Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Nejprve silná slova a urážky, poté respekt! A vo vo vo tom to je...

  • Napsal Antonín Vavrda

Zbitý Murray na podlaze ringuZbitý Murray na podlaze ringuPRAHA – Hned tři boxeři z britského hrabství Merseyside se v sobotu v noci představilo na galavečerech v Berlíně a Monte Carlu v klíčových rolích. A přestože vyhrál jen jeden – ten, který jako jediný neboxoval hlavní tahák večera – ukázali se všichni jako praví angličtí gentlemani.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

David Price (19-2), Paul Smith (35-5) a Martin Murray (29-1-2). Toť trojice ostrovních rytířů, která si chtěla vydobýt kontinentální slávu. První dva se narodili v Liverpoolu, třetí v nedalekém St. Helens. Všichni měli před svými duely silná prohlášení, především pak Smith s Murraym, všichni ale po svých duelech ukázali sportovního ducha.

Price v šesti kolech vyřídil Brazilce Costu Juniora a přestože zopakoval svá slova o tom, že chce duel s Tysonem Furym, byla z jeho slov cítit pokora a respekt k soupeři. „Tyson si zaslouží svojí šanci bojovat o titul mistra světa a já doufám, že ji dostane. A pokud ne, jsem připraven. Na ostrovech už nyní nemá lépe postaveného soupeře, než jsem já," pronesl jednatřicetiletý sympaťák.

O rok starší Smith, který jeho duel pozorně sledoval a až pak se šel připravovat na svůj souboj s Abrahamem, nemohl dlouho německému „Králi" přijít na slovo. V ringu se pak do sebe oba znovu zaklesli jako gladiátoři. Jenže ihned po posledním gongu to byl právě Smith, který byl prvním gratulantem šampiona k vítězství.

„Byl lepší než posledně. Já dělal maximum, ale on není jen tak pro nic za nich světovou dvojkou hned za Frochem," pronesl muž, kterého třeba George Groves před více jak třemi lety poslal k zemi už ve druhém kole.

A do třetice všeho dobrého Murray. Tomu se nejprve dělalo zle z obličeje Golovkina, na kterého se musel dívat celý tréninkový kemp. V ringu mu také nic nedaroval, jenže Kazach ho postupně rozsekal v jedenácti kolech než souboj raději ukončil ringový. A Murray, který měl na kontě sporné verdikty ze Sturmem (remíza) a Martinezem (porážka), neměl tentokrát vůbec problém uznat svojí „první regulérní" ztrátu kariéry.

„Byl tak silný. Nedokázal jsem si ho udržet od těla. Ten jeho neustálý tlak byl horší, než síla jeho úderů. Golovkin je velký bojovník a bylo mi ctí s ním stát v jednom ringu," zněla část slov z jeho úst po porážce. Navíc o den později se se svým soupeřem potkal v hotelu znovu a ochotně mu zapózoval na společné foto.

Během několika hodin tak všichni zúčastnění hodili vzájemnou nenávist (nebo v podání Price tu směrem k jiným) a po svých duelech se zachovali přesně tak, jak to k tomuto drsnému sportu patří.

A uznání si zaslouží všichni tři, všichni totiž dokončili zápas v jiných rolích, přesto po této stránce stejně – Price slavil výhru a měl na sebevědomí nárok, Smith opět vybojoval vyrovnaný duel s Abrahamem, Murray byl pět minut od závěrečného gongu souboje s Golovkinem.

Přesto si trio britských gentlemanů moc dobře uvědomuje, že vzájemný respekt je mnohdy to jediné, co boxerům (i dalším zápasníkům v bojových sportech) tváří v tvář soupeři a možnému zranění sebe sama, či jeho zbývá.

Je dobře, že i takové hvězdy na to nezapomínají. Jaký to rozdíl například oproti Američanu Natemu Heavenovi, který dostal o pár hodin dříve regulérní výprask od Andreje Fedosova, přesto z ringu uraženě utekl jako malý kluk. I když se nakonec alespoň na gratulaci vítězi na pár vteřin mezi šestnáct provazů vrátil, ovšem až po hodně dlouhém přemlouvání svého trenéra...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze