Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO 'Velký táta' Browne je zpět. Po demolici obra Longa zatoužil po Kownackém

Browne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.comBrowne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA/BROADBEACH – Australan Lucas Browne (26-1, 23 KO) se vrátil po nepříjemné knockoutové porážce od Dilliana Whyta (24-1, 17 KO) zpět na vítěznou vlnu, když předminulý pátek poslal ve třech kolech k zemi krajana narozeného v americkém Romulusu Julia Longa (18-21, 14 KO).

Ti dva už se jednou potkali. Psal se datum 14. srpna 2015, když 116kilový Bronwe tehdy skvěle připraveného Longa (vážil 124,5 kg) ukončil v devátém z deseti vypsaných kol.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tentokrát měl být jejich duel maximálně osmikolový. Už ve třetím ale byl konec. „Julius má můj velký respekt, protože přišel opravdu bojovat. Je to velký, nepříjemný chlap, který má díky výšce (213 centimetrů) a délce paží (229 centimetrů) velkou výhodu. Když jsem ho ale trefil, věděl jsem, že je konec,“ pronesl devětatřicetiletý Browne po duelu.

Jen pro zajímavost – zatímco on vážil opět 116 kilogramů, o dva roky starší Long navážil pro sebe rekordních 141 kilo!

„Chtěl bych bojovat s Adamem Kownackim (18-0, 14 KO) na jeho domácí půdě v Americe. Byl by to myslím hodně zábavný zápas i pro fanoušky. Pokud ne s ním, tak v Anglii třeba s Davidem Allenem (14-4-2, 11 KO), nebo klidně odvetu s Dillianem,“ přidal.

Browne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.comBrowne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.com

Browne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.comBrowne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.com

Zároveň se u protinožců začalo mluvit o dalším australském souboji. Noel Thornberry mu nabídl 60 tisíc dolarů za souboj se svým svěřencem Alexem Leapaiem (32-7-4, 26 KO), který si loni na podzim rozmyslel svůj konec kariéry. Právě tato částka je dle místních médií tou, kterou je Browne ochotný akceptovat pro domácí střety. „Vím, že bych ho knockoutoval, pokud bude solidní nabídka, jdeme klidně do toho,“ pronesl Bronwe.

V australském ratingu BoxRec.com je za ním momentálně téměř dvoumetrový levák Demsey McKean (11-0, 5 KO), který si mimo jiné poradil před více než dvěma lety s Taiem Tuivasou. Ano, tím Tuivasou, který nyní čeří vody v UFC (McKean šel opačným směrem, z MMA do profesionálního boxu).

Brownovy cíle jsou ale přece jen trochu jiné. Velké, zahraniční a lukrativní boje. „Lidé si myslí, že bych měl být po své kariéře milionářem, ale to je opravdu hodně daleko od pravdy. Za většinu duelů, co jsem kdy boxoval, jsem nedostal více než 25 tisíc dolarů. Což není moc s ohledem na moji kariéru a také na výdaje spojené s přípravou,“ zaznělo z muže, který si zatrénoval třeba i s Britem Tysonem Furym.

Browne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.comBrowne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.com

Browne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.comBrowne vs. Long / zdroj foto: Boxingscene.com

A který si největší balík peněz vydělal za duely s Uzbekem Ruslanem Čagajevem a Britem Whytem. „V lednu mi končí smlouva s Rickym Hattonem. Vždycky za mnou stál. Ale už je to dlouho. Z původně podepsaných tří let se stalo sedm. Chci teď jít vlastní cestou,“ pokračoval při rozjímání.

Dle něj totiž už není s ohledem na věk příliš nač čekat. „Zajímají mne nyní už jen velké boje. Chci si to ještě mezi profíky užít a odejít šťastný,“ vysvětluje své myšlenky. Není těžké číst mezi řádky, že by se rád zajistil na časy po aktivní kariéře. Zároveň dodává, že rozhodně nehodlá chodit za velké peníze prohrávat.

„Připravuji se poctivě a tvrdě. Nyní doma v Perthu s Jayem Grayem. Víte Rodney (Williams) je skvělý trenér, ale žije v Sydney a já nechci cestovat za tréninkem tak daleko. Chci být doma se svojí rodinou, nechci být vždy před duelem několik týdnů bez ní. Myslím, že tato osobní pohoda mi může hodně pomoct,“ dodává bijec přezdívaný „Big Daddy“ (Velká táta).

Dojde na jeho slova? Zatím ještě ne, na konci listopadu – 24. - se Browne střetne s průměrným Samojcem Juniorem Patim (12-22-1, 6 KO).

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LUCAS BROWNE VS. JULIUS LONG II.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze