Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Zapomeňte na Mayweathera! Co zápas Pacquiao vs. Lomačenko?!

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny Pacquaio vs Vasil LomačenkoManny Pacquaio vs Vasil LomačenkoPRAHA – Po víkendu se opět otevřela debata na téma zápasu Manny Pacquaio vs. Floyd Mayweather, o kterém se za velkou louží už několik týdnů „tajně" jedná. Ano, po tomto souboji touží celý svět, ale co když na něj nakonec zase nedojde? O tom následující řádky.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ta myšlenka mě napadla vlastně náhodou. V neděli jsem si zopakoval zápasy Vasila Lomačenka s Thajcem Chonlatarnem Pirijapinjem a Mannyho Pacquiaa s Američanem Chrisem Algierim. Hned po sobě, bez přestávek s jinými duely a...

Ten pohyb, úhyby, našlapování soupeře, údery, úniky, obrácený gard, kadence úderů. Sakra, vždyť ti dva – Lomačenko a Pacquiao pochopitelně – jsou si tak podobní. Ano, Ukrajinec musí ještě zesílit, respektive získat zkušenosti, aby dal do úderů ještě větší sílu, nebál se, že odejde kondičně, prostě nebát se přepnout do módu „Zabiják", ale jinak?

Oba boxovali jako přes kopírák, oba vynikají skvělým pohybem, prací rukou, rychlostí, postřehem. A tak si říkám – pokud kouč Filipínce Freddy Roach mluví o tom, že je Pacquiao uměle držený ve velteru schopen shodit až do lehké váhy (61,2 kg – 135 liber), proč by nemohl Lomačenko vyskočit o ty čtyři kila ze své pérové vzhůru (z 57,2 kg)?

Navíc, když nemusí jít o celá čtyři kola. Navíc, když by nebyl prvním, kdo by boxoval s opticky těžkým protivníkem. Váhově by ale mezi oběma nemusel být skutečně nikterak výrazný rozdíl. Pacquiao od vážení do zápasu přibral titěrná dvě kila (67 kg), lehčí Lomačenko tři (60 kg). To není během půl roku, či roku nějak neřešitelný problém.

Ano, jedná se tak trochu o sci-fi, o myšlenku v mé hlavě.

Ano, Pac-man si to na 90 procent rozdá v květnu v dlouho očekávaném souboji s Floydem Mayweatherem o pozici krále králů a Lomačenko o trůn vládce pérové váhy s Nicholasem Waltersem. Na druhou stranu: co kdyby to byly jen přípravy pro jejich vzájemný střet ve druhé polovině roku 2015?!

Osobně si totiž troufám říct, že souboj Pacquiaa s Lomačenkem by mohl být zajímavější a koukatelnější, než už pět let odkládaný šlágr dvou superhvězd, kterému se jedna z nich ze strachu o svůj čistý rekord neustále vyhýbá. „Pac-mana" a „Hi-Techa" už nula v kolonce porážek trápit nemusí...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze