Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA+KOMENTÁŘ Jak by dopadl souboj Kličko vs. Velasquez?

  • Napsal Profiboxing.cz

Kličko vs. Velasquez / zdroj foto: ReproKličko vs. Velasquez / zdroj foto: ReproPRAHA – V pátek večer se v Praze na Podvinném mlýně uskutečnila povedená akce ultimátních zápasů pod hlavičkou „GCF 27: Road to the Cage". Pojďme si trochu zaspekulovat nad tím, jak by mohl dopadnout souboj špičkového bojovníka MMA a profesionálního boxera.

Ano, podobné téma se zde již jednou v nedávné minulosti objevilo, tehdy ale bylo pojato trošku jinak, bez ankety a bez krátkého komentáře autora těchto řádků. Ty nyní přibudou. Je třeba dopředu upozornit obě fanouškovské obce – jde o čirou spekulaci, tipovací anketu a zábavu, vyvarujte se prosím vulgarit a osočování se navzájem, případně autora komentáře.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zároveň je to první větší test „nových komentářů" pod článkem. Přidali jsme i na jiných webech tradiční potvrzení skrze znaky na obrázku (pokud jej chcete změnit, je bohužel třeba aktualizovat celou stránku, nikoliv jen kliknout na tlačítko obnovit, na odstranění problému pracujeme).

Důvodem je aktuálně to, že na naše stránky zaútočil tradiční to nešvar – robot se spamy – a toto by mělo autorům těchto blbostí trochu ztížit práci, zároveň je to věříme nejmenší zlo pro normální komentující. Pokud by se robot vrátil, máme v záloze ještě registraci (pouze skrze mail bez dalších požadavků, není třeba se děsit), ke které by se dala spustit i diskuze skrze facebook, pro ty, kteří jím disponují.

Komentář šéfredaktora Antonína Vavrdy k souboji boxera a bojovníka MMA:

V pátek jsem byl na poprvé živě na MMA v Česku v kleci a musím říct, že jsem fakt bavil, jelikož většina zápasů byla hodně zajímavých. Osobně jako velký milovník boxu mám rád boj v postoji, což zde bylo a až na pár výjimek (které ale chápu, prostě nemohou být všechny zápasy na fightcard strhující) se bojovníci snažili zápasit i na zemi, pokud se na ni dostali.

Každopádně u souboje večera mezi Kozmou a Štrbákem se mi do mysli vkradla myšlenka a otázka na to, jak by dopadl souboj zápasníka MMA – který má jiné než boxerské přednosti, s čistokrevným a kvalitním boxerem. Coby důkladný pozorovatel šermu pěstí, který se snažím pokud mi to čas dovolí, také aktivně provozovat, si totiž pořád myslím, že boxer by v takovém případě měl šanci i v oktagonu.

Důvody mého závěru? Kluci, kteří se věnují naplno MMA prostě mají návyky, které by boxer tvrdě trestal (otevřený postoj, ruce), ostatně tak jako právě Štrbák, který když rozjel kombinaci, tak Kozma jednoduše stíhal chytat jeho rány pouze svým obličejem.

Bojovníci MMA většinou nechodí do klece z ringu, ale z jiných bojových sportů a je to dle mého hodně znát. Jejich všestrannost je skvělá, co jsem viděl tréninky, tak co se týče intenzity, tak si tyto dva sporty v ničem nezadají, jenže právě ta všestrannost je zároveň jejich slabinou.

Pokud by navíc měl boxer kvalitní stabilitu a nenechal by se lehce strhnout na zem, měl by to jeho soupeř v oktagonu hodně, hodně těžké. A právě to je dle mého i hlavní podmínka z druhé strany – stabilita, nohy zapuštěné do podlahy klece i s kořeny.

Abych předešel nenávistným reakcím – tyto řádky nepíšu pro to, abych některé ze stran nadržoval (je jasné, že k boxu mám blíž a vždy mít budu), ale z čisté zvědavost a de facto se jedná o skutečné myšlenkové pochody, které skončily následujícím: zápas špičkového boxera (a nejlépe v těžké váze) a špičkového bojovníka MMA by mne prostě strašně zajímal!

Ne snad proto, aby si jedna ze stran dokázala, že je lepší, protože to stejně jako v případě atletiky a desetibojaře proti čistokrevnému specialistovi prostě nejde (pokud se nejedná o sport, ze kterého se desetibojař rekrutoval), ale prostě pro tu čistou konfrontaci, jak by si s tím oba poradili s minimálním tréninkem – třeba 2-3 měsíční přípravou, žádné přípravné zápasy a podobně.

Právě proto jsou v titulku dva králové žebříčků obou sportů v těžké váze. Takový neoficiální souboj by měl skutečně dle mého smysl jen v případě konfrontace představitelů špičky v obou sportech. V zápasech v kleci se totiž už několik boxerů představilo, bohužel v jejich případech šlo spíše o atrakci, než o regulérní souboj, který by mohl něco více napovědět, ukázat.

Takže sečteno podtrženo: moje odpověď na níže položenou anketní otázku zní – zápas byl měl smysl a vyhrál by ho BOXER. A co vaše?

HLASOVAT V NAŠÍ ANKETĚ MŮŽETE NÍŽE (do pondělí 31. března do 18:00 hodin, vždy vícekrát z jedné IP adresy se 24hodinovým rozestupem)

{acepolls 61}

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze