Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další dopingový průšvih Wacha? Do Walkera půjde, ale...! V akci také Lara

  • Napsal Antonín Vavrda

Wach vs. Walker na váženíWach vs. Walker na váženíPRAHA – Hodně našlapaný víkend čeká dva týdny před Vánoci na fanoušky boxu. Po čtvrteční nadílce z Ruska a zpoza oceánu je tu další preview. Tentokrát zaměřené na Polsko, Španělsko a opět Ameriku...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

RADOM, POLSKO – Mariusz Wach (28-1) vs. Travis Walker (39-1-12), desetikolový netitulový duel v těžké váze

Wach vs. Walker na váženíWach vs. Walker na vážení

Druhý zápas po návratu do ringu čeká na polského „Vikinga“ Wacha. Po odolném Samiru Kurtagičovi se tentokrát postaví proti „Nákladní vlaku“ z Houstonu jménem Walker. Pětatřicetiletý prohrál šest z posledních sedmi svých duelů, přesto si proti o rok mladšímu sokovi věří.

„Nemůže mě ničím překvapit. Snad jen tím, že by se začal v ringu více pohybovat. Je to snadno čitelný soupeř, vím, jak na něj. Ale taktiku prozradit nechci. Uvidíte sami. Jdu si po dlouhé době pro knockout,“ řekl polským novinářům Walker.

Je otázkou, zda svojí druhou část věty dokáže splnit. Wacha totiž nedokázal složit k zemi ani Ukrajinec Vladimir Kličko. Někdo namítne, že tehdy za to mohl doping, který se po zápase u Wacha prokázal. Jenže, je polský obr tentokrát čistý? Ve středu jej společně s parťákem Kamilem Laszczykem a koučem Piotrem Wilczewskim chytili policisté s 200 gramy amfetaminu v autě a několika ostrými náboji do blíže nespecifikované zbraně.

Je možné, že právě tato látka pomohla Wachovi v souboji s Kličkem. Ostatně fakt, že od přípravy na tento duel jej začal kondičně připravovat právě Wilczewski, těmto spekulacím napomáhá. A zatímco oba boxery policie z vězení ve čtvrtek pustila, jejich trenéra si ve vazbě ponechala.

Pokud by se mu prokázala vina (auto bylo jeho, je jasné, že vzal případný průšvih na sebe), může strávit za mřížemi dle klasifikace přestupku od tří do deseti let (horní hranice pro držení drog, nebo držení velkého množství léků).

Tak, či onak, na Wacha čeká nevyzpytatelný soupeř. Walker měl slibně našlápnutou kariéru, po boxerské stránce je na daleko vyšší úrovni, než jeho polský rival, prohra ve vyhraném duelu s Leapaiem (2010) a hlavně ta v souboji s Tomaszem Adamkem (2012) jako kdyby jej zlomila, a od té chvíle se z něj stal de facto jen hodně kvalitní journeyman. Zlomí ještě jednou svůj osud?

BARCELONA, ŠPANĚLSKO – Gabriel Campillo (24-1-6) vs. Tomáš Adámek (21-2-10), osmikolový netitulový duel v polotěžké váze

Španělské fanoušky bude ve volejbalové aréně postavené pro olympiádu, která se v katalánské metropoli konala v roce 1992, z programu nejvíce zajímat souboj domácího Kika Martineze (31-5) s Francouzem Amorem Belahdjem Alim (13-1-3), ve kterém se prvně jmenovaný ex-mistr Evropy i světa vrací zpět do bantamové váhy, ty česko zase ale daleko více lákal duel Gabriela Campilla s Tomášem Adámkem.

Bohužel především pro čtyřiatřicetiletého „Jumba“ z Prahy, k duelu mezi ním a aktuální světovou jedenáctkou a číslem 2 (IBF) a 9 (WBC) nakonec nedojde. Organizátoři ze Sampson Promotions totiž neposlali včas podklady k zápasu včetně smlouvy a tak si Adámek případný životní úspěch pod vánoční stromeček nenadělí.

SAN ANTONIO, TEXAS, USA – Erislandy Lara (19-2-2) vs. Ishe Smith (26-6), dvanáctikolový duel o titul mistra světa WBA v lehké střední váze

Lara vs. Smith na váženíLara vs. Smith na vážení

Dvakrát boxoval o prozatímní verzi titulu WBA v této divizi. Pokaždé vyhrál, když nejprve přetlačil Alfreda Angula, aby poté vyučil Austina Trouta. Ještě před dnešním duelem pak stihl prohrát s Mexičanem Saulem Alvarezem.

„Ten zápas jsem vyhrál. A nikdo mě nepřesvědčí o opaku. A klidně ho porazím znovu, pokud se mi znovu postaví. Jenže se mi stejně jako další omlouvají za to, že se mnou nechtějí bojovat. Jsem rychlý, zároveň dokážu protivníka umlátit. Mám na kontě 23 zápasů a v nich šest soubojů s absolutní špičkou své váhy. Tím se nemůže pochlubit nikdo. Ani Mayweather, ani Pacquiao,“ nechal se před zápasem se Smithem slyšet tradičně hodně sebevědomý Lara.

„Tak je to ale správně. Chci bojovat proti těm nejlepším. Mým cílem je právě Mayweather,“ dodal jednatřicetiletý levák. K tomu se ostatně může hodně příblížit právě případným triumfem nad Smithem. Ten sice nemá takový zvuk jako Alvarez, Trout, nebo Paul Williams (nyní na vozíčku), je to ale kamarád a tréninkový parťák neporaženého boxerského krále.

„Je skvělé, že budu opět v tak velkém zápase. Nebojím se toho. A vím, že mohu vyhrát. Chápu, proč v létě raději boxoval s Alvarezem, ale nyní jsem se dočkal a chci po titulu mistra světa organizace IBF další pás. Lara slibuje, že mě pošle k zemi, což ale znamená, že bude muset přistoupit na otevřený boj a na to se těším,“ má z kubánského talentu pro strach uděláno Smith.

Ten připomněl i svého „nadřízeného“ - Mayweathera. „Když jsem k němu přišel, řekl mi, že jsem smolař, ale mám na to, abych bojoval o velké tituly. A že když vydržím k titulovým dveřím mě dostane. Stalo se, nyní před nimi stojím podruhé a hodlám je znovu otevřít,“ dodal už šestatřicetiletý rodák z Las Vegas.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze