Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zrušeno. Restart boxu v Santo Domingo se nekoná, akci stopla vláda kvůli covid-19

Norbelto Jimenez se o víkendu zápasu nedočkáNorbelto Jimenez se o víkendu zápasu nedočkáPRAHA – Dva týdny chystaný galavečer profesionálního boxu v metropoli Dominikánské republiky je minimálně o týden odložen. Rozhodla o tom před pár hodinami místní vláda kvůli nárůstu pozitivních nálezů na onemocnění covid-19, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2.

Vše bylo připraveno. Boxeři ve čtvrtek absolvovali kontrolní testy na covid-19, všichni prošli. Včetně jejich týmů. V Santo Domingo výpravy pobývaly už dva týdny, přesně dle protokolu pořádající boxerské organizace WBA. Ta mimo jiné v místě konání prodloužila mandát současnému prezidentu, Gilbertu J. Mendozovi až do roku 2025.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Spokojenost ale vyprchala. Dominikánská vláda se rozhodla, že sportovní akce v zemi povolí až od 3. června, čímž o týden změnila své původní plány. Informoval o tom ministr sportu Danilo Diaz. Intervence WBC i jednoho z promotérů, Američanky s portorickými kořeny Belgicy Penaové, byly k ničemu.

Dle všeho se promotéři, WBA a vlastně i ESPN, která galavečer měla vysílat, od začátku až příliš spoléhali na benevolenci místních úřadů, aniž by měli výslovné svolení k pořádání akce. Ta byla přitom slavnostně ohlášena už 5. května, v době, kdy bylo v zemi evidováno na 8500 pozitivních nálezů na covid-19. O týden později pak slavnostně přicestovali boxeři do země a byli ubytování v hotelu.

Všech dvanáct bojovníků i jejich týmy prošli všemi kontrolními testy, poslední měli podstoupit dnes po vážení. K tomu už nedojde.

Testy v Dominikanské republiceTesty v Dominikanské republice

V Dominikánské republice během tohoto třítýdenního období vzrostl počet nakažených novým koronavirem na dvojnásobek, a tak vláda posunula možnost pořádání kulturních a sportovních akcí až na 3. června. Zda tedy promotéři posunou galavečer do příštího víkendu, se teprve uvidí, všichni zúčastnění zatím zůstávají v zemi.

Hlavním duelem večera měl být ten mezi domácími stálicemi – Norbeltem Jimenezem (29-9-5, 16 KO) a Eliezerem Aquinem (21-4-1, 14 KO), kteří mají oba zkušenosti i z mezinárodního ringu, prvně jmenovaný se už dvakrát pokoušel uzmout světový pás, ani jednou se mu to ale nepovedlo.

A hlavně mají i společnou minulost, před sedmi lety se utkali na domácí půdě o lokální pás WBA v super muší váze a souboj skončil po pěti kolech technickou remízou, když byl pro zranění ukončen. Aquino – v té době neporažen – byl v prvním kole počítán, což při bodovém verdiktu rozhodli, všichni tři sudí totiž po pěti kolech nabodovali remízu 47-47.

Galavečer v Santa Domingu by byl první mezinárodní boxerskou akcí od 25. dubna, kdy se boxovalo v Nikaraguy, a to dokonce za přítomnosti diváků.

Plánovaný programPlánovaný program

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze