Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder: Joshua je zbabělec, Furyho zabiju. Brit: Návrat! Dle ženy jsem byl tlustý

Deontay Wilder v akci / zdroj foto: Boxingscene.comDeontay Wilder v akci / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Zápas roku pro fanoušky těžké váhy se pomalu, ale jistě blíží. Šampion WBC Deontay Wilder (40-0, 39 KO) už v sobotu 1. prosince vyzve v Los Angeles svého dalšího vyzývatele, Tysona Furyho (27-0, 19 KO). V tomto týdnu se oba setkali s novináři. A opět to byla zajímavá a „plodná“ setkání.

Předně je třeba říct: oba vypadají v současnosti skvěle. Ostatně i sám třiatřicetiletý Deontay Wilder prohlašuje: „Jsem momentálně na tom tak, že kdyby se boxovalo zítra, budu připravený na sto procent!“

VÍCE K ZÁPASU WILDER VS. FURY:

Jenže pořádně maká a dře také jeho o tři roky mladší rival z britských ostrovů, který se ale nyní připravuje za velkou louží. Konkrétně v tělocvičně Abela Sancheze Big Bear Lake nedaleko kalifornského San Bernardina.

„Kvůli vyšší nadmořské výšce je zde třikrát méně kyslíku. Všechno je zde třikrát těžší, ale když pak sestoupíš do normální nadmořské výšky, můžeš pracovat třikrát tvrději,“ vysvětlil Fury důvody, proč zde s koučem Benem Davisonem rozbili svůj tréninkový tábor.

Tím dalším je pochopitelně aklimatizace na americkou půdu a také skvělá poloha i kvůli věcem příštím. Big Bear Lake je od Los Angeles, kde se 1. prosince střetne s Wilderem, zhruba nějakých 120 kilometrů, tedy hodinku cesty autem.

Fury následně americkým novinářům prozradil i důvod, proč se rozhodl vrátit a proč se hlavně rozhodl se sebou něco dělat.

„Když jsem zavolal ženě, že chci opět boxovat, tak mi řekla, že jsem na to hrozně tlustý, že jsem se zbláznil,“ pousmál se 206 centimetrů vysoký obr, který ještě před více než rokem vážil dle vlastních slov kolem 180 kilogramů!

„Víte, v Anglii máme hrozně dobré pivo a já ho pil ve velkém čtyřikrát, pětkrát týdně. Tohle břicho bylo hnusné, záda hrozná, vypadal jsem příšerně, jsem tím poznamenaný po zbytek života, mám kvůli hubnutí všude jizvy. Ale to už je pryč,“ pokračoval ve vyprávění.

„Trénuji v Big Bear Lake dva týdny a každý den jsem se cítil strašně. Nebyl jsem schopen vydržet pět sparingových kol, nemohl jsem to vůbec udýchat. A dnes? V lehkém tempu jsem svého soupeře ve dvanácti kolech rozbil,“ pousmál se na závěr, než své umění opět ukázal na lapách s Davisonem.

Jestliže na novináře možná dojem udělal, na Wildera rozhodně ne. „Za prvé – už se mne neptejte na zbabělce jménem Anthony Joshua. Nyní je vše o Tysonou Furym. Ten druhý týpek mne nezajímá,“ začal své setkání se žurnalisty bronzový muž z olympiády v Pekingu. Tehdy ještě ve váze do 91 kg.

„Nevím, jaké má Fury slabiny, protože jsem se s ním nikdy v ringu nesetkal. Každopádně se já chystám dělat věci, které on nečeká, že bych dělal. Fury si myslí, že vše, co mám, je ukryto v mé pravé ruce. Ale to je blbost. Jsem zkušený boxer, který se vždy dokázal přizpůsobit jakémukoliv soupeři. Vždycky jsem své protivníky dokázal zaskočit, zeptejte se jich,“ chrlil další a další slova.

„Cítím se báječně, moje nálada se změnila, moje tělo se opět mění, cítím se jako vrah. Změnil jsem se ve vraha. Když je čas bojovat a riskuji svůj vlastní život, změním se na bronzového bombardéra. Když jsem v ringu, nejsem Deontay Wilder,“ řekl americký bijec, který stále žije i trénuje v rodné Tuscaloose v Alabamě.

Následně se ho zeptal jeden z novinářů, zda už volal Vladimiru Kličkovi, který s Furym bojoval a s oběma strávil také nějaký ten čas ve svém kempu v Rakousku. „To je skvělý nápad. Ani jsem na to nepomyslel, možná právě proto, že to vypadá tak logicky. Čas strávený v jeho kempu byl skvělý, možná mu skutečně zavolám a zeptám se ho, proč proti Furymu bojoval jinak než jindy, proč nedával tak moc úderů. Protože kdyby bojoval jako vždy, musel vyhrát,“ pronesl.

„Tyson Fury je něco jako Rubikova kostka. Ale i ta se dá vyřešit. Je to velmi všestranný bojovník, který se umí pohybovat, umí pracovat na delší vzdálenost, umí se prát, je to celkový balíček, který je navíc nesmírně psychicky odolný. Máme hodně práce s tím, abychom se na něj připravili, ale o tom by to přece mělo v takových zápasech být. Já věřím tomu, že Deontay Wilder je ten správný člověk, který ukončí Furyho neporazitelnost,“ přidal jeho trenér a manažer Jay Deas.

„1. prosince všichni uvidíte, jak to dopadne. Postaví se proti sobě dva obři, kteří mají neobvyklý, ale účinný styl. Postaví se puncher proti boxerovi. A ten puncher se chystá rozsvítit boxerovi všechna světla nad ringem,“ dodal Wilder. Dojde na jeho slova?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze