Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Chcete být globálními hvězdami? Joshuovi a Wilderovi se čas pomalu krátí

Joshua vs. WilderJoshua vs. WilderPRAHA – Ani po tomto víkendu nejsou novinky ohledně jednání mezi týmu Anthonyho Joshuy (21-0, 20 KO a Deontaye Wildera (40-0, 39 KO). Vše ale napovídá tomu, že v září se oba proti sobě do jednoho ringu nepostaví. Tedy minimálně ve vzájemném souboji. Je to škoda, nebo nikoliv? Jak se to vezme...

VÍCE O JOSHUA VS. WILDER:

Oba aktuálně nejvýše postavení boxeři těžké váhy dle ratingu BoxRec.com v březnu řádně nabudili fanoušky tohoto sportu.

Deontay Wilder povstal z obrovských problémů a 3. března zdolal nebezpečného Kubánce Luise Ortize (28-1, 24 KO). Anthony Joshua ustál obří tlak na svoji osobu a o čtyři týdny později si poradil na body s Novozélanďanem Josephem Parkerem (24-1, 18 KO).

Fanoušci si mohou říkat, co chtějí, oba si za své výkony zaslouží uznání. Oba předvedli, že nejsou šampiony pro nic za nic.

A oba pochopitelně začali nahánět jeden druhého. Dvaatřicetiletý Wilder to vzal pěkně od podlahy a o čtyři roky mladšímu rivalovi nabídl 50 milionů dolarů, pokud podepíše smlouvu na vzájemný střet na americké půdě.

Sám AJ by to nejspíše udělal. Jeho promotér Eddie Hearn ale rozehrál hru velkých peněz a mocných mužů. A i jeho chování lze pochopit. Mladý byznysmen touží prorazit na americkém trhu, už se mu to celkem obstojně daří, Joshua je jeho hlavní kůň, se kterým nyní jedná o prodloužení stávajícího kontraktu.

Proč by mu měl diktovat podmínky někdo, kdo – při vší úctě k Wilderovi – momentálně nedosahuje marketingového potenciálu rodáka z Watfordu?

Prezident fotbalového Realu Madrid se také neukloní před šéfem třeba Partizanu Bělehrad, pokud ten nebude mít v rukávu nějaké pořádné eso. A to Wilderova strana kromě zmíněné nabídky zatím nedrží.

Můžete namítnout, že Joshua prostě potřebuje americký trh, nejen bojovat doma na britských ostrovech, jak se nechal v sobotu slyšet i jeho trenér Rob McCracken. Ano, máte pravdu. Jenže skutečně k tomu potřebuje „Bronzového Bombarďáka“, když Hearn před pár týdny podepsal miliardový kontrakt s Perform Group, která vysílá živé sportovní přenosy skrze svůj streamingový projekt DAZN?

Ne, momentálně ne!

Ano, zelený pás Wildera je hezký, lákavý a prestižní, ale není třeba na něj spěchat. Američan je totiž o dva roky starší než jeho britský rival. A pro to, aby se stal globální značkou, ho nyní potřebuje více než tomu je naopak.

Tak to je a v dalších měsících se na tom nic nezmění.

A naprosto upřímně, už jsem to říkal a psal před duelem AJ vs. Parker. Pro souboj AJ vs. Wilder není třeba tlačit na pilu. Proč dělat dva sjednocující souboje v jednom kalendářním roce? Dokonce během šesti měsíců?

Jistě, oba mohou zaváhat a prohrát, na druhou stranu, mě by se takový duel Wilder vs. Dominic Breazeale/Dillian Whyte/Jarrell Miller/Adam Kownacki také celkem zamlouval. Stejně jako bitva Joshuy s Alexandrem Povětkinem, který v poslední bitvě s Davidem Pricem ukázal jak svoji nebezpečnost, tak zranitelnost.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze