Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další show Sauerlandu: velký návrat, boj o Klička i česká stopa!

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Galavečer v Bavorsku / zdroj foto: koláž Profiboxing.czGalavečer v Bavorsku / zdroj foto: koláž Profiboxing.czBRAMBERG - Již tuto sobotu budeme moct být svědky velmi zajímavého boxerského večera pořádaného přední německou promotérskou společností Sauerland Event. V ringu se představí hvězdy Yoan Pablo Hernandez, Denis Bojcov, či Eduard Gutknecht.

Pojďme si proto na následujících řádcích představit všechny hlavní protagonisty galavečera, navrch přidáváme také jako tradičně i jejich poslední hlasy. Galavečer vysílá od 21:00 hodin německá stanice ARD, najdete jej také v programové nabídce Sport TV.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

YOAN PABLO HERNANDEZ (27-1) – ALEXANDER ALEXEJEV (24-1-2)

Hlavní duel večera obstará souboj o světový titul IBF v křížové váze mezi „domácím" naturalizovaným Němcem původem z Kuby – Yoanem Pablem Hernandezem, který narazí na ruského knockoutéra a bývalého špičkového amatéra Alexandra Alexejeva.

Pro Hernandeze to bude návrat do ringu po více než roce od kontroverzní výhry nad naturalizovaným Kanaďanem Troyem Rossem, který i dle Profiboxing.cz měl zápas v Brambergu vyhrát.

Mimochodem – k tomuto zápasu i místu se váže jedna zajímavost. Právě po tomto galavečeru se totiž vedení stáje Sauerland vyvrcholil „boj" fanoušků a médií s touto formací, která byla během roku několikrát ostře kritizována. Kalle Sauerland tehdy uraženě prohlásil, že když si fanoušci v Brambergu neváží jejich práce, už se zde nikdy neukáží. A hle...

Je zde další galavečer ve stejné aréně a dokonce se stejným hlavním hrdinou. A proti dost podobně boxujícímu soupeři. Šance Alexejeva na zisk titulu mistra světa lze hledat především v tom, že svého protivníka knockoutuje, přestože se poměry u Sauerlandu přece jen trochu zlepšili, boxersky je na tom lépe Hernandez.

Na druhou stranu – Ross jasně ukázal, kde jsou jeho slabiny a že rozhodně není neknockoutovatelný. V tomto souboji se navíc fanoušci opět dočkají legendárního trenérského souboje – Kubánce vede Ulli Wegner, o Rusa se stará Fritz Sdunek.

Yoana Pablo Hernandez: „Jsem v obrovské formě. Nemůže se dočkat, až se po čtrnácti měsících opět ukážu v ringu a předvedu se po operaci zraněné levé ruky v tom nejlepším světle!"

Alexander Alexejev: „Poučil jsem se ze svých chyb. Je mi ctí bojovat o titul mistra světa a ještě lepší bude, až se budu moct nazývat světovým šampiónem. V očích svého soupeře vidím strach z toho, že ho knockoutuji!"

DENIS BOJCOV (33-0) – ALEX LEAPAI (29-3-4)

O možný restart kariéry v Sauerlandu se pokusí kdysi jeden z největších talentů těžké váhy Denis Bojcov. Spíše než vlastní chyby srážela Rusa zranění a předchozí promotérská stáj Universum.

I přes tyto komplikace a fakt, že poslední dva roky boxoval ve skrze s podprůměrnými protivníky a top zápasům se vždy na poslední chvíli vyhnul, drží stále vysoká postavení v jednotlivých žebříčcích.

U organizace WBO je dokonce číslem jedna a má reálnou šanci na to, aby by byl dalším protivníkem Ukrajince Vladimira Klička. Ostatně i Bulhar Kubrat Pulev přiznal, že si za svého dalšího soupeře vybral vládce těžké váhy právě ruského věčného talenta a on sám si musí počkat po druhé poloviny roku.

Aby se však toto naplnilo, musí Bojcov předvést kvalitní, adekvátní výkon. Soupeřem mu však nebude žádný druhořadý otloukánek, nýbrž nebezpečný ranař z Austrálie s bojovným srdcem Alex Leapai. Potvrdí stále ještě sedmadvacetiletý Rus, že si svojí pozici v ratingu zaslouží a zlepší si momentálně dost pošramocenou pověst?

EDUARD GUTKNECHT (25-2) – DMITRIJ SUKCHOTSKIJ (20-2)

Eliminační duel o titul IBF v polotěžké váze čeká na velkého oblíbence Wilfrieda Sauerlanda Gutknechta, na kterého čeká nebezpečný Ukrajinec Sukchotskij. Ač to zní možná neuvěřitelně, ale vítěz má velkou šanci na to, aby se stal dalším protivníkem legendárního Bernarda Hopkinse

NOEL GEVOR (8-0) – SANDRO SIPROŠVILI (27-16)

Neporažený prospekt bude čelit „českému" tvrďákovi a svěřenci stáje Médea Boxing Teamu Sandru Siprošvilimu, který má u našich západních sousedů velmi dobré jméno. Naváže na své poslední kvalitní výkony, kdy byl blízko triumfu nad v té době neporaženým Dustinem Dirksem, tentokrát již se skutečně vítěznou tečkou?

OTTO WALLIN 3-0) – TOMÁŠ MRÁZEK (7-6-43)

Domácí knockoutér proti boxerovi, který má ve svém rekordu téměř každé známé jméno těžké váhy posledních pěti let. Wallin dosud všechny své soupeře poslal k zemi, v Mrázkovi bude mít ale první skutečně těžkou zkoušku svých schopností. Český bijec totiž sice většinu svých duelů prohrál, ovšem minimum před limitem a díky progresu v posledních dvou letech je nebezpečným protivníkem pro každého talentovaného a protěžovaného soupeře.

ANTHONY YIGIT (6-1-0) – MICHAL VOSYKA (1-1-6)

A do třetice český zástupce na galavečeru v Bavorsku. Také zde bude ale tuzemský zástupce jasným outsiderem, jeho švédský protivník je ve dvaadvaceti letech dalším z řady severských talentů Sauerlandu, který má i svojí nordickou větev. Jak se s levorukým technikem Vosyka popasuje?

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze