Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čas velké odvety: Martinez se chce pomstít Framptonovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Frampton vs. Martinez / zdroj foto: Boxingscene.comFrampton vs. Martinez / zdroj foto: Boxingscene.comBELFAST – Stejné místo, stejná aréna (i když už jinak pojmenovaná), stejní hlavní hrdinové, jiný titul. Severoirský miláček davů Carl Frampton (18-0) se podruhé během 18 měsíců postaví španělskému rváči Kiku Martinezovi (31-4). Ve hře bude pás světového šampiona IBF v super bantamové váze...

Loni v únoru si to oba rozdali ve skutečně parádní bitvě plné ostré výměn, kterou ukončil domácí talent v závěru devátého kola utajeným polohákem, polozvedákem ze zadní ruky. Martinez se sice snažil postavit na nohy, což se mu nakonec i povedlo, bez držení se o provazy by se ale znovu skácel k podlaze ringu a sudí jej tak odmával.

DALŠÍ NOVINYK Z RINGU:

Od té doby se ale změnilo mnohé. Frampton sice zvítězil, dál než k obhajobě titulu mistra Evropy a Mezinárodního pásu IBF se nedostal, zatímco jeho rival se o půl roku později stal světovým šampionem, když senzačně knockoutoval na galavečeru Geale-Barker v New Jersey do té doby neporaženého Kolumbijce Jhonatana Romera.

Frampton / zdroj foto: Boxingscene.comFrampton / zdroj foto: Boxingscene.com„Nebyl jsem psychicky připravený na první souboj s Carlem. Od chvíle, co jsem ale získal titul mistra světa, chtěl jsem odvetu, chci, aby nikdo nepochyboval o tom, že je pás ve správných rukou. Loni jsem neměl nejlepší formu, nyní je to jiné," řekl v týdnu na tiskové konferenci osmadvacetiletý šampion, jehož manažerem je jiný Martinez – slavný Argentinec Sergio Gabriel.

„Cítím v jeho očích nenávist. Nemám s tím problém. Nemohu říct, že jej nenávidím také, ale rozhodně nejsme přátelé, kteří by spolu zašli třeba na kafe," kontroval klidný Frampton, hvězda místní stáje Cyclone Promotions, kterého podporuje také Frank Warren.

Zápas se bude vysílat také za velkou louží na kanálu US WealthTV a vítězi se tak může otevřít šance na velký zápas v Americe. I když Framptona by daleko více lákal lukrativní ostrovní souboj s neporaženým krajanem Scottem Quiggem (28-2-0). Na druhou stranu – duely s Guillermem Rigondeauxem (14-0) či Leem Santa Cruzem (27-1-0) také nejsou k zahození.

Kiko Martinez / zdroj foto: Boxingscene.comKiko Martinez / zdroj foto: Boxingscene.comO těch ale může přemýšlet jen ten, kdo v sobotu v noci odejde z ringu coby světový šampion. „Nehodlám mu svůj titul nechat," hlásá pochopitelně Martinez přezdívaný „Senzace". Pokud by Framptona napodruhé porazil, dostál by jí doslova a do písmene. Stejně jako proti Romerovi.

„Je to emocionální bojovník. Cítím, že s ním lomcují pocity, protože jsem jediný, kdo jej poslal k zemi. Má moje velké uznání, ale hodlám být novým šampionem. Nechci snižovat jeho kvality, ale všechno je nachystané pro moje vítězství – bojuji na domácí půdě, ve své hale, prostě musím vyhrát," dodal Frampton.

Bude mít pravdu on, nebo Martinez? To bohužel budou moct sledovat fanoušci boxu v Česku jen prostřednictvím internetu, žádná tuzemská televize galavečer z Belfastu ve své nabídce zatím nemá.

Příznivci tohoto sportu tak přijdou mimo jiné také o souboj Marka McCullougha (10-1), který ve svém posledním duelu porazil Slováka žijícího v Praze Martina Parlagiho (14-1), a Dmitrije Kirillova (31-1-4). A i další zápasy galavečera slibují zajímavé bitvy...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Sergio Martinez / zdroj foto: Boxingscene.comSergio Martinez / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze