Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Drzost mexické mafie nezná hranic. Proč by měl 'GGG' Alvarezovi ustupovat?

Canelo vs. GGG / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. GGG / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Ať už jde pouze o hru a ukázku moci, nebo o skutečnost, zářijový souboj mezi Gennadijem Golovkinem (38-0-1, 34 KO) a Canelem Alvarezem (49-1-2, 34 KO) je ve velkém ohrožení. Proč? Že jde především o peníze, není třeba napovídat. Ovšem kromě jiného také o až absurdní drzost mexického talentu, jeho promotéra Oscara de la Hoyi a vlastně i krajana v pozici šéfa největší boxerské organizace WBC Mauricia Sulejmana.

Co se mezi oběma tábory stalo, jsme již informovali ZDE.

VÍCE O ZÁPASU #CANELOGGG II.:

Ve stručnosti: poté, co zkrachovala naplánovaná odveta na 5. května letošního roku, jednaly obě strany o zářijové náhradě. Zástupci Golovkina ale v minulém týdnu přišli s úpravami smlouvy, se kterou souhlasili už pro zmíněný květnový zápas.

„Chceme rovné chování. A to i co se týče peněz. Hodně jsme ustoupili loni před prvním duelem, stejně jako před tím květnovým. Nyní je na řadě, aby s námi jednali spravedlivěji,“ vysvětlil požadavky Tom Löffler z K2 Promotions.

Celkem pochopitelné, ne, že ne.

„Tolik let tomuto obětovali a nyní, když se dostanou až sem, tak kvůli penězům vše ohrozí? Proč nyní žádá změnu dohody, která už byla na stole? Kvůli pár centům? Pokud chce GGG ukázat, že nejlepší na světě, že je šampionem, měl by podepsat jakoukoliv smlouvu, kterou mu druhá strana nabízí. Alespoň to bych mu já doporučil,“ zaznělo z úst Sulejmana.

Ano, i na těchto slovech něco je.

Ovšem, hlavně hodně zkaženého. Když toto doporučuje Golovkinovi, proč se stejnou radou už dávno nepřispěchal za Alvarezem, se kterým jej pojí dlouholeté přátelství, ale také velmi bouřlivý vztah?

A nezapomněl náhodou Sulejman tak trochu na skutečnost, že květnovou odvetu zhatil dopingový nález právě Alvareze, nikoliv Golovkina. Navíc dopingový nález díky jeho programu „Čistý box“, do kterého se Mexičan následně odmítal opětovně přihlásit. Tím dá totiž boxer povolení k namátkovým dopingovým kontrolám, a to i mimo oficiální tréninkové předzápasové kempy.

Nezapomněli Sulejman a de la Hoya při svých slovních atacích do druhého tábora na skutečnost, že Löfflerovi, Golovkinovi i jeho trenéru Abelu Sanchezovi v nových požadavcích jde kromě jiného také o zpřísnění právě dopingových kontrol?

A že tuto skutečnost taktně při oficiálních vyjádření zamlčeli. Stejně tak nemluví o tom, že v prvním duelu bylo rozdělení financí 70 ku 30 procentům pro Alvareze! A pro odvetu (květnovou i nyní zářijovou) mělo být 65 ku 35 pro Alvareze!

Ano, toho Alvareze, který prokazatelně dopoval. Verzi o kontaminovaném mase může věřit jen snílek anebo někdo, komu zamává jeho promotér dolarovými bankovkami před obličejem, tak jak to učinil v případě Sulejmana či Nevadské sportovní komise.

Toho Alvareze, který momentálně nedrží žádný pás některé z prestižních boxerských organizací. A který odmítl po výhře nad Cottem titul právě WBC, která jej tehdy – v roce 2015 – tlačila do souboje právě s Golovkinem.

Takže jednoduchá otázka na závěr: Proč a kam by měl Golovkin ještě téhle mexické mafii ustoupit kvůli zápasu s mužem, kterého stejně v očích většiny loni v září porazil (bohužel Adalaide Byrdové přes své dioptrie už do ringu nejspíše nedohlédne a boduje si své lístky dopředu)?

Moje odpovědi: Nevím a nikam!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze