Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další snadný zářez a návrat poníženého obra? Fury s Carmackem zpět v akci

  • Napsal Antonín Vavrda

Hughie Fury / zdroj foto: facebookHughie Fury / zdroj foto: facebookPRAHA – Ještě před našlapanou sobotní nocí, která vyvrcholí galavečery na Ukrajině a v Texasu, máme pro vás menší pozvánku na páteční i sobotní dění v těžké váze.

To sice nejspíše tentokrát nenabídne tak žhavou podívanou, jako o uplynulém víkendu v podání drsné bitvy mezi Mikem Perezem a Magomedem Abdusalamovem, ale i přesto se v nich objeví pro supertíhu zajímavá jména.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

PÁTEK – BRISTOL, ANGLIE: Hughie Fury (11-0) vs. David Gegešidze (10-1-4), zápas vypsán na osm kol

Souboj mladé britské naděje, která je využita v projektu „Stát se nejmladším mistrem světa těžké váhy historie, a čtyřky gruzínského ratingu na anglické půdě? Dá se říct, že favorit je jasně dán. Devatenáctiletý bratranec slavnějšího Tysona Furyho by si měl na konto připsat očekávané dvanácté vítězství profesionální kariéry, změnou by mělo být, že tentokrát nikoliv anonymně.

O zápas totiž projevila zájem stanice Eurosport, která jej odvysílá od 21:00 hodin v přímém přenosu. Nač se mohou fanoušci těšit? Na otloukání nebohého dvaatřicetiletého Gruzínce, který dle parametrů (výška okolo 190 cm, váha 99 kg) jednoduše nemá kvality na to, aby Furyho výrazně potrápil.

Gegešidze po relativně úspěšném vstupu mezi profíky po osmi zápasech bez porážky narazil na čtyřlístek taktéž neporažených prospektů, pokaždé prohrál, třikrát před limitem, v prvním případě tvrdým knockoutem.

Na druhou stranu Hughie Fury od „knockoutu" Čecha Ladislava Kovaříka žádný další duel nevyhrál tím, že by soupeře sundal (dvakrát RTD, čtyřikrát na body) a i na ostrovech se pomalu začíná na tento smělý projekt dívat s despektem. Furyho otec a kouč v jedné osobě Peter ale Hughiemu nadále věří.

„Hughie ve skvělé formě a připraven neustále bojovat. Chceme, aby boxoval co nejvíce, aby do konce roku stihl zaokrouhlit své duely na číslo patnáct. A už příští víkend se těšte na skutečnou výzvu – máme pro něj připravený desetikolový souboj o juniorský titul těžké váhy organizace WBC," pronesl respektovaný kouč, který vede i Tysona. Potvrdí se jeho slova?

PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

PÁTEK – SAINT JOSEPH, MISSOURI: Richard Carmack vs. ???, zápas vypsán na šest kol

Richard Kdo? Je jasné, že tento boxer není příliš známý, ti, co naše stránky sledují pravidelně jej ale už několikrát zaregistrovali. Pětadvacetiletý pořez totiž patří mezi nejtěžší boxery současnosti, v posledním duelu s Galenem Brownem navážil 150 kilogramů. Ovšem do tohoto duelu a hlavně předchozího souboje se známým journeymanem Vinnym Maddalonem se pyšnil čistým rekordem 12-0, 10 KO.

Jenže právě v těchto duelech spadl tvrdě na zem (a to doslova), především prohra s průměrným Galenem Brownem, který se více pohybuje v křížové váze a v souboji s Carmackem měl o 50 kg méně, byla pro Carmacka hodně ponižující. Dokáže se ještě vrátit zpět na vítěznou vlnu a překvapit, nebo se definitivně posune do role obřího boxovacího pytle?

Na to dostaneme odpověď v noci na sobotu, v akci každopádně bude i jeho o čtyři roky mladší neporažený bratr Brandon, který se pomalu ale jistě posouvá do role rodinné jedničky. Také proto, že zatímco Richard začal mezi profíky s vahou 120 kg a postupně šel rychle nahoru, jeho mladšího sourozenec se vydal opačnou cestou a mezi svými posledními dvěma souboji dokázal během půl roku zhubnout 20 kg!

PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

SOBOTA – PORÝNÍ, NĚMECKO: Jakub Saglam vs. ???, zápas vypsaný na osm kol

Němec s tureckými předky má před sebou během dvou týdnů dva zápasy, které mají jediný cíl. Dostat jej zpět na vítěznou vlnu a dostat jej opět do nějakého finančně lukrativnějšího fightu. Pokud bude mít šestatřicetiletý bijec, který rozhodně disponuje tvrdým úderem i solidní technikou, dostatečnou motivaci, mohlo by se mu to prohrách s Michaelem Wallischem, Manuelem Charrem a Odlanierem Solisem povést.

PROGRAM GALAVEČER NALEZNETE ZDE!

SOBOTA - NEW YORK, USA: Eric Fields (22-2) vs. Jonte Willis (9-1-6), zápas vypsaný na osm kol

Další bijec, který se „proslavil" spíše svými porážkami a sparingy, než triumfy. Jednatřicetiletý Fields pendluje mezi křížovou a těžkou vahou a nyní se vrací zpět do nejtěžší váhové divize, ve které je stále neporažený. Obě prohry si totiž připsal v „kříži".

Před pěti lety jej dokázal knockoutovat v desátém kole Ola Afolabi, letos v srpnu na tento počin navázal další rodák z černého kontinentu – Ilunga Makabu, toho času „Stříbrný" mistr světa WBC. Vrátí se Field zpět na vítěznou vlnu? Měl by – pro bijce s přezdívkou „Danger" by Willis, který padl například s Andym Ruizem jr., či Denisem Bakchtovem, neměl být velkou překážkou...

PROGRAM GALAVEČER NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze