Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vladimir Kličko: Návrat do ringu? Ano, ale jenom kvůli něčemu opravdu velkému

Vladimir Kličko se svými pásyVladimir Kličko se svými pásyHAMBURK – Legendární ukrajinský boxer Vladimir Kličko (64-5, 53 KO) nevyvrátil svůj případný návrat do profesionálního ringu. Láká ho totiž jeden z rekordů, který mu v těžké váze neříká pane.

Má nejvyšší průměr vítězství v titulových zápasech. Má nejvíce knockoutových výher v titulových zápasech. Strávil nejvíce dní coby světový šampion těžké váhy. A je na druhém místě v počtu obhajob titulu mistra světa. O jedinou výhru za slavným Američanem Joem Louisem.

VÍCE O VLADIMIRU KLIČKOVI:

A pokud by naplnil svůj sen, svoji touhu, kvůli které by se do ringu vrátil, pak by mohl překonat také tento milník.

Primárně ale jde dvaačtyřicetiletému Ukrajinci, který se nedávno rozešel se svoji životní partnerkou Hayden Panettierovou, s níž má dcerku Kayu Evdokii, o jiný rekord.

Když knockoutoval 5. listopadu 1994 v desátém kole do té doby neporaženého Michaela Moorera, stal se Američan George Foreman světovým šampionem ve věku 45 let a 299 dní. Nikomu staršímu se to v těžké váze nepovedlo. Napříč vahami jej pak dokázala překonat už pouze další zámořská legenda Bernard Hopkins.

„Pro případný návrat do ringu musím mít hodně dobrý důvod. Něco mimořádného, nebo dokonce neuvěřitelného,“ začal své povídání pro deník Welt muž, který v březnu příštího roku oslaví 43. narozeniny. „Stále se držím ve skvělé formě, ale je otázka, jak dlouho se v tomto stavu mohu udržet. Ale pokud v něm budu za další dva, tři roky, pak ano, budu o rekordu Foremana přemýšlet,“ pokračoval dál muž, který se stal dvakrát mistrem světa.

„Stát se nejstarším mistrem světa v těžké váze, to by bylo něco opravdu velkého a byla by to pro mě jedna z těch motivací, o které mluvím, která by mě dokázala vrátit zpět do ringu. Takže až přijde ten správný čas, tak o tom popřemýšlím,“ dodal bijec přezdívaný „Dr. Steelhammer“.

Mimochodem, do historie se mohl zapsat už v případě výhry ve svém posledním duelu s Anthonym Joshuou. Pochopitelně pokud by vyhrál. Vedle toho, že by se stal jedním z šesti trojnásobných světových šampionů (vedle bratra Vitalije patří do této společnosti ještě Lennox Lewis, Michael Moorer, Muhammad Ali a Mike Tyson), byl by teprve třetím, kdo byl mistrem světa i po čtyřicátých narozeninách.

Před ním to dokázali právě jen Foreman a starší sourozenec. Ovšem pouze slavný „Big George“ pás také po 40. narozeninách vybojoval, Vitalij Kličko je už coby šampion oslavil...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze