Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI XVI.: Křížová váha? Na Hucka doráží vlčí smečka!

  • Napsal Antonín Vavrda

Marco Huck / zdroj foto: Boxingscene.comMarco Huck / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Šestnáctý díl našeho mini-seriálu pokračuje křížovou váhovou kategorií.

KŘÍŽOVÁ VÁHA (do 90,7 kg – do 200 liber)

ŠAMPION WBC: V pětatřiceti letech si doslova vyhádal u manažera i trenéra duel o titul mistra světa. Rus Grigorij Drozd (39-1) si na Poláka Krzysztofa Wlodarczyka (49-1-3) jednoduše věřil. Rozhodně více, než fanoušci a experti. On jim ale ukázal, proč. Dlouholetého vládce této federace na domácí půdě v Moskvě ve dvanácti kolech převálcoval. Vláda polského „Ďábla" skončila. Jak dlouho bude držet titul ruský „Fešák"?

ŠAMPION WBA: Za posledních 24 měsíců stál v ringu pouze dvakrát, přesto nikdo nepochybuje o tom, že titul mistra světa této organizace je ve správných rukou. Drozdův krajan, kamarád a parťák Denis Lebeděv (26-2) naposledy uhájil titul proti dalšímu Polákovi Pawlu Kolodzieji (33-1). Rychle, jasně, dominantně. Na konci března půjde do ringu s pásem mistra světa znovu. Postaví se mu tvrdý Afričan Youri Kayembre Kalenga (21-1)?

ŠAMPION IBF: Podle mnohých nejlepší křížová váha. Pokud... Pokud by třicetiletého Kubánce Yoana Pabla Hernandeze (29-1) nepronásledovala zranění. Také kvůli nim odboxoval za poslední tři roky pouhé tři duely. Ve všech tento dlouhoruký, šikovný a technicky skvěle vybavený bijec vyhrál. Následky zranění a operací se ale na něm přece jen projevily. Kolikrát se postaví do ringu letos?

ŠAMPION WBO: Nejprve Marco Huck (38-1-2) napodruhé zničil krajana Firata Arslana (34-2-8) a všem ukázal, kdo z této dvojice je lepší. Poté si v létě poradil také s Italem Mirkem Larghettim (21-1), který jej ale potrápil možná více, než většina čekala. Jako kdyby se opětovně potvrdila jeho největší slabina, která dává vzpomenout na jeho balkánský původ – psychika a podcenění soupeřů. V roce 2015 ho ale bude čekat těžká práce. Na jeho titul si brousí zuby nejeden tvrdý protivník v čele s Rusem Rachimem Čachkijevem (21-1).

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ – MARCO HUCK: Třicetiletý Němec se srbskými předky není tím nejrychlejším, nejsilnějším, nejšikovnějším či nejtechničtějším boxerem této divize, ale je nejkomplexnější. Pokud by dával tréninku pokaždé sto procent, nebylo by o jeho pozici jedničky této váhy absolutně pochyb. Na druhou stranu, nažhavených chrtů, kteří chtějí nejen jeho obrat o titul mistra světa je v kříží více než dost. Následujících dvanáct měsíců čeká na Hucka pořádně šichta!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze