Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder nabídl Joshuovi 50 milionů dolarů, ten souhlasil. Hearn považuje vše za bizár

Joshua vs. WilderJoshua vs. WilderNEW YORK – Minulý čtvrtek obletělo boxerský svět video, ve kterém Američan Deontay Wilder (40-0, 39 KO) nabídl 50 milionů dolarů Britu Anthonymu Joshuovi (21-0, 20 KO), pokud přijme jeho nabídku bez dalšího otálení a kývne na zápas v termínu mezi zářím a prosincem. Dosud ale dohoda podepsána nebyla. Příběh ale pokračuje...

„Máš 24 hodin na rozmyšlenou,“ zní mimo jiné v prohlášení dvaatřicetiletého rodáka z Tuscaloosy. „Je to obrovské číslo, ale také jde o obrovský duel,“ přidal se Shelly Finkel, který spolu s boháčem Alem Haymonem a trenérem Jayem Deasem stojí za šampionem WBC v těžké váze.

VÍCE O WILDEROVI A JOSHUOVI:

Wilder dále pronesl, že se mají Joshuův promotér Eddie Hearn a jeho otec Barry podívat do mailů, kde jsou podrobnosti. V nich dle Finkela stojí mimo jiné to, že by se duel uskutečnil v Las Vegas do konce letošního roku, ve smlouvě by pak nebyla doložka pro odvetu. Ani pro jednu stranu.

„Chceme, aby šlo o další duel obou. Doložka o odvetě není potřeba. Požádali jsme o souhlas všechny čtyři federace, do konce týdne budeme vědět více. Nabízíme Joshuovi 50 milionů dolarů s tím, že je dostane i ve chvíli, kdy by duel nevydělal 100 milionů dolarů, tedy kdy by nešli oba půl na půl. Deontay je tímto nadšený. A věříme, že Joshua také,“ pokračoval dál Finkel pro ESPN.

Ano, Joshua – držitel pásu federací WBA, IBF a WBO – okamžitě souhlasně reagoval. Ostatně on sám před měsícem pro ESPN pronesl: „Že se mu zdá 12,5 milionů dolarů málo? Že jde o stomilionový duel? Dobře, ať nabídne 50 milionů dolarů, položí je přede mne na stůl, a jdeme bojovat.“

Wilder a jeho tým tak učinili. Jenže...

Ne tak úplně. Peníze, o kterých Američan mluví, že je má připravené v tašce, svému sokovi neukázal. A to není vše.

„Ano, mail jsem dostal. A také odpověděl. Napsal jsem mu, že máme o ten zápas velký zájem, ať pošle smlouvu a jdeme do toho. Jenže přišla reakce: 'Přijměte zápas a pošleme vám smlouvu.' Osobně jsem nikdy nic podobného v boxu a vlastně v žádném byznysu, co dělám, nezažil. Je to hodně bizarní. Je hezké vyřvávat, když jen blafujete. Nic jiného to není, vždy ani sami nestojí o setkání,“ řekl Sky Sports Hearn.

Ten byl v minulém týdnu na americkém kontinentu, v New Yorku totiž organizoval galavečer s hlavním tahákem Daniel Jacobs vs. Maciej Sulecki.

„Měli jsme mít schůzku ve čtvrtek, tu ještě před tím videem zrušili. Domluvili jsme se, že se uvidíme v pátek. Ani k tomu nedošlo. Chtěl jsem s nimi mluvit o této nabídce, odmítli to. Požádal jsem znovu o smlouvu. Odmítli to. Jednám s ním, Haymonem, Finkellem i Deasem. Vlastně nevím, kdo co řeší. Nějak nevím, co mám dělat dál. Mohu jen dál pokračovat ve snaze o konstruktivní jednání,“ přidal Hearn.

Také vás napadá, proč Hearn nepřistoupil na podmínky protistrany a souboj bez otázek nepřijal? „Takhle já byznys nedělám. Chci mít jistotu, že nejde o žádný podfuk,“ vysvětlil britský obchodník, který se během několika let vypracoval mezi nejvlivnější lidi ve světě profesionálního boxu.

A... „Dnes ráno se mi ozval Dominic Breazeale (19-1, 17 KO), že je domluvený na srpnový termín duelu s Wilderem,“ pronesl dále Hearn. „Ano, od WBC jsem dostal informaci, že jsem se posunul do pozice povinného vyzývatele této federace. Beru to jako odměnu za to, jak na sobě neustále pracuji a dřu. Mluvil jsem s Alem Haymonem a bylo mi řečeno, že budu bojovat s Wilderem v létě. To znamená v červenci, nebo začátkem srpna,“ řekl americký bijec Boxingscene.com.

Není bez zajímavosti, že dvaatřicetiletý olympionik z Londýna 2012 má s krajanem otevřený účet od jejich hádky (a bitky jejich týmů) z února 2017, kdy oba bojovali na stejném galavečeru v americkém Birminghamu. Stalo se tak osm měsíců poté, co jej v sedmi kolech zničil právě Joshua. Aby toho nebylo málo, Breazeale má stejného promotéra jako Wilder, již zmíněného Haymona.

Jistě, stále by se mohli oba šampioni těžké váhy utkat v termínu mezi zářím a prosincem letošního roku, jenže tato zpráva nekoresponduje s požadavkem zmíněným Finkelem – že půjde pro oba o jejich nejbližší duely poté, co se představili v ringu v březnu – Wilder na jeho úvod knockoutoval v desátém kole Kubánce Luise Ortize, Joshua v závěru vybodoval Novozélanďana Josepha Parkera.

„Ten zápas se rozhodně stane. Ještě letos. Jestli jsou Joshua a jeho tým dostatečně chytří, pak jeho přijmou. A brzo,“ stál si přesto i v pondělí za svým „Bronzový Bombarďák“. Dojde na jeho slova?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze