Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Fury vs. Kličko?! Tenhle velký, zlobivý a lstivý spratek má šanci uspět!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson Fury se svými nejbližšímiTyson Fury se svými nejbližšímiPRAHA Brit Tyson Fury. To jméno rozděluje fanoušky jako málokdo. Snad ani Američan Deontay Wilder nebyl do svého vítězného titulového duelu o pás mistra světa WBC s Kanaďanem Bermanem Stivernem tak rozporuplná osoba.

Fury totiž na rozdíl od něj nedosáhl mezi amatéry na nějak výrazný úspěch. A i mezi profíky byl dlouho pro smích. V jednom zápase si nafackoval úderem sám, Tomáše Mrázka porazil s vypětím všech sil, jenže...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

...Všechno se změnilo v roce 2011, kdy tehdy coby outsider dokázal přeboxovat Derecka Chisoru. Od té doby jdou jeho výkony strmě vzhůru, jeho zlepšení v ringu by si nevšiml jen naprostý ignorant. Důvod? Dá se říct, že mu pomohlo odsouzení na jedenáct let jeho otce Johna. Tyson totiž přešel pod trenérská křídla strýce Petera a ten z něj začal systematicky budovat komplexního bojovníka.

Nemění ho, jen vylepšuje jeho přednosti. Má navíc k dispozici skvělý materiál. Za prostořeká prohlášení v médiích a na sociálních sítích se totiž skrývá inteligentní kluk z kočovné společnosti, který už několik let žije ve šťastném manželství s krásnou blondýnkou Paris a dvěma dětmi. A který má velké srdce bušící jak pro rodinu, tak pro boj!

Můžete si o něm totiž myslet cokoliv, jedno se Furymu nedá upřít: je to válečník! Jak řekl jeho manažer Frank Warren: „Když jsem ho viděl poprvé, vyděsil jsem se. Jenže zároveň jsem viděl kluka, který má srdce. Který vstane z podlahy ringu a bojuje dál! K němu nyní přidejte fantastický úder, kvalitní bradu a skvělé boxerské myšlení."

Pod všechna tato slova jsem ochotný se podepsat! Tenhle 206 centimetrů vysoký pořízek má navíc i velmi slušný pohyb na nohou, kvalitní přední ruku, umí šikovně klinčovat a hlavně: v šestadvaceti letech vyrukoval s něčím, co nikdo nečekal – ukázal, že se v tréninku skutečně neflákal, ale vyrukoval s boxem v obráceném gardu!

Každý, kdo někdy stál v ringu, potvrdí, že naučit se takto kvalitně bojovat v obráceném gardu není záležitost pár tréninků. Nikoliv, než s tím poprvé vyrukoval loni na podzim na Derecka Chisoru, musel Fury trénovat levoruký gard pilovat několik měsíců, možná déle! A před tím se nedá, než smeknout.

Je téměř jisté, že Kličko se mu už letos bude muset postavit. Pokud nechce přijít o titul WBO (a on nechce!), Furymu neuteče. Warren a BoxNation jsou příliš silnými protivníky na to, aby se z tohoto vykroutil. Stejně jako HBO, kterou britský kecal baví a zajímá stále více.

Nebudu říkat, že Tyson Fury Klička porazí. Pokud se ale stejně pilně připraví na Ukrajince po rychlostní stránce, protože to momentálně proti Britovi jeho největší zbraň (že ten jeho výpady jednoduše nebude stíhat pokrývat, stejně jako Pulev), pak bude mít vládce těžké váhy posledních deseti let problémy.

Silově jsou si totiž – ač to dle muskulatury nevypadá – rovni, na délku paží také, co se boxerské chytrosti též, přidejme k tomu věk (26 ku 39), který jednoduše ani zbožňovaný Vladimir Kličko nedokáže očůrávat věčně a máte tu velmi nebezpečný koktejl! Ukrajinci totiž věk neubírá na rychlosti a absolutní síle, ale na kondici.

Už proti Wachovi byl po brutálních kolech za polovinou zápasu zakyselený, svěže nepůsobil rozhodně ani konci duelu s Povětkinem, přestože většinu strávil „odpočinkem" na zádech Rusa a i největší Kličkovi fanoušci uznají, že velké tempo a agresivita vložená do „jen" pětikolové bitvy s Pulevem jej stála více sil, než mnozí čekali. Kdo sledoval dění po knockoutu v ringu poctivě, musel si všimnout, že šampion byl až nebývale zadýchaný a unavený!

Ne, ať to beru z jakékoliv strany, duel Tyson Fury vs. Vladimir Kličko mi vychází na velmi zajímavou podívanou, kterou bych rozhodně chtěl vidět. Koneckonců nejen samotný zápas, dovedu si představit, že neméně dobře se budu bavit při tiskovkách a vážení. A o to jde přece především: zábavu! Vážně někdo pochybuje o tom, že ji tato kombinace jmen nenabídne?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze