Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry ledna 2018 dle PB.cz: Usyk vs. Briedis a poprvé také ženský duel

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Usyk vs. BriedisUsyk vs. BriedisPRAHA – Tak jako v loňském roce, tak i v tom novém vám přinášíme tradiční měsíční přehled toho nejzajímavějšího, co nás bude mezi šestnácti provazy čekat.

A přestože je leden tradičně lehce rozjezdový, máte se již v následujících dnech a týdnech nač těšit.

PŘEDCHOZÍ POZVÁNKY:

5. CLARESSA SHIELDSOVÁ (4-0, 2 KO) vs. TORI NELSONOVÁ (17-0-3, 2 KO) – 12. LEDNA 2018, VERONA, USA – O tituly mistryně světa IBF a WBC v super střední váze

Poprvé v historii tohoto článku se v našem seznamu objevuje zápas žen. Důvodů je několik. Za prvé, leden sám o sobě příliš zajímavých duelů nenabízí, za druhé je toto americké derby opravdu velice atraktivní záležitost.

Na straně jedné amatérská legenda, která po stylu Lomachenka expresně dobývá profi-ring, teprve dvaadvacetiletá Claressa Shieldsová a na straně druhé neporažená světová dvojka této divize Tori Nelsonová. Potvrdí se papírové předpoklady, nebo překvapí už jednačtyřicetiletá vyzývatelka?

TIP AUTORA: Výhra Shieldsové TKO do 7. kola

4. JORGE LINARES (43-3, 27 KO) vs. MERCITO GESTA (31-1-2, 17 KO) – 27. LEDNA 2018, INGLEWOOD, USA – O titul mistra světa WBA v lehké váze

Venezuelan Lineras je považován za jednu z nejlepších lehkých vah současnosti a mnoho příznivců po celém světě vzývá jeho souboj s Mikeym Garciou, Vasilem Lomačemkem, nebo Robertem Easterem Jr.

Ovšem než na tyto šlágry lehké váhy dojde, musí se dvaatřicetiletý šikula vypořádat s naturalizovaným Američanem, narozeným na Filipínách, Mercitem Gestou. Pro třicetiletého leváka jde o druhou šanci na světový titul. Tu první – v roce 2012 proti Miguelu Vazquezovi – nevyužil, když s ním prohrál na body.

TIP AUTORA: Výhra Linarese TKO do 8. kola

3. ROBERT EASTER JR. (20-0, 14 KO) vs. JAVIER FORTUNA (33-1-1, 23 KO) – 20. LEDNA 2018, NEW YORK, USA – O titul mistra světa IBF v lehké váze

Opět lehká váha a opět v akci jeden ze šampionů. Tentokrát vytáhlý Američan Robert Easter Jr., kterého čeká Dominikánec Javier Fortuna. Pro toho jde o velkou šanci na získání pásu světového šampiona již ve třetí váhové kategorii, když vybojoval tituly ve váze pérové i super pérové. I přes tyto zkušenosti je osmadvacetiletý levoruký rodák z La Romana v tomto souboji jasným outsiderem, o dva roky mladší šampion by měl dojít k již třetí obhajobě titulu.

TIP AUTORA: Výhra Eastera Jr. 3-0 na body

2. ERROL SPENCE JR. (22-0, 19 KO) vs. LAMONT PETERSON (35-3-1, 17 KO) – 20. LEDNA 2018, NEW YORK, USA – O titul mistra světa IBF ve velterové váze

Na druhé místo našeho výběru se probilo americké derby ve velterové váze. Sedmadvacetiletý Errol Spence loňský rok dokázal naplno prodat svůj talent a především jeho výhra nad Britem Kellem Brookem, kterému sebral mistrovský pás, byla velmi působivá.

Nyní ho v premiérové obhajobě ho čeká zkušený, třiatřicetiletý Lamont Peterson, který by však měl být dle mnohých již za zenitem. Pro Spenceho, který je sám sobě promotérem, jde o extrémně důležitý duel ještě z jednoho pohledu. Poprvé bude právě on hlavní hvězdou večera pod hlavičkou stanice Showtime.

TIP AUTORA: Výhra Spenceho Jr. do 7. kola (RTD/TKO)

1. ALEXANDER USYK (13-0, 11 KO) vs. MAIRIS BRIEDIS (23-0, 18 KO) – 27. LEDNA 2018, RIGA, LOTYŠSKO – O tituly WBC a WBO v křížové váze

Semifinále boxerské Ligy mistrů (World Boxing Super Series) a dva světové tituly k tomu jsou dostatečným lákadlem k tomu, abyste si našli čas na další duel v našich luzích a hájích velmi populárního Ukrajince Alexandra Usyka. Šampion WBO bude čelit na domácí půdě boxujícímu Lotyši Mairisi Breidisovi, který drží ve svých rukou pás WBC.

Usyk v ringu působí uvolněnějším dojmem, je lepší technik, je rychlejší a jediné, na čem vyloženě ztrácí je hrubá úderový síla. Breidise, který drtivě knockoutoval současného šampiona WBA v těžké váze Manuela Charra, prostě není radno podceňovat. WBSS nám opravdu nabízí souboje těch nejlepších a je rozhodně si zaslouží pozornost. Kdo si vyboxuje možnost bojovat o čtyři světové tituly a Muhammad Ali Trophy?

TIP AUTORA: Výhra Usyka 3-0 na body

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze