Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'T-Rex' se do německé krásky nezakousne. Zatím. Hammerová má zdravotní trable

  • Napsal Fabiana Bytyqi

Shieldsová vs. Hammerová / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová vs. Hammerová / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Je to přesně týden, co by jeden z nejočekávanějších zápasů v historii ženského boxu zrušen několik dní po jeho oficiálním oznámení. Američanka Claressa Shieldsová (6-0, 2 KO) a Christina Hammerová (23-0, 10 KO) se ještě v letošním roce neutkají. Američanka tak kvůli zdravotním problémům Němky bude až 8. prosince (původní termín byl 17. listopadu) boxovat s Belgičankou Femke Hermansovou (9-1, 3 KO).

O střetu Claressy „T-Rex“ Shieldsové a Christiny „Lady“ Hammer se mluví už několik dlouhých měsíců. V srpnu roku 2017 došlo přímo v ringu po zápase Shieldsové, ve kterém knockoutovala další Němku Nikki Adlerovou, k prvnímu slovnímu střetu těchto dvou šampionek.

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU:

Koncem letošního září bylo oznámeno, že 17. listopad bude dnem, kdy se neporažené královny střední váhy utkají v Atlantic City ve slavné Boardwalk Hall o všechny čtyři tituly nejprestižnějších boxerských organizací. To vše jako hlavní hvězdy galavečera Showtime Boxing.

„Pracovala jsem celý život velmi tvrdě, abych zdolala všechny překážky. Reprezentovala svou zem, vyhrála dvě olympijské medaile, a stala se, už jako profesionálka, světovou šampionkou ve dvou váhových divizích. Chci být součástí největšího zápasu v historii ženského boxu, chci být neporaženou světovou šampionkou ve střední váze, chci, aby ženský box dosáhl nových rozměrů,“ radovala se Shieldsová při oznámení duelu.

„Jediná 'věc', která stojí mezi mnou a dosažením všech těchto cílů je Christina Hammerová. V polovině listopadu ji porazím a udělám to takovým způsobem, aby nebylo pochyb o tom, kdo je nejlepší na světě,“ přidala sebevědomě šampionka WBA a IBF (v super střední váze vybojovala pásy WBC a IBF).

Shieldsová vs. Hammerová / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová vs. Hammerová / zdroj foto: Boxingscene.com

„Jsem hrozně natěšená a motivovaná do zápasu s Claressou. Jsem nejlepší střední váha na světě, a ukážu to, až se dostanu do ringu. Vždy bylo mým snem být součástí největšího zápasu ženského boxu všech dob, a pozvednout ho tak na tu nejvyšší úroveň. V listopadu budu korunovaná neporažená královna střední váhy,“ kontrovala osmadvacetiletá Hammerová, Němka z kazašskými kořeny a také šampionka federací WBC a WBO.

Jenže pouhý týden na to přišla zpráva, že je zápas prozatím odložen. Důvodem jsou zdravotní problémy Christiny Hammerové, které nejsou blíže specifikovány.

Promotér Claressy Shields byl informován, že se u sličné Němky nejedná o zranění, ale o zdravotní stav, který se musí řešit a očekává se plné vyléčení. Sama boxerka na svých sociálních sítích uvedla, že se fanouškům omlouvá, ale cítí se opravdu zle, a její doktor jí zakazuje zápasit a tvrdě trénovat ještě několik dalších měsíců.

Mimochodem, ani po týdnu od těchto slov nepřišli němečtí, nebo američtí boxerští novináři s upřesněním informace o zdraví Hammerové. Mimo jiné se spekulovalo také o tom, že by mohla být v jiném stavu. Bude zajímavé sledovat, zda se přece jen později veřejnost dozví podrobnosti.

Každopadné ve svém prvním vyjádření po této zprávě působila Shieldsová značně rozrušeně a rozzuřeně. Prostě věrna své přezdívce po obávaném prehistorickém predátorovi.

Shieldsová vs. Hammerová / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová vs. Hammerová / zdroj foto: Boxingscene.com

„Jsem hrozně, hrozně, hrozně moc zklamaná. Nechám svůj tým provést oznámení, ale to, co bych chtěla říct je, že tento zápas chci na sto procent. Já nejsem ta nemocná. Neznám všechny detaily o kondici Hammerové, ale doktoři jí řekli, že nemůže boxovat do března příštího roku. Přesto však budu 17. listopadu zápasit. Teď ale potřebuji jeden den spánku, abych se cítila lépe. Jsem teď tak naštvaná, že bych snad pěstí prorazila cihlovou zeď,“ zaznělo od hvězdné Američanky.

Poté, co se vyspala, ale přidala už daleko mírnější slova. A to na instagramu pod společnou fotku se svojí rivalkou v tělocvičně: „Odmítám nechat moji soutěživost nebo touhu stát se neporaženou šampionkou, aby převážily fakt, že zdraví je ta nejdůležitější věc. Chci, aby Hammer věděla, že se modlím za to, aby se brzy uzdravila. Přijde den, kdy se potkáme v ringu. Ale do té doby, drž se šampionko! “

Nezbývá než doufat a pevně věřit, že na její slova dojde a že se zdravotní stav Hammerové co nejdříve zlepší natolik, aby se mohla plně na tento dlouho očekávaný duel připravit, a fanoušci nepřišli o pořádnou dívčí válku! Možná největší v historii tohoto sportu...

Shieldsová vs. Hammerová / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová vs. Hammerová / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze