Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SLOUPEK Medvědí služba ustrašeného ringového Chisora-Pála pro box v Česku!

  • Napsal Antonín Vavrda

Zápas Pála vs. Chisora / zdroj foto: www.boxingscene.comZápas Pála vs. Chisora / zdroj foto: www.boxingscene.comPRAHA – Hodně nevole zvedlo nejen v tuzemských luzích a hájích kontroverzní ukončení sobotního taháku těžké váhy mezi Dereckem Chisorou a Ondřejem Pálou ve prospěch ostrovního boxera. Dánský sudí Jan Christensen za ustrašené odmávání souboje ve třetím kole rozhodně moc děkovných dopisů nedostal...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Být, či nebýt" - toť dilema, které řeší v shakespearovské hře Hamlet tento dánský princ. Jeho krajan Christensen tuto hádanku v sobotu rozluštil. Alespoň tedy pro český box. Aniž by mu to (celkem pochopitelně) přišlo na mysl, jméno tohoto sportu v zemi pod horou Říp pošpinil více, než se může na první pohled zdát.

Přehnané tvrzení? Pojďme si vše trochu blíže rozebrat. Zájem o souboj Chisora – Pála byl enormní. Důvody jsou zřejmé – jméno britského rebela prostě znají i lidi, kteří box nesledují, nebo je zajímají jen Kličkové. Tím druhým je, že ač je to fér, či nikoliv vůči jiným vahám, tak supertíha vždy budila největší pozornost a na tom se stále především v Evropě nic nemění.

Když jsme o tomto duelu na Profiboxing.cz v předminulém týdnu jako první v Česku informovali, během chvíle visela tato informace na top pozicích všech prestižních internetových zpravodajských serverů u nás. Zájem o Pálu se rozhořel i mezi novinářskou obcí, vše pak vyvrcholilo minulý v pátek a sobotu.

Vedle Profiboxing.cz jej tři velké zpravodajské servery přinášely v podrobné on-line reportáži, díky naší intervenci o vysílání galavečera hodně stála i stanice Sport 1 a práva nakonec také získala. Během soboty mi chodilo na všechny možné kanály prosby o informace, kde lze souboj sledovat. A to nejen od stálých fanoušků, ale i od kamarádů, či známých, kteří box normálně nesledují. Duel byl i hlavním on-linem na spolupracujícím serveru onlajny.com.

Když sám pražský bijec mluvil o duelu jako o životním, dalo by se říct, že nebyl životní jen pro jeho kariéru, ale i pro český box. Jenže právě díky tomuto všemu pozitivnímu před zápasem i v průběhu prvních dvou kol souboje se stal následně svým verdiktem Christensen hrobaře boxu v Česku.

Nejde o to, že český bijec prohrál, to by v tomto hledisku nebyla až taková tragédie. Jde o to, JAK PROHRÁL! Jakou reklamu Christensen svojí zbrklostí divákům, kteří box skutečně nesledují pravidelně, nabídl? Něco o sportu, který je snad ještě více shnilý, než zkorumpovaný (nejen) český fotbal a jeho herecké primadony v čele s Cristianem Ronaldem.

Kde kdo si totiž řekl: „Tohle je ten čestný souboj šermu pěstí dvou chlapů, který skončí buďto na body nebo zajímavým knockoutem jednoho z nich a kde platí, že nejlepší rozhodčí je ten, kterého si všimnete jen na začátku souboje a při jeho vyhlašování, kdy jednomu ze soupeřů zvedne ruku na znamení vítězství?"

Je mi jasné, že si nyní mnozí při čtení předchozích článků ťukají na čelo, že přeháním, bohužel tomu tak není. Bohužel ti samí lidé (ale i řada dalších, box byl i v pondělí v ulicích, na pracovištích, či hospodách téma číslo jedna), kteří mi psali před zápasem o informace o tom, kde jej mohou sledovat, mi po jeho skončení napsali, že to bylo zase na hodně dlouho naposledy – ne-li vůbec naposledy – kdy se na box dívali.

A někteří další k tomu pro změnu přidali, že raději budou sledovat MMA než box. To si sice myslím, že je tak trochu z bláta do louže, jelikož o férovosti v kleci si iluze tak nějak také nedělám a o co větší prachy postupně půjde, o to horší to bude (stejně jako v jakémkoliv jiném sportu), o něčem to bohužel svědčí.

Proto se tak dá říct, že dánský sudí v sobotu v noci nesmyslně odmával nejen Ondřeje Pálu, ale na delší dobu i celý český profesionální box. Díky, pane Christensene!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze