Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tyson Fury: Díky, že kulturista Joshua hlídá moje pásy. Už jsem pomalu též kulturistou

Anthony Joshua vs. Tyson FuryAnthony Joshua vs. Tyson FuryMANCHESTER – Velké věci se dějí v březnu ve světě profesionální těžké váhy. Před týdnem obhájil titul mistra světa WBC Američan Deontay Wilder (40-0, 39 KO), za dva týdny si to rozdají o pozici jeho vyzývatele Dillian Whyte (22-1, 16 KO) a Lucas Browne (25-0, 22 KO), na konci měsíce se střetnou Anthony Joshua (20-0, 20 KO) s Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). A do toho všeho pravidelně a rád vstupuje další ostrovní bijec, Tyson Fury (25-0, 18 KO).

Manchesterský obr, který v listopadu roku 2015 senzačně zdolal Ukrajince Vladimira Klička, aby následně kvůli mnoha osobním problémům pásy IBF, WBA, WBO a IBO uvolnil a sám ukončil kariéru, se momentálně pohybuje v tréninkovém kempu Australana Lucas Browna.

VÍCE O TĚŽKÉ VÁZE:

Ten na rozdíl od Parkera využil jeho dovedností a rad jak v suché přípravě, tak také v ringu prostřednictvím sparingů. A dle snímků vypadá letos třicetiletý Fury stále lépe. Ostatně, na léto plánuje svůj velký comeback.

Už chybí jen oznámit, že má oficiálně zpět svoji licenci a poté i místo, datum a soupeře pro velký návrat.

I bez toho si ale Fury rád popovídá s kýmkoliv, kdo má zájem. A pochopitelně také s novináři. Naposledy se rozmluvil právě po výhře Wildera, který v noci na 4. března v desetikolové těžké bitvě knockoutoval v desátém kole do té doby neporaženého Kubánce Luise Ortize (28-1, 24 KO).

„Brendan Ingle (ostrovní boxerský trenér) kdysi řekl, že je snadné porazit Tysona Furyho. Velmi snadné. Dostaňte ho na podlahu ringu a máte ho. Proč to teď nezkusit? Deontayi Wildere, Anthony Joshuu, kdokoli jiný, jdu si pro vás,“ řekl v rozhovoru pro Daily Star.

„Uvolnil jsem své pásy a pomohl tak všem těmto těžkých vahám, aby o ně bojovaly. Joshua se mi o pásy (WBA a IBF) staral opravdu dobře, udržoval je jistě v teplu a čisté. Nyní jsem připravený se mu postavit a sebrat mu, už se nemohu dočkat, je to dávno, co jsem bojoval naposledy,“ připomněl skutečnost, že v ringu nestál právě od výhry nad ukrajinskou legendou, což je už téměř dva a půl roku.

„Začal jsem už posilovat. Označil jsem Joshuu za boxerského kulturista, ale sám nyní začínám vypadat coby kulturista. Jím proteinové tyčinky, chodím brzo spát a sním sladké sny o tom, koho všechno porazím,“ dodal se svou typickou nadsázkou samozvaný „Gipsy King“.

„Wildera sleduji dlouho, je na mém radaru, chci s ním bojovat, protože máme otevřený společný účet. Až se s ním dostanu do ringu, budu muset předvádět skutečně kvalitní defenzivu, protože má opravdu tvrdý úder. Ale po tom, co jsem viděl, nepochybuji o tom, že ho porazím. Že ho knockoutuji. Dám mu boxerskou lekci, zničím ho,“ rýpl si poté i směrem s americkému rivalovi, se kterým se už setkal tváří v tváři v ringu.

Tehdy – v lednu 2016 – se ale oba pouze hecovali poté, co „Bronzový bombarďák“ uspal Poláka Artura Szpilku a Fury ještě řešil případnou odvetu s Kličkem, než jej dostihly jeho deprese a osobní problémy.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze