Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Dopoval, nebo ne? Slova Alvareze jsou pěkná, ale chybí vysvětlení

Koláž k dopingu Canela AlvarezeKoláž k dopingu Canela AlvarezePRAHA – V úterý večer bylo jasno. Odveta mezi Gennadijem Golovkinem a Canelem Alvarezem se 5. května neuskuteční. Všichni věří, že se tak stane v září letošního roku. Jenže k tomu vede ještě hodně dlouhá cesta. Zatím totiž chybí to hlavní – potvrzení toho, kde se clenbuterol v těle Mexičana vzal.

VÍCE KE #CANELOGGG:

„Vždycky jsem souhlasil s namátkovými kontrolami přes svými duely. Vždy jsem byl čistý, respektuji všechny, co se v tomto sportu pohybují.“

Slova, která Alvarez během speciální tiskové konference, kde se svým týmem oznámil, že se očekávaný duel ruší, několikrát zopakoval.

A nejen on. Horlivě ho hájili také Eric Gomez, výkonný ředitel stáje Golden Boy Promotions, a její zakladatel a majitel Oscar de la Hoya.

Oba odvyprávěli i pár „srdceryvných“ příběhů o lidské čistotě Alvareze. A všichni už hleděli k dění příštímu. Jako by všichni počítali s tím, že 18. dubna před Nevadskou sportovní komisí dostane Mexičan jen přes prsty za to, že snědl doma v Guadalajaře kontaminované maso, a za půl roku bude moct být opět v ringu.

A v tom je právě ten problém. Jde o namyšlenost, nebo mají v rukou skutečné důkazy?

O tom právě veřejnost a novináři neví. Tiskové konferenci byl přítomen také Alvarezům právník, který mu přesně určoval nač může a nač nemůže odpověď.

Nikdo se tak dosud nedozvěděl, kdy kontaminované maso mladý boxer koupil, snědl, kde se tak stalo. Proč je takový problém toto říct už před slyšením u Nevadské sportovní komise, když je už duel stejně pro tuto chvíli zrušený?

A když Alvarez sám mluví o tom, že chce, aby byl celý případ co nejvíce průhledný. Slibuje, co nejvíce jasných důkazů.

Jenže zatím nevytasil ani jeden. Jen se on i jeho tým ohání naučenými frázemi.

Dokud tak neučiní pochybnosti zůstanou. O tom, že je profesionální box čistý už takto pochybuje málokdo.

Alvarez se od školení Floyda Mayweathera naučil se svojí vahou skoro zázraky. Jeho rodina pracuje v masném průmyslu. On sám je ve své vlasti velkou hvězdou, která má na všechno mnohohlavý tým. Rozhodně si nechodí nakupovat jídlo do sámošky naproti své haciendě, ani si pak následně nevaří.

Tak jak mohl takto pochybit? Poprvé po dvanáctileté profesionální kariéře? Před životním zápasem?

Alvarez si zaslouží za svojí kariéru obdiv. Je to neskutečně talentovaný boxer. Ale v posledních letech je z něj stále více cítit arogance a tak trochu spratkovitost.

Spíše než na to, že si vyšel s kamarády na večeři, kde dostal kontaminované maso, to tak nyní vypadá, že skutečně podváděl. Nejspíše dlouhodoběji. Jen si teď nedal pozor a lapil se do dopingových sítích, které v posledních dvou letech řádně zhoustly...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze