Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Wilder fandil bráchovi. A poté řekl: Zničím Joshuu a ovládnu křížovou váhu

Deontay WilderDeontay WilderTUSCALOOSA – V první řadě pod ringem v Tuscaloosa Rivermarket seděl minulý pátek šampion těžké váhy Deontay Wilder (40-0, 39 KO), aby sledoval profesionální debut svého mladšího bratra Marsellose (1-0, 1 KO) ve váze křížové. O pár dní později pak při chatu s fanoušky pronesl: „Pokud si poradím s Anthonym Joshuou (21-0, 20 KO), ovládnu po těžké váze také tu křížovou.“

Opět potvrdil, že nepotřebuje pozornost za každou cenu. Že ví, jak se chovat. V Tuscaloosa Rivermarket to byl večer devětadvacetiletého Marselloseho Wildera, nikoliv o tři roky staršího Deontaye.

DALŠÍ NOVINKY Z DEONTAYI WILDEROVI:

A tak, když prvně jmenovaný bouřlivě slavil triumf v závěru prvního kola nad Jalynem Anthonym (0-5), seděl šampion WBC v těžké váze dál v klidu v bílé košili na svém místě v první řadě pod ringem a jen se spokojeně usmíval. Byl pyšný.

VIDEO PROFESIONÁLNÍHO DEBUTU MARSELLOSE WILDERA

Tenhle start profesionální kariéry se povedl. A jako by šestaosmdesátikilový Marsellos svého sourozence navnadil. Oba totiž ani zdaleka nejsou plnohodnotnými vahami, ve kterých se pohybují. Pátečnímu debutantovi chybí do limitu křížové divize skoro šest kilo, Deontay Wilder naposledy proti Kubánci Luisi Ortizovi navážil 97,4 kg a dal vzpomenout, že úspěchy v amatérském ringu sbíral ve váze do 91 kg.

„Co je u mě nového? Sedím si tak v autě, a právě jsem přemýšlel. O tom, že jakmile sjednotím tituly v těžké váze, přesunu do se té křížové a udělám tam totéž,“ začal o pár dní později instagramový rozhovor s fanoušky bronzový medailista z OH 2008 právě ve váze do 91 kg.

A poté svoji myšlenku rozvinul. „Nikdy tady nebyla těžká váha, která by šla do křížové, aby ji ovládla. Myslím, že by to mohla být zábava, ovládnout křížovou divizi při zachování nadvlády nad tou těžkou,“ usmíval se skvěle naložený šampion WBC, který společně se svým týmem jedná o sjednocujícím souboji s Britem Anthonym Joshuou (21-0, 20 KO).

Pokud by obě strany našly v následujících dvou týdnech společnou řeč, poprvé v historii nejtěžší váhové kategorie by se boxovalo o pásy všech čtyř nejprestižnějších organizací – WBC (Wilder), WBA, IBF a WBO (Joshua).

Pravdou také je, že jeho plán by byl rozhodně velmi náročný. Důvod? Aby jednomu boxerovi zůstaly tituly ve dvou vahách, není obvyklé, v posledních deseti letech se to povedlo vlastně jen jeho krajanovi Floydu Mayweatherovi. A ten v té době držel pásy „jen“ federací WBC a WBA.

Navíc i v křížové divizi je na spadnutí souboj o všechny pásy, a to v rámci finále boxerské Ligy mistrů World Boxing Super Series. Dle posledních informací by si to 21. července měli rozdat Ukrajinec Alexander Usyk (14-0, 11 KO), kterému říkají pane tituly WBO a WBC, s Rusem Muratem Gassijevem (26-0, 19 KO), toho času šampiona IBF a WBA.

Jak to všechno nakonec dopadne? A jak se vám myšlenka Deontaye Wildera vlastně zamlouvá?

VIDEO TRÉNINKU MARSELLOSE WILDERA

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze