Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Milovníci Kličků, chce to změnu! Perez s Magem budiž první vlaštovkou!

  • Napsal Antonín Vavrda

Abdusalamov vs. Perez / zdroj foto: www.boxingscene.comAbdusalamov vs. Perez / zdroj foto: www.boxingscene.comPRAHA – Velké zápasy jitří velké emoce. Dle tohoto kréda jsme viděli v noci na neděli jednu z nejparádnějších bitev těžkých vah poslední doby. Z první řady sledoval duel Mika Pereze s Magomedem Abdusalamovem i vládce supertíhy Vladimir Kličko.

Co se ukrajinskému šampiónovi WBA, WBO, IBF a IBO honilo asi hlavou? To těžko soudit, vědma nejsem, svůj pohled na zápas vám ale nyní rád nabídnu. Nechal jsem jej beze změn i po vývoji událostí příštích, jelikož následující řádky (kromě boxu níže) vznikaly již v pondělí odpoledne, proto prosím s tímto vědomím na tento komentář také nahlížejte...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU:

Ač neskutečně nevyspán a unaven, shlédl jsem živě duel Maga s Perezem a ani necelé dva dny poté nelituji (a za tu dobu jsem ho viděl ještě asi dvakrát). Dle mého jsme byli svědky jednoho z nejlepších duelů těžkých vah od legendárních bitev hvězd této divize v 90. letech minulého století.

Radost z něj mi kalí následné velké zdravotní potíže Abdusalamova. Protože stále pevně věřím, že se z nich díky své bojovnosti Rus dostane, štve mne to hlavně kvůli kritikům podobných zápasů, který dostali do rukou triumf v podobě toho „jasný, pěkná jatka, ale k čemu jim to, když nezvládnou v kariéře více jak dvacet zápasů ve zdraví?".

Přijde mi, že tito lidé mají hodně krátkou paměť! Kolik podobných soubojů a to i patnáctikolových odboxovali v supertíze Louis, Marciano, Frazier, Foreman, Ali, Liston, Tyson, Holyfield a další? Byli po dvaceti zápasech nepoužitelní?! Byli hned nepoužitelní?! Měli až na Aliho následně nějaké výraznější zdravotní problémy, které lze spojovat s boxem?!

Ne, v boxu, stejně jako v životě není vše řízeno fakty a předem danými pravidly – kolik (mladých) lidí umírá ve spánku na krvácení do mozku, kvůli embóliím, či podobným náhlým zdraovotním indispozicím, aniž by předtím k tomu zavdali příčinu v podobě podobné rvačky?

Ano, Perez s Abdusalamovem si o zdravotní komplikace pochopitelně dost hlasitě říkali celých 30 minut jejich vzájemné bitvy, ale stejně tak se ani jednomu z nich nemuselo nic stát, a třeba je druhý den srazit auto na ulici. Ne, pevně věřím, že oba ukázali ostatním cestu, jakou se vydat k tomu, aby se o těžké váze opět mluvilo s úctou, kterou si zaslouží.

Jak už jsem psal dříve, dost bylo ukrajinských stylových mašin na výhru se jmenovkou KLIČKO. Stačilo. I když to mnozí mí kritici stále nechápou, nemám NIC proti jejich profesionalitě, tréninkové morálce, technice a vlastně i historické jedinečnosti – po této stránce jsou skvělí a právem patří do boxerské síně slávy – ale coby milovník válečníků Fraziera či Tysona chci prostě změnu.

Návrat starých časů. Doby, kdy jsme kromě technických dlouhorukých boxerů viděli i ty, kteří prostě šli vpřed se zvířecím instinktem „Zabít, nebo budeš zabit"! Vždyť Abdusalamov odboxoval většinu duelu se třemi zlomeninami v těle, včetně té na své silnější, levé ruce, kterou dosud kosil své soupeře, a s ošklivým cutem na levém víčku. Pro někoho blázen, pro mě bojovník, který proměnil heslo Rockyho „Neznám bolest" ve skutečnost.

Navíc, nikde není psáno, že siloví puncheři nemají techniku. Řekl bych, že ti, co podobně argumentují, skutečné „dřeváky" v ringu asi nikdy neviděli. Ano, Perez s Abdusalamovem nejsou vybroušení tanečníci a lá Kličkové.

Zároveň ale tvrdím, že jsou to BOXEŘI, ne panáci, kteří se jen naučili bouchat silně do pytle. Kdo si kdy box vyzkoušel, měl by mi dát za pravdu. Nebo vážně tyto dva chce někdo srovnávat například s takovým Nicolajem Firthou, jehož před týdnem sundal Deontay Wilder?

Proto chci věřit, že duely Stiverne-Arreola nebo právě Perez-Abdusalamov byly prvními vlaštovkami změn. Prvními vlaštovkami, aby by nás box bavil i něčím jiným než vybroušenou technikou, vyspělou taktikou a zákulisními praktikami dané silou vlastního jména.

A už kvůli těm výše zmíněným hnidopichům si ze srdce přeji, aby se Rus plně vyléčil a s nefalšovaným lékařským povolením se vrátil do ringu (I když šance je nyní dle posledních zpráv minimální, viz box níže). Možná nemá na to, aby získal titul mistra, ale rozhodně má na to, aby mne a další fanoušky boxu bavil. A to je pro mě daleko cennější než všechny ty vzývané světové tituly!

A i kdyby se náhodou Abdusalamov už nevrátil: pokud bude zdravý tak, aby mohl fungovat v běžném životě a stane se třeba trenérem, stejně si zápasem s Perezem zajistili oba slávu a fight, na který se bude po všech stránkách vzpomínat. O tom si někteří světoví šampióni mohou nechat jen zdát!

Děkuji vám Abdusalamove a Perezi! A prvně jmenovanému držím palce, aby se plně zotavil!

Pozn.: Pečlivě se na tento zápas podívejte, nebylo v něm jediné přerušení kvůli KLINČI! Kdyby ringový nenapomínal Pereze za úder pod pás a následně mu za něj nestrhl bod, tak v tom zápase vlastně kromě sbíraní bodovacích lístků nebyl vůbec potřeba.

Antonín Vavrda

NOVINKY K ZÁPASU ABDUSALAMOV - PEREZ A ZDRAVOTNÍMU STAVU RUSA

Dle vyjádření z týmu Magomeda Abdusalamova se jeho stav postupně lepší, i když ten v pondělí prodělal dokonce mozkovou mrtvici a v umělém spánku stráví minimálně ještě několik příštích dnů. Doktoři mu navíc po operaci krevních sraženin na mozku odebrali kus lebeční kosti, aby snížili tlak na mozek.

Stav dvaatřicetiletého Rusa nyní zajímá celý boxerský svět. Od chvíle, kdy vyšla informace o jeho kómatu, začaly jak americké servery, tak především ruská tisková agentura (zápas trochu informačně zaspala) chrlí jednu zprávu za druhou.

Krajanovi popřál brzké uzdravení snajpr Sergej Kovaljov, který dle svých slov pozoroval špatný zdravotní stav "Maga" už během zápasu (sledoval jej přímo v aréně), Alexander Povětkin, nebo i tábor soupeře. Mimochodem pro Kovaljova to mohlo být trochu deja vu, před dvěma lety totiž přímo v ringu zemřel jeho soupeř Roman Simakov.

"Je nám velmi líto, jak zápas pro Abdusalamova dopadl a celý náš tým K2 Promotions včetně bratří Kličků mu přeje brzké uzdravení. Děkujeme také jeho týmu o tom, jak pravidelně a podrobně informuje boxerský svět o Magově zdravotním stavu," citoval Fightnews.com promotéra Thomase Löfflera.

Kromě stovek fanoušků po celém světě poslal přání brzkého uzdravení také jeho přemožitel Mike Perez. "Všechny moje myšlenky nyní patří jen a pouze jemu. Doufám, že se brzo uzdraví. Boxoval jako skutečný bojovník. Vítězství mě těší, ale nyní mne zajímá jen jeho zdravotní stav," nechal se slyšet osmadvacetiletý Kubánec.

Jeho manažerská stáj (Main Events) vedená rodinou Lewkowiczů, do které patří i například Sergio Gabriel Martinez, zřídila pro svého svěřence i nadační fond. "Budeme pro něj dělat vše, co je v našich silách. Mago i jeho rodina bude potřebovat naší pomoct v této těžké chvíli, on bude potřebovat zaplatit účty za léčbu," napsal pro Boxingscene.com manažer Sampson Lewkowicz. Prvním z dárců byl i právě Martinez.

"Mago už nikdy nebude boxovat, ale je to dobrý člověk a statečný muž s krásnou rodinou. Musíme držet pospolu. Je to správná věc, každý dolar může pomoct," dodal zkušený promotér. Ten se nakonec vrátil z plánované cesty na koncil WBC v Bangkoku a spolu s manželkou Abdusalamova, jejich třemi dětmi, otcem a bratrem zůstává u jeho postele.

Právě z Thajska pak přilétla další finanční pomoc pro ruského boxera, organizace WBC, jejíž titul Amerického šampióna Abdusalamov v zápase s Perezem ztratil, se zavázala poslat na jeho konto 50 tisíc dolarů.

Jak přispět na konto MAGOMEDA ABDUSALAMOVA:

PayPal:

Šekem na adresu:

PO BOX 90174
Brooklyn, NY 11209

Kontaktní informace:

Bakanay Abdusalamova
Telefon: 203-368-8510

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze