Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxcino 2015: Poprvé se v turnaji ESPN představí obrovití KO-uspávači!

  • Napsal Antonín Vavrda

ESPN Boxcino 2015 těžká váhaNEW YORK – Minulý pátek se rozjel letošní turnaj ESPN Boxcino pro lehké střední váhy, nyní čeká na osm boxerů čtvrtfinále pro asi nejsledovanější váhovou divizi – těžkou. V ní se tento turnaj uskuteční vůbec poprvé.

Na fanoušky sice nečekají žádná super hvězdná jména, přesto, nebo právě proto se ale mohou těšit na hodně zajímavé bitvy, které jsem pro čtvrtfinále tradičně vypsané na šest kol, pro semifinále na osm a finále se uskuteční na dějství deset. Jaké tituly a kterých organizací zatím není ještě známo, dá se očekávat, že vítěz ale s prázdnou – jestli se tak dají označit tři výhry během čtyř měsíců – z turnaje nevyjde.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

PRVNÍ ČTVRTFINÁLE – STEVE VUKOSA (10-0) VS. DONOVAN DENNIS (10-1)

První dvojici utvořili nejstarší účastník turnaje – osmatřicetiletý levák Vukosa – a o jedenáct let mladší Dennis. Rozdíl by ale nemusel být znát, prvně jmenovaný totiž nestál v ringu kvůli vážným problémům s kolenem dvanáct let (2002-14), jenže po návratu vybodovat olympionika Jasona Estradu, který je v turnaji také. V něm figuruje mimo jiné také jediný přemožitel jeho soupeře – Nat Heaven.

Favorit tohoto souboje? Těžko soudit – Vukosa má nepříjemný až vlezlý styl, Dennis je klasický urostlý knockoutér. Čeká nás tak střet stylů, který ale vždycky fanoušky baví. Kondici na šest kol by měli mít oba.

DRUHÉ ČTVRTFINÁLE – RAZVAN COJANU (12-1) VS. ED FOUNTAIN (10-0)

Na jedné straně více jak dvoumetrový a 120kilový Rumun žijící v Las Vegas, na druhé straně šestadvacetiletý, neméně urostlý chasník ze St. Louis. Ten získal body do ratingu především za demolici neméně objemného Richarda Carmacka, jehož kariéra se z naděje rychle proměnila na přerostlého „taxikáře".

Ani Cojanu, který prohrál hned ve svém debutu, nemá na svém kontě žádné velké vítězství, přesto je mnohými pasován díky svým obřím fyzickým parametrům za favorita souboje. Jak si ale poradí s levorukým protivníkem? Vítěz se utká s lepším z první dvojice turnaje.

Cojanu: „Příprava byla skvělá, už se těším do ringu. O svém soupeři toho nevím více, než že je to levák. Ale na tom nezáleží, jdu do ringu a chci dělat svoji práci."

Fountain: „Vím, že mi moc lidí nevěří, ale já jsem připravený. A věřím, že je i můj soupeř, abych ho porazil v jeho nejlepší formě. Těším se na turnaj, bude to zábava."

TŘETÍ ČTVRTFINÁLE – ANDREJ FEDOSOV (25-3) VS. NAT HEAVEN (9-1)

Největšího favorita turnaje najdeme právě v tomto souboji. Ruský tvrďák je v osmadvaceti letech nejzkušenějším účastníkem, hodně fanoušků si jej ještě nyní pamatuje z tvrdého duelu s Bryantem Jenningsem. Ten sice Fedosov prohrál po šesti kolech, kdy jeho roh duel raději po konzultaci s ringovým Stevem Smogerem odmával, Rus v něm ale zanechal skvělý dojem.

Jeho protivník je naproti tomu velkou neznámou, navíc jde do turnaje s porážkou na kontě z posledního svého duelu. Jeho výhodou by mohla být výška (198 cm ku 185 cm), je ale otázkou, zda si dokáže udržet soupeře na přední ruce celý duel. „Vím, že je hodně agresivní a půjde neustále dopředu. Jsem ale na to skvěle připravený," řekl před duelem Heaven, jenž sedmi ze svých devíti výher dosáhl před limitem.

ČTVRTÉ ČTVRTFINÁLE – JASON ESTRADA (20-5) VS. LENROY THOMAS (18-3)

Estrada jde do turnaje coby náhradník za zraněného Maria Heredia a má šanci dokázat, že nad ním mnozí zlomili ve čtyřiatřiceti letech hůl předčasně. Po parádní amatérské kariéře završenou účastí na olympiádě v roce 2004 totiž rodák z Providence nedokázal mezi profesionály svůj talent nikdy naplno rozvinout, přestože se dokázal probít i do velkých titulových bitev. „Je to skvělá možnost se znovu dostat blízko ke špičce," má jasno Estrada.

První kolo by měl ještě jednoznačně zvládnout. Devětadvacetiletý Thomas, rodák z Jamajky žijící na Floridě, je jasným outsiderem, jeho profesionální rekord nenabízí žádné velké vítězství, kterým by mohl konkurovat Estradovi. Potvrdí se papírové předpoklady? „Já sám sobě věřím, znám svého soupeře z videí a vím, co mě čeká. Bude to boj a já ho vyhraji," chce se jim postavit Thomas...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze