Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Druhá šance pro Bronera, Guerrero slibuje Thurmanovi změnu povolání!

  • Napsal Antonín Vavrda

Keith Thurman vs. Robert Guerrero / zdroj foto: Boxingscene.comKeith Thurman vs. Robert Guerrero / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Premier boxing champions. Tak se jmenuje nové uskupení boxerů, které oficiálně prezentuje legendární Sugar Ray Leonard, za kterým ale stojí vlivný manažer Al Haymon. A první show začne pořádně zostra: hlavní tahák totiž obstarají Keith Thurman (24-0) a Robert Guerrero (32-1-2).

My vám kromě tohoto souboje nyní představíme v preview i další dva zajímavé souboje, kvůli kterým se vyplatí zůstat v noci na neděli vzhůru. Tedy pokud nemáte koupené lístky za 400, 300, 100 nebo 50 dolarů a nejste přímo v lasvegaské MGM Grand.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

KEITH THURMAN (24-0) VS. ROBERT GUERRERO (32-1-2), o titul mistra světa WBA ve velterové váze

 

Keith Thurman vs. Robert Guerrero / zdroj foto: Boxingscene.comKeith Thurman vs. Robert Guerrero / zdroj foto: Boxingscene.comPotřetí bude Keith „One Time" Thurman bojovat o titul WBA v této divizi, poprvé o jeho regulérní podobu bez přívlastku „prozatímní". Proti němu se postaví čtyřka žebříčku federace WBA Robert Guerrero.

Ten za poslední tři roky kalendářní roky stihl pouhé čtyři duely, přesto si proti neporaženému knockoutérskému esu věří. „Mnoho lidí pochybovalo, když jsem šel do této divize, já si s tím ale poradil. Mám rád, když mi nikdo nevěří. Jsem bojovník. Thurman je skvělý boxer, nepříjemný, tvrdý a rychlý, ale také hodně chybuje," řekl před bitvou jednatřicetiletý „Duch".

Jeho soupeř nepochybuje, že z ringu opět odejde z pásem světového šampiona. A má ještě jedno přání. „Chci být prvním boxerem, který Roberta knockoutuje. Už se nemohu dočkat zápasu," kontroval o pět let mladší rodák z Clearwateru, který se nebojí ani obráceného gardu protivníka. „Jsem větší a silnější, tohle je maličkost, která mě nemůže zastavit," dodal Thurman.

„Udělal největší chybu v životě, když podepsal smlouvu na zápas s mým synem. Ale co, alespoň se bude moct po zápase pustit do nové kariéry. Je docela dobrý řečník, třeba mu to půjde v politice, protože jako boxer v noci na neděli skončí," vyhecoval už tak hodně očekávaný duel otec Guerrera Ruben.

ADRIEN BRONER (29-1) VS. JOHN MOLINA JR. (27-5)

Adrien Broner vs. John Molina Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comAdrien Broner vs. John Molina Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comDruhým dvanáctikolovým, leč netitulovým soubojem večera je ten mezi Bronerem a Molinou. Prvně jmenovaný se loni dvakrát lehce rehabilitoval za porážku od Maidany, v jednom případě proti Johnovu jmenovci Carlosovi. Nyní se chce opět posunout o kus blíž velkým titulovým bitvám.

„ABC, NBC, Cartoon Network (kanál pro děti), mě je to jedno. Budu bojovat před kamerami jakékoliv televize. Na tom nezáleží. Záleží na tom, proti komu stojím. John je nepříjemný soupeř, který jde neustále vpřed. Nemám s tím problém, nebojím se ho, pokud bude třeba, půjdu s ním do rvačky. Zničím ho, myslím, že jsem na jiné úrovni. Navíc mám za sebou skvělý tréninkový kemp," řekl médiím stále teprve pětadvacetiletý „Problém".

Adrien BronerAdrien BronerSvojí přezdívku následně potvrdil na vážení, kde naopak ale vyvrátil slova o kempu. Alespoň částečně. Dle zpráv z druhého kouta po třech dnech saunování dokázal Broner shodit jen na 141 liber (do 63,5 kg), což je libru před limit lehké velterové váhy. Jelikož se ale neboxuje o titul, dle pravidel Nevadské komise je libra nad limit v pořádku.

„Moc dobře věděli, že neudělá váhu. Vím to, vídal jsem ho tady i v sauně. Prostě byl moc těžký. Uvidíme, jaký to bude mít vliv na zápas," rýpl si do Bronera, který se dostal zhruba před měsícem kvůli údajné nadváze pod palbu ostré kritiky, kouč Moliny – Joe Goossen. Jeho svěřenec ale tyto záležitosti neřeší.

„Broner může mluvit jak chce, ale je to pořád ten samý Broner, jako dříve. Lenoch, který umí kecat. Mám za sebou skvělý kemp, jsem připravený na 110 procent, mám sílu a mám schopnosti na to, abych ho zničil. Už se nemohu dočkat zápasu," oznámil před novináři

ABNER MARES (28-1-1) VS. ARTURO SANTOS REYES (18-4)

Abner Mares vs. Arturo Santos Reyes / zdroj foto: Boxingscene.comAbner Mares vs. Arturo Santos Reyes / zdroj foto: Boxingscene.com

Poslední z avizované trojice top soubojů obstarají devětadvacetiletí Mexičané Mares a Santos Reyes. Prvně jmenovaný stále marně čeká na vytouženou odvetu s Jhonnym Gonzalezem, tak si chvíle do tohoto souboje zkrátí další „přípravným" duelem. Reyes by měl do této škatulky zapadnout dokonale. Papírový favorit je zde naprosto zřejmý.

„Nechci urazit ostatní skvělé boxery na tomto galavečeru, ale já se hodlám stát hlavní hvězdou večera, mužem, o kterém se bude po jeho konci nejvíce mluvit. Chci vypadat v ringu co nejlépe. Reyes je nepříjemný protivník, ale já jsem připravený," prohlásil klasicky sebevědomě naladěný Mares.

Jeho soupeř ale zůstal v naprostém klidu. „Jsem hrdý, že jsem se dostal na takový galavečer. Abner Mares je velký bojovník a šampion, ale já se nebojím nikoho. Oba jsme mexičtí bojovníci, olympionici, myslím, že už to je dostatečná záruka velkého souboje," řekl Reyes, který prohrál v kariéře celkem čtyřikrát, pokaždé ale velmi těsně s žebříčkově daleko lépe postavenými soupeři.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze