Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zalekl se? Mayweather na Silvestra bojovat s Japoncem nebude, prý byl podveden

Floyd na pondělní tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comFloyd na pondělní tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comTOKIO/LAS VEGAS – Avizovaný návrat amerického boxera Floyda Mayweathera (50-0, 27 KO) ze sportovního důchodu se nekoná. Jeho silvestrovský souboj s japonským kickboxerem Tenšinem Nasukawou (27-0, 21 KO v K-1 a 4-0, 2 KO v MMA) nebyl ve skutečnosti zamýšlen jako oficiální zápas, ačkoliv tak byl na pondělní tiskové konferenci v Tokiu prezentován. Mayweather to uvedl na pravou míru na sociálních sítích, podle něj byla dohodnuta jen tříkolová ukázková show pro malou skupinu movitých diváků. Fanouškům se za zavádějící informace omluvil.

"S ničím takovým jsem nikdy nesouhlasil. Když jsme já a můj tým přišli na tiskovou konferenci, byli jsme naprosto zaskočení, jakým směrem byla tato akce prezentována. Měli jsme to hned zastavit, ale byl jsem zcela konsternován," uvedl jednačtyřicetiletý Mayweather.

Podle informací z tiskové konference japonské organizace Rizin se měl 31. prosince utkat v japonské Saitamě s dvacetiletým Nasukawou, vyznavačem kickboxu a smíšeného bojového umění (MMA). V jednání ještě mělo být, podle jakých pravidel se bude bojovat. "Chci jasně říct, že jsem nikdy na oficiální duel nekývl. Při vší úctě, o Tenšinu Nasukawovi jsem do své cesty do Japonska nikdy neslyšel," konstatoval Mayweather.

VÍCE O FLOYD MAYWEATHER:

Američan naposledy boxoval vloni v srpnu a už tehdy nebyl jeho soupeřem specialista na pěstní souboj. Ve štědře dotovaném boxerském duelu tehdy porazil šampiona MMA Ira Conora McGregora. Nejlépe placený sportovec světa Mayweather se tehdy vrátil do ringu rok a půl po ohlášeném konci kariéry a završil počet vítězství na 50. Poražen nikdy nebyl.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze