Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Je taky jen člověk. Lomačenko opět ukázal, jakým je boxerským géniem

Lomačenko na podlaze ringuLomačenko na podlaze ringuPRAHA – Sobotní šlágr lehké váhy mezi Vasilem Lomačenkem (11-1, 9 KO) a Jorgem Linaresem (44-4, 27 KO) nabídl parádní boxerské představení. Představení, které muselo bavit a za kterého vyšel coby vítěz prvně jmenovaný.

Kde kdo Linarese podceňoval. Jenže tenhle dvaatřicetiletý Venezuelan nebyl jedničkou lehké váhy jen tak pro nic za nic.

VÍCE K ZÁPASU LOMAČENKO VS. LINARES:

Ano, od třetího dějství to vypadalo, že jej o dva roky mladší Lomačenko rozebere jako lego podobně, jako to udělal u předchozích soupeřů. Jenže Linares možná zpomalil na nohou, jeho údery byly ale stále velmi nebezpečné.

A v šestém kole se ukázalo, že přehnané sebevědomí a uvolněnost se může vymstít i bijci, kterého mnozí považují za nejlepšího bojovníka nejen na planetě Zemi, ale i v našem vesmíru a všech přilehlých.

Zadní rovná v direktu prostě platí na kohokoliv. Když je dobře umístěná. A to ta od Linarese byla.

Přesně se projevilo to, co Linares tvrdil před duelem. Respektive jeho kouč – v tréninku se zaměřili na to, aby donutili soupeře co nejvíce útočit v přímkách, nikoliv v úhlech, v čemž je Lomačenko excelentní.

Vyšlo to. A vycházelo to ještě dalším dějství. Poté ale zapracovala genialita klanu Lomačenků. Ukrajinec musel ze sebe poprvé v profesionálním ringu vydat maximum a vyplatilo se. Ještě zvýšil obrátky, pohyb, díky čemuž dokázal rozehrát svoji hru s úhly a když k tomu přidal naprosto dokonalý úder na játra protivníka, bylo rozhodnuto.

Znovu byl za hrdinu. Zaslouženého hrdinu. Sám mluví o tom, že chce velké duely, kterými se zapíše do historie a zanechá svůj vlastní odkaz.

V sobotu v noci se mu to povedlo. Potlesk zaslouží ale i jeho soupeř. Díky Linaresovi je tenhle zápis – rekordní titul ve třetí váze v pouhých dvanácti duelech – tak působivý, zajímavý. A také nejspíše nezapomenutelný.

Jak pro vítěze, tak i pro poraženého. Tak, jak se sluší a patří v bitvě dvou velkých šampionů!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze