Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Rossy znovu překvapil! Od svatby v ringu předvádí skvělé výkony

  • Napsal Antonín Vavrda

Derric Rossy s manželkou Courtney / zdroj foto: FacebookDerric Rossy s manželkou Courtney / zdroj foto: FacebookNEW YORK – Zdravotní pauzu v létě roku 2012 využil americký boxer těžké váhy Derric Rossy (30-9) ke svatbě se svojí dlouholetou partnerkou Courtney Alanovou. Od té doby stál v ringu celkem osmkrát. A přestože polovinu soubojů prohrál, skutečně mu nevyšel pouze jeden...

Travis Walker, Ian Lewison, Joe Hanks a nyní také Achror Muralimov. Čtyři bijci, se kterými si dokázal čtyřiatřicetiletý rodák z New Yorku s portorickými a italskými kořeny v posledních třech letech poradit. Tři z nich byli v době konání souboje na světovém žebříčku výše.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

K tomu se dají přičíst kontroverzní porážky s Vjačeslavem Glazkovem, Joeym Dawejkem a Fresem Oquendem a stojí před vámi bijec, který se nenápadnými krůčky stává nebezpečnou hrozbou pro kohokoliv v těžké váze. Tedy pokud dostane čas a prostor na přípravu, cemuž se mu ale před zmíněnými souboji vždy dostalo.

Derric Rossy vs. Achror MuralimovPodobně jako v noci na neděli proti do té doby neporaženému Muralimovovi (16-1). 182 centimetrů vysoký a 116 kilogramů vážící uzbecký ranař šel do souboje v pozici mírného favorita, který rozdával knockouty na počkání a dokázal si poradit také s 207 centimetrů vysokým obrem Jevgenijem Orlovem.

Jenže na nepříjemný styl Rossyho recept nenašel. Do svého protivníka, který šel do souboje se životní vahou 104 kilogramů, sice šlapal, snažil se tlačit, do výraznějších problémů jej ale dostat nedokázal. Američan přezdívaný „Pěst Šaolinu" naopak skvěle pracoval na nohou a neustále otravoval svého o sedm let mladšího vyzývatele svojí extrémně nepříjemnou přední rukou.

Derric Rossy vs. Achror MuralimovDerric Rossy vs. Achror MuralimovVýsledek? 97-93 a dvakrát 96-94 pro Rossyho, který si tak připsal první skalp neporaženého, lépe žebříčkově postaveného rivala. Navíc díky zisku titulu Severoamerického šampiona IBF se dostane do TOP 10 ratingu této federace v těžké váze a nejenže bude nyní vyhledávanou kořistí bojovníků špičky žebříčku BoxRec.com, coby držitel titulu si bude moct i on sám vybírat.

Před čtyřmi lety se propracoval až k eliminačnímu souboji IBF s Eddiem Chambersem, se kterým ale podruhé v kariéře následně prohrál. Nikde není psáno, že by se mu to nemuselo povést znovu a tentokrát i s lepším koncem. Rossy totiž dle všeho zraje jako víno a zatímco vtipy o manželství často vypráví, jak ženy z mužů vysávají (nejen) energii, v jeho případě tomu je tak zcela opačně...

Derric Rossy vs. Achror Muralimov

Derric Rossy s titulem a svými trenéry

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

VIDEO ZÁPASU DERRIC ROSSY VS. ACHROR MURALIMOV (jakmile bude k dispozici celý duel, dodáme)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze