Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dolary Kadyrova zažehnaly zkázu: zápas Čagajev vs. Oquendo je zde

  • Napsal Antonín Vavrda

Čagajev vs. Oquendo / zdroj foto: Boxingscene.comČagajev vs. Oquendo / zdroj foto: Boxingscene.comGROZNYJ – Hodně divoké hodiny zažili všichni zúčastnění kolem galavečera v čečenském Grozném, kde si nakonec přece jen o volný regulérní titul mistra světa WBA v těžké váze rozdají Uzbek Ruslan Čagajev (32-1-2) a Američan Fres Oquendo (37-7).

V pátek odpoledne vyskočila na některých boxerských webech zpráva o tom, že Ruslan Čagajev hledá náhradu za Frese Oquenda, který nakonec k zápasu s ním nenastoupí. Okamžitě se začalo spekulovat o Shannonu Briggsi, nebo Alexandru Petkovičovi. Oba zájem o souboj s uzbeckých národním hrdinou projevili a to velký. Jenže o pár hodin bylo všechno jinak...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Oquendo nasedl totiž v Chicagu do letadla směr Varšava, kde už na něj čekal soukromý tryskáč čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova, který jej dopravil do Grozného. Doslova za pět minut dvanáct, těsně před oficiální vážení před několikatisícovou návštěvou.

Čagajev vs. Oquendo / zdroj foto: Boxingscene.comProč k tomuto obřímu cirkusu, na který zpovzdálí nechápavě koukali kromě fanoušků také viceprezident federace WBA Gilberto Mendoza, vlastně došlo? Také na to není jednotná odpověď. Duel se měl boxovat již 7. června, jenže byl na poslední chvíli přesunut na 6. července. Dle zákulisních informací kvůli sporům Oquenda s manažerem Bobbem Hitzem.

Ty měly vyvrcholit právě v tomto týdnu, kdy Hitz svému svěřenci pohrozil, že pokud do zápasu nastoupí, bude tvrdě finančně potrestán. „V některých bodech jsme se nemohli shodnout, ale nakonec se to povedlo. Boxeři bojují celý život za podobnou šanci, nechci mu stát v cestě, naším cílem je, aby se Fres stal mistrem světa," nechal se následně slyšet Hitz, který cestu „Big O" mapoval pro fanoušky na sociálních sítích.

Dle informací webu Fightnews.com stály za zdržením Oquenda v Chicagu vážně rodinné záležitosti. Proto měl jednačtyřicetiletý bijec několikrát zrušit své letenky a zůstával doma. Dle Hitze se ale za vážnou rodinnou záležitostí skrývalo narození jeho syna, který přišel na svět v pondělí.

Čagajev vs. Oquendo / zdroj foto: Boxingscene.comAť je již pravda jakákoliv, v sobotu večer místního času už stál bijec, který se o titul mistra světa pokoušel neúspěšně dvakrát proti Chrisi Byrdovi a Johnu Ruizovi, na váze po boku Michaela Buffera a ručička záváží hlásila 101,9 kg.

„Spadl mi obrovský kámen ze srdce. Jsme rádi, že se všechno povedlo vyřešit. A hledání náhrady? Nepřichází v úvahu. V Achmat Aréně má být 30 tisíc lidí, kteří si zaplatili lístky na toho chlapíka z obřích plakátů po celém Grozném. Jak bych jim vysvětlil, že v ringu vidí jiného boxera?" nechal se slyšet promotér večera Timur Dugazajev, který si užívá peněz Kadyrova.

Jak Oquenda, tak jeho soupeře ale nechal celý humbuk v klidu. Alespoň dle předzápasových prohlášení. Americký veterán touží napotřetí získat světový titul, uzbecký „Bílý Tyson" jej naopak získat zpět.

„Nikdy jsem o ten titul nepřišel v zápase. Proti Vladimirovi jsem jej neobhajoval, proti Povětkinovi jsem s ním ale už nešel do ringu. Ten pás je můj a já ho chci zpět. Jsem ve formě. Bojoval jsem s Kličkem, porazil Valujeva. Ve srovnání s nimi je Fres obyčejný týpek," pronesl Čagajev, který navážil 111,7 kg.

Čagajev vs. Oquendo / zdroj foto: Boxingscene.comKterý z bojovníků dokáže přetavit slova v činy? Favoritem je Čagajev, zvláště po Oquendově divokém a pozdním přesunu přes devět časových pásem, který se mu bude za necelý den vstřebávat skutečně hodně těžko. Vítěz duelu kromě práva vyzvat Klička bude muset nejdříve svůj pás obhajovat. Kandidátů je několik, mezi zvučnými jmény ratingu WBA by rozhodně neměl být přehlížen Joseph Parker.

Šou, kterou od 20:00 hodin vysílá stanice Sport 1, nabídne i další zajímavé menu – duely Edmunda Gerbera (23-2) s Vicentem Sandezem (13-3), nebo Juana Carlose Gomeze (54-3) s neporaženým Goranem Geličem (24-0). V obou případech budou ve hře dílčí tituly WBC, respektive WBA.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Čagajev vs. Oquendo / zdroj foto: Boxingscene.com

Čagajev vs. Oquendo / zdroj foto: Boxingscene.com

Čagajev vs. Oquendo / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze