebere nikdo vážně. Šestatřicetiletý rodák ze Stralsundu má totiž smůlu v tom, že velké boje v této divizi se jednoduše nyní odehrávají za velkou louží. A je to škoda, levoruký Brähmer na to totiž vzhledem i muskulaturou nevypadá, ale jeho boxerské kvality jsou nezpochybnitelné.

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ – SERGEJ KOVALJOV: Cedric Agnew, Blake Caparello, Bernard Hopkins. Tři soupeři, tři jasné výhry, byť s posledně jmenovaným „až" na body. Přesto nebylo, co řešit. Kovaljov je rychlý, je silný, je dynamický, je odolný. Žebříčkově výše je sice stále ještě Stevenson, především za vítězství nad posledně jmenovaným stavíme aktuálně ruského „Ničitele" do pozice pomyslné jedničky našeho webu polotěžké váhy.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze