Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Furyho comeback ukázal mnohé. Především fakt, že má na čem pracovat

Tyson Fury vs. Sefer SeferTyson Fury vs. Sefer SeferPRAHA – Boxerský vrchol víkendu? Bezesporu návrat Brita Tysona Furyho (26-0, 19 KO) zpět do zápasového rytmu. Že by mu ale dvakrát vyšel, to se říct nedá.

VÍCE K NÁVRATU TYSONA FURYHO:

Nebudu lhát, hodně jsem se na sobotní večer těšil. Byl to pro mě sportovní vrchol víkendu. Pánové Terence Crawford, Jermell Charlo či Leo Santa Cruz snad prominou. Jejich duely mne také zajímaly, Tyson Fury ale daleko více.

Viděl jsem tréninky, měl informace od Václava Pejsara, který s ním strávil dvanáct dní v tréninkovém kempu, soupeř ideální na rozboxování.

Byly zde ale i varovné signály. Ben Davison prostě není prověřený kouč. Momentálně působí spíše jako kamarád tmelící partu než lídr, jakým byl Furyho strýc Peter. Nemělo by se na to zapomínat, ale byl to právě on, kdo udělal z „Gypsy Kinga“ muže, který před 928 dny šokoval triumfem nad Ukrajincem Vladimirem Kličkem.

Navíc, byť hodně zhubl, 125 kilogramů je ještě stále tak minimálně deset od ideálu pro manchesterského obra.

A sobotní duel se Seferem Seferim tato varování jasně potvrdil. Albáncova role nebyla taková, aby Furyho potrápil. To opravdu ne. Pokud to někomu nebylo jasné z tiskovky, veřejného tréninku i vážení, pak první vteřiny duelu mu museli oči definitivně otevřít.

Ne, devětatřicetiletý veterán přiletěl do Manchesteru pro to, aby mohl jednou vnoučatům vyprávět, jak byl přímým účastníkem comeback bývalého absolutního krále těžké váhy. A možná i dvojnásobného.

Zda tomu tak bude, to ukáží až další zápasy. Fury mluví o tom, že do konce roku bude mistrem světa (že touží po pásu regulérního šampiona WBA Manuela Charra je více než jisté). Jeho promotér o tom, že potřebuje tři zápasy, aby byl připravený na Anthonyho Joshuu. A že každý další duel bude náročnější.

Jsem moc zvědavý, zda oba svá slova naplní. Především onu poslední větu. Fury má stále obrovský přehled. V ringu se umí na svoji výšku skvěle pohybovat, jeho dlouhé paže budou těžko k překonání.

Nevěřím, že se Warren pro 18. srpna domluví se svým velkým rivalem Eddiem Hearnem na manchestersko-liverpoolský duel Fury vs. Tony Bellew. Navíc zasadit tento střet do Belfastu by nedávalo smysl.

Daleko reálněji mi zní varianta na bitvu 206 centimetrů vysokého obra s jinou ostrovní věží – o čtyři centimetry menším Davidem Pricem. Ano, také on je rodákem z Liverpoolu, jenže na rozdíl od Bellewa si nemůže momentálně příliš diktovat.

Střet s Furym by pro něj byl velkou příležitostí. Ano, Povětkin ho málem přizabil, jenže nemělo by se zapomínat, že i Rus se ocitl ve třetím kole v obrovských problémech. Zadní cross Priceho je stále extrémně nebezpečný. Na Furyho by dosáhl, nebyla by to pro něj snadná práce. Mohl by i zúročit sparingy s Mariuszem Wachem.

Na Bellewa, Jarrella Millera a další je myslím ještě čas.

Ano, od Furyho comebacku jsem očekával trochu něco jiného i já. Úplně shazovat si ale nezaslouží. Pauza byla dlouhý, ostrovní obr udělal za posledních zhruba osm měsíců obrovský kus práce. A pokud v ní bude pokračovat, tak věřím, že v polovině srpna bude jeho výkon o mnoho procent lepší. A že se ukáže, jak moc jeho návrat těžká váha potřebuje.

Fury otevírá spoustu zajímavých možností pro mnoho bojovníků ze špičky. Pořád si myslím, že se máme v jeho podání nač těšit. A na předpověď, zda se dostane zpět na absolutní vrchol, je nyní ještě zbytečně brzo.

Pojďme si momentálně hlavně vychutnat, že je opět aktivní. Nudit se díky němu rozhodně nebudeme.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze