Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Whyte: Wildera dohnala jeho karma za strach ze mě. Parker: Před nikým neuteču

Dillian Whyte / zdroj foto: Boxingscene.comDillian Whyte / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN/LAS VEGAS – Už na konci července se do sebe zaklesnou dva z korunních princů těžké váhy – Brit Dillian Wyte (23-1, 17 KO) a Novozélanďan Joseph Parker (24-1, 18 KO). A emoce mezi oběma začínají nabývat na intenzitě.

Minulý týden jsme vám přinesli exkluzivní rozhovor s Parkerem pro Boxingscene.com. Za poslední dny toho ale z úst obou zaznělo daleko více.

VÍCE K ZÁPASU WHYTE VS. PARKER:

„Doufám, že Joe nechá doma své běžecké boty ze zápasu s Anthonym Joshuou. Protože 28. července chci bojovat, chci duel, který si budou fanoušci pamatovat. Tohle může být jeden z nich. Já doufám, že přijde motivován, hladový a že nebude utíkat jako proti Joshuovi,“ rýpl si do svého rivala třicetiletý Brit s jamajskými předky.

„Každopádně má můj velký respekt, že přijal duel se mnou tak rychle po souboji s Joshuou, protože celkově nepodal špatný výkon. A kdyby se začal vracet zápasy se slabšími soupeři, nikdo by se mu nemohl divit. Ale já věřím, že svojí volbou udělal velkou chybu. Potrestám ho za jeho odvahu,“ přidal muž, kterého dosud dokázal jako jediný mezi profesionály zdolat zmíněný král těžké váhy.

V parádní bitvě z prosince 2015 ho knockoutoval v sedmém kole. Šampion WBA, IBF a WBO v těžké váze je zároveň také jediným přemožitelem i Parkera, kterého ale na konci března v Cardiffu zdolal „jen“ na body.

„Je vtipný. Vím, o co mu jde. Snaží se mne nalákat na bitku, protože to je jeho styl boje, to má rád. Já jsem ale boxer, ne rváč. Jsem chytrý bojovník, takže uvidíme, jakou taktiku stanovíme s mým trenérem. Když bude třeba jít do války, půjdu do války, ale souboj s Joshuou mi ale ukázal, že je důležité využívat i boxerskou chytrost,“ kontroval stále teprve šestadvacetiletý Parker.

„Každopádně, pokud se mnou bude bojovat jako bojoval s Chisorou, tak věřím tomu, že ho knockoutuji. Stáli tam, jen do sebe mlátili a moc o obraně to nebylo. To by se mu se mnou mohlo vymstít, moje brada je pevnější než ta jeho,“ přidal Novozélanďan a připomněl, že jeho příští soupeř měl předloni s krajanem Chisorou velké problémy. Stejně tak jej dokázal „roztančit“ také finský obr Robert Helenius.

A když už byla zmínka o muži, který porazil oba rivaly. Ani na něj Parker nezapomněl: „Byla to úžasná zkušenost, ze které mohu čerpat do své další kariéry. A co se týče jeho síly? Byl to dvanáctikolový duel, ve kterém jsem neměl pocit, že by mnou někdy výrazně otřásl. Myslím, že jsem byl jinými soupeři zasažený tvrději, že měli větší sílu. Je ale otázka, zda mne vůbec dokázal zasáhnout svým nejlepším úderem, nebo ne. Víme, jak tuto otázku případně zodpovědět.“

Ano, naznačoval možnou odvetu, které se krátce po zápase nebránil ani jeho vítěz. Na druhou stranu naznačil, že momentálně je na rematch Joshua vs. Parker čas. Stejně jako jeho promotér Eddie Hearn. Tomu by se daleko více zamlouvala jiná odveta.

Ta mezi ostrovní hvězdou a Whytem. „Oba jsou velcí frajeři, protože je to pro ně extrémně riskantní. Ani jeden si nemůže dovolit prohrát. Byl jsem šokován, když oba souhlasili s tímto střetem. Pro Dilliana je to každopádně velká šance. Pokud předvede impozantní triumf, pak si myslím, že duel se hodně přiblíží zápasu s AJ,“ pronesl šéf Matchroom Boxing.

„Nejsem srab jako Wilder, kterého dohnala jeho karma. Pláče, že se ho AJ bojí, ale sorry, mne se vyhýbá už více jak rok. Vyhrál jsem všechny možné pásy, eliminace, jsem číslem 1 federace WBC, platil mi různé poplatky, aby mohlo bojovat s někým jiným, takže teď ho opravdu nebudu litovat za to, jak to dopadlo mezi ním a AJ. Může si za to stejně sám. Doufám, že zdolám Parkera a pak už se mi konečně postaví, aby poznal pořádnou výzvu,“ dodal Whyte.

28. července se ukáže, kdo z dvojice britsko-novozélandské dvojice se přiblíží velké titulové šanci. A je vlastně úplně jedno, jestli té proti Joshuovi, nebo Wilderovi...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze