Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Víkend: Hatton končí. Definitivně! Fury pálí do Kličků. Vrátí se Maskaev a Peter?

  • Napsal Antonín Vavrda

Ricky Hatton / zdroj foto: www.boxingscene.comRicky Hatton / zdroj foto: www.boxingscene.comPRAHA – Nabitý víkend za námi, možná ještě nabitější před námi a k tomu přehršel novinek ze světa profesionálního boxu. Pojďme na ně!

Ricky Hatton říká „Sbohem“. Podruhé, definitivně a šťastný

Před třemi a půl roku prohrál drtivě s filipínskou hvězdou Mannym Pacquiaem (52-2-4). Nyní se rozhodl Ricky Hatton, který stihl během 42 měsíců přibrat 50 kilo, opíjet se do němoty, podvést snoubenku Jennifer, splodit s ní své druhé dítě, být blízko smrti a poprat se s vlastním otcem, pro velký návrat. Ten mu ale nevyšel.

Na domácí půdě v Manchesteru, před 20 tisíci fanoušky, podlehl nebezpečnému Ukrajinci a taktéž bývalému světovému šampiónovi Vjačeslavu Senčenkovi knockoutem v závěru 9. kola. „Potřeboval jsem ještě jeden zápas, abych zahnal své temné démony. Chtěl jsem zjistit, zda na to mám nebo nemám,“ prohlásil po těžké porážce, kterou dlouhé minuty rozdýchával, Hatton.

Statistika Hatton vs Senčenko / zdroj foto: www.boxingscene.comStatistika Hatton vs Senčenko / zdroj foto: www.boxingscene.com„A nemám,“ doplnil svá předešlá slova. „Bojovník ví, kdy má smysl bojovat dál, a kdy ne. Nebudu pokračovat, nebudu trápit svou rodinu a snoubenku,“ pokračoval v emotivním projevu a připomněl tak fakt, že právě přesvědčit životní partnerku o tom, že byl návrat správným krokem, bylo nejtěžší.

„Pokud mám za svou kariérou udělat tlustou čáru v písku, tak právě nyní. Odcházím z ringu poražený, ale ne zlomený. Jsem šťastný. Opravdu. Až vstanu, budu šťastný, odcházím s arény psychicky vyrovnaný, mám odpovědi na své otázky, které jsem potřeboval. Už nejsem ten chlap, který si bude přikládat nůž na žíly a uvažovat o sebevraždě,“ dodal čtyřiatřicetiletý bijec, který se tak loučí coby šampión dvou vah a s parádní bilancí 45-3. Díky Ricky!

Tyson Fury si nedá pokoj, nyní zaměřil na Kličky!

Neporažený prospekt těžké váhy – Tyson Fury (19-0) – se zjevně ve čtyřiadvaceti letech shlédl ve svém o osm let starším krajanovi Davidu Hayem (26-2). Poté, co pořádně ostře (slovně) zajel do krajana Davida Price, za což sklidil na ostrovech pořádnou vlnu kritiky, vzal si nyní na paškál ukrajinské vládce těžké váhy – Vladimira a Vitalije Kličky. A to přesto, že dosud vystupoval jako přítel především prvně jmenované, v jehož kempu několikrát trénoval.

„Vím, že má Vlado boxovat do konce února s Alexanderem Povětkinem, ale dalším jeho soupeřem chci být já. Nejlépe třeba někdy v květnu. A chci bojovat v Německu ne u sebe doma, ale na Vladově domácí půdě. Přijedu si do Hamburku nebo Berlína pro titul, ne na body, ale já Vlada knockoutuji! Chci toho nejlepšího a chci zúročit tu nejlepší formu svého života, už nechci boxovat s ostatními idioty v těžké váze,“ citoval Furyho o víkendu portál Boxingscene.com.

Jen pro připomenutí, formu Furyho mohou fanoušci zhodnotit již tuto sobotu, kdy se 206 centimetrů vysoký obr utká v Belfastu s Američanem Kevinem „Kingpinem“ Johnsonem (28-1-2). Ten před třemi lety podlehl na body staršímu z ukrajinských bratří – Vitalijovi. Mimochodem, přestože je Johnson o 15 centimetrů menší než Fury, rozdíl v rozpětí paží obou borců činí jen osm centimetrů (208 ku 216.)

David Price slaví / zdroj foto: www.boxingscene.comDavid Price slaví / zdroj foto: www.boxingscene.comKouč Price: Skelton nevydrží s Davidem ani šest kol!

Když už jsme zmínili Furyho, těžko můžeme opomenout jeho velkého rivala Davida Price (14-0). Toho čeká o den dříve – tento pátek – souboj s krajanem Mattem Skeltonem a zatímco se Price poctivě připravuje a raději promlouvá svými pěstmi, vystoupil před novináře jeho kouč Franny Smith.

„David je nyní tak na 75 procentech svého potenciálu. Pokud bude na sobě i nadále pracovat, může být do 18 měsíců připraven vyzvat Povětkina či Vladimira Klička a vybojovat pro sebe titul mistra světa. Skelton je určitě těžkou zkouškou, jinou než byl Harrison. Je to bojovník a je odolný. Ale přesto nevydrží s Davidem více jak šest kol,“ pronesl k blížícímu se zápasu Smith.

Ten samozřejmě nemohl ze svých komentářů vynechat ani Furyho, kterého neopomněl trochu popíchnout: „Fury měl jediného pořádného soupeře kromě Chisory. Nebyl jsem u toho, když ho David sestřelil v amatérech, ale vsadil bych milión eur na to, že by ho nyní porazil. David je komplexnější boxer, Fury nemá rád, když inkasuje, nerad boxuje z ústupu, to pak raději utíká. Je pravdou, že se často utkává s bojovníky z K-1 než klasickými boxery, ale to je jeho volba.“

Maskaev by se mohl vrátit a ukončit důchodové lenošení Peterovi

Jeden návrat máme za sebou, druhý nás možná čeká. Podle známého ruského promotéra Vladimira Chryunova (manažer Alexandera Povětkina) je v jednání velký návrat jeho třiačtyřicetiletého krajana Olega Maskaeva (36-7), bývalého šampióna těžké váhy organizace WBC, který neboxoval přes tři roky.

Do ringu by se mohl postavit buďto se dvaatřicetiletým nigerijským bijcem Samuelem Peterem (34-5), který ukončil kariéru před rokem, nebo s jednačtyřicetiletým Američanem Montem Barrettem (35-2-10). Právě Peter ruského ranaře obral v roce 2008 o titul mistra světa.

„Jednáme s manažerem Maskaeva Dennisem Rappaportem, že by se tento zápas uskutečnil 17. či 30. prosince v Moskvě coby předzápas souboje Denise Lebeděva se zatím taktéž neznámým soupeřem,“ řekl Chryunov serveru Boxingscene.com.

Zda tyto plány vyjdou, je zatím ve hvězdách, každopádně by nebylo od věci, kdyby si Maskaev rozpomněl na svůj poslední zápas mezi šestnácti provazy, který pro něj skončil ošklivým knockoutem od průměrného Američana Nagyho Aguilery. Případná podobnost s návratem Rickyho Hattona je v tomto případě čistě náhodná...

Robert Guerrero: Slíbil jsem Bertovi, že ho sundám!

Kromě souboje Hatton – Senčenko, nabídla velterová váha o víkendu ještě jeden zajímavý souboj – Robert Guerrero (31-1) vs. André Berto (29-1). Z vítězství 3:0 na body se nakonec radoval prvně jmenovaný, který tak získal do držení pás prozatímního šampióna WBC. A po zápase si troufal.

Statistika Guerrero vs Berto / zdroj foto: www.boxingscene.comStatistika Guerrero vs Berto / zdroj foto: www.boxingscene.com„Slíbil jsem Bertovi, že ho sundám a chlapi musí držet slovo,“ citovali zahraniční servery devětadvacetiletého vítěze, který poslal stejně starého amerického krajana do počítání v prvním a druhém kole. Přestože mu svými údery téměř zavřel už v úvodu zápasu pravé oko a v jeho průběhu i druhé, definitivní knockout nepřišel.

Naopak, jak napovídá dění v ringu i statistiky (viz. obrázek), ve druhé polovině byl Berto favoritovi více jak vyrovnaným soupeřem. Především v sedmém a devátém kole dal Guerrerovi pořádně zabrat a několikrát se ocitl blízko počítání i „Duch“ z kalifornského Gilroye.

Ten naopak rozjel ďábelskou podívanou v posledním kole, kdy vyslal na soupeře 103 úderů, z toho 98 spadalo do kategorie „Power Punches“. Zahanbit se nenechal ani jeho soupeř, tomu statistici napočítali 59 pokusů o úder a všechny (!!!) s označením „Power“. „Vrátím se lepší a silnější. Robert bojoval dobře a tvrdě, vyhrál zaslouženě. Já jsem ale připraven na odvetu,“ uznal Berto sportovně porážku.

Guerrero však místo odvety s Bertem touží po jiném soupeři, po tom nejlepším z nejlepším. „Chci Floyda Mayweathera juniora. Floyde, jdeme na to!“ vyzval na souboj neporaženého vládce světového boxu. Dočká se on i fanoušci velmi zajímavého souboje?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze