Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tyson coby vězenský mukl v seriálu vzbudil vlnu protestů

  • Napsal Profiboxing.cz

Mike Tyson v seriálu Právo a pořádek / zdroj foto: internetMike Tyson v seriálu Právo a pořádek / zdroj foto: internetWASHINGTON – Už dávno je v boxerském důchodu. Žije spořádaný rodinný život bez výstřelků a průšvihů. Je veganem a přednáší po celém světě. Minulost si jej ale opět našla. Proti vystoupení Mika Tysona (46) ve speciální edici populárního seriálu Law & Order dokonce ve státech sepisovali petice. Marně...

„Nyní sice Mike Tyson žije svobodně svůj život, který je v této etapě spořádaný a takový, jaký má být. Jenže to ještě neznamená, že my všichni nyní máme přehlížet jeho hříchy minulosti a být spoluviníky při rehabilitaci jeho společenského obrazu...,“ píše se v jednom z nemnoha vzkazů televizní společnosti NBC, která seriál v Česku známý coby Právo a Pořádek produkuje.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Producent a scénárista seriálu a jeho SVU série (Special Victims Unit) Dick Wolf ale rozhodnutí ohledně obsazení nejmladšího šampióna těžké váhy všech dob do role sériového vraha v cele smrti, který má pomoct s vyřešením případu, obhajuje.

„Díl s názvem Monster´s Legacy (Odkaz monstra) je podle nás vůbec jednou z nejlepších za 14 let vysílání našeho seriálu,“ citovala zahraniční média Wolfa. „Tématem tohoto dílu je snaha ukázat lidem, co všechno se může stát, když člověka vedou k jeho rozhodnutí velmi silné emoce,“ dodal.
Otázkou je, zda se dá jeho slovům věřit, nebo se jedná jen o dobře promyšlený marketingový tah.

Reklamu dílu však dělá už samotného obsazení Tysona do role sériového vraha s podtextem sexuálního násilníka. Rozhořčení diváci totiž připomínají legendárnímu boxerovi i producentům seriálu, že právě za znásilnění tehdejší černošské miss Desiree Washingtonové byl před 21 lety poslán Tyson na šest let za mříže (propuštěn byl po třech letech).

Kvůli tomu se spustila na stránkách Change.org petice proti stažení dílu z vysílání, pod kterou se během několika dnů podepsalo na 15 tisíc lidí včetně hvězdy jiného kriminálního seriálu NCIS – Pauley Perretteové.

S ohledem na fakt, že se má díl odvysílat v noci na čtvrtek 7. února (dnes od 21:00 hodin východoamerického času), je zřejmé, že se odpůrcům jejich tah nakonec nepovedl. Mírného ústupku ze strany NBC ale přece jen dosáhli.

Díl se totiž měl původně vysílat 13. února, tedy v předvečer nejen Sv. Valentýna, ale také celosvětového dne, který má upozornit na následky a nebezpeční sexuálního násilí na ženách („One Billion Rising“)...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze