Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

FOTO Kouč Klička o šanci vyzvat Klička. V cestě stojí 'Zvíře'

  • Napsal Antonín Vavrda

Seth Mitchell vs. Johnathon Banks / zdroj foto: Golden Boy PromotionsSeth Mitchell vs. Johnathon Banks / zdroj foto: Golden Boy PromotionsATLANTIC CITY – Hodně paradoxní situaci může už v příštím roce nabídnout těžká váha. Aby k ní mohlo dojít, musí v noci ze soboty na neděli porazit v legendární Boardwalk Hall v Atlantic City Američan Johnathon Banks (28-1-1) svého krajana Setha Mitchella (25-1-0).

Střih do léta 2013. V jednom rohu v ringu stojí v té době již dvaačtyřicetiletý Ukrajinec Vitalij Kličko. V jeho rohu tentokrát chybí mladší bratr Vladimir, který sedí „jen“ v první řadě u ringu. Do druhé rohu pak vstupuje Johnathon Banks, jednatřicetiletý Američan a toho času kouč právě mladšího z ukrajinského bratrského dua vládců těžké váhy.Sci-fi? Momentálně určitě, jelikož Vitalij Kličko stále váhá, zda pokračovat ve své profesionální kariéře. A Bankse teprve čeká výše zmíněný duel s hladovým krajanem Mitchellem. Jenže pokud jej porazí a následně by zvládl i další souboj, náhle by se stal prvním vyzývatelem ukrajinské „Železné pěsti“.

Johnathon Banks / zdroj foto: www.boxingscene.comJohnathon Banks / zdroj foto: www.boxingscene.comAčkoliv to zatím oficiálně organizace WBC nepotvrdila, dnes v noci si to rozdají Banks s Mitchellem nejen o Mezinárodní pás této federace, jejich bitva navíc bude semifinálovou eliminací pod hlavičkou WBC.

„Momentálně mám v hlavě pouze souboj s Banksem. Co bude poté, neřeším. Každopádně vám mohu slíbit, že v ringu uvidíte nejlepšího možného Setha Mitchella,“ pronesl v uplynulých dnech pro server Boxingscene.com bojovně ranař s přezdívkou „Mayhem“.

Ten má kromě ostrého tréninkového kempu za sebou také „uklízecí“ akci v Atlantic City, když ve středu společně s parťákem ze stáje Golden Boy Promotions a hlavní hvězdou galavečera – Adrienem Bronerem – pomáhal společně s dětmi z dětských domovů uklízet následky ničivého hurikánu Sandy, který se nedávno prohnal východním pobřežím USA.

Pro bývalého středoškolského hráče amerického fotbalu je souboj s Banksem bez diskuzí největší zkouškou kariéry. V soukromí kliďas, v ringu ale nezkrotné zvíře podobající se stylem i vizáží legendárnímu nositeli této přezdívky Miku Tysonovi, toť definice milujícího otce šestileté dcery Aurielle.

„V ringu jsem bojovník, mimo něj ale dokážu tuto svojí vlastnost vypnout. I když ne úplně. Jsem hodně soutěživý. Se svou ženou Danielle svádíme ostré bitvy ve scrabblu nebo v obyčejné hře kámen-nůžky-papír a i v takových okamžicích musím vyhrát. Nesnáším porážky,“ rozesmál novináře v jednom z rozhovorů.

Seth Mitchell / zdroj foto: www.boxingscene.comSeth Mitchell / zdroj foto: www.boxingscene.comV ringu proti Banksovi rozhodně na úsměvy čas nebude. Aby udržel svou profesionální neporazitelnost, bude muset Mitchell předvést špičkový výkon. Banks se v ringu výborně pohybuje, stejně jako jeho svěřence Vladimir Kličko disponuje nepříjemnou a rychlou přední rukou.

A takový styl boje by nemusel Mitchellovi chutnat. Ten je typickým ofenzivním ranařem, jehož slabinou je jednoznačně obrana, což názorně ukázal hned v prvním kole jeho poslední soupeř Chazz Whiterspoon.

Ke cti „Mayhema“ ale slouží, že ačkoliv si po drtivých zásazích svého protivníka náležitě spočítal světla nad ringem, k zemi nepadl, v první přestávce se oklepal a ve třetím kole Whiterspoona zničil. „Byl jsem strašně nervózní, ale ze zápasu s Chazzem jsem se poučil,“ tvrdil již tehdy.

Na poučení se měl i dost času, kvůli zranění ruky se duel s Banksem několikrát odložil. Nakonec na něj došlo týden poté, co rodák z Detroitu odkoučoval Klička v souboji s Wachem. „Pokud mne příprava s Vladimirem nějak ovlivnila, pak jedině pozitivně. Když se do vašich rukou svěří taková legenda, nelze to brát jinak než pozitivně,“ pronesl Banks.

I podle rodiny zemřelého věhlasného kouče Emanuela Stewarda jeho nástupce a nositel odkazu slavné tělocvičny Kronk Gym poznal zatím v profesionální kariéře pouze jednu porážku – ještě v křížové váze ho v 8. kole souboje o pás IBF knockoutoval Polák Tomasz Adamek.

Adrien Broner vs Antonio DeMarco / zdroj foto: Golden Boy PromotionsAdrien Broner vs Antonio DeMarco / zdroj foto: Golden Boy Promotions„Já jsem ale bojovník. Vyrůstal jsem se šesti bratry a třemi sestrami. Když jsem se ráno nevzbudil s nimi v půl šesté, ačkoliv jsem měl školu až od osmi, neměl jsem šanci se dostat přes sestry do koupelny a přes bratry ke stolu se snídaní. Starší bratři mi dávali, co proto, ale nelituji, zocelilo mě to,“ zavzpomínal před bojem s Mitchellem na dětství Banks.

Jak jejich souboj dopadne? Přiblíží se boxerský svět zajímavému souboji kouče Vladimira Klička s jeho bratrem Vitalijem? Nebo se k němu o krok posune bývalý hráč amerického fotbalu s vypínačem funkce „Zvíře“ v hlavě, který tvrdí, že na konci roku 2013 bude připravený na duel s jedním z ukrajinských kolosů?

Odpověď na tuto otázku dostaneme krátce nad ránem českého času. Bitva Mitchell – Banks by měla být posledním předzápasem hlavního chodu galavečera v Boardwalk Hall mezi neporaženou třiadvacetiletou jedničkou lehké váhy Adrienem Bronerem a o tři roky starším nebezpečným Mexičanem Antoniem DeMarkem.

Oba zápasy můžete sledovat na kanálu HBO Sports, v Česku vysílá tříhodinový (od 3:00 hodin v noci na neděli) přenos z galavečera kabelová televize Sport1.

PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Seth Mitchell na vážení

Seth Mitchell / zdroj foto: Golden Boy PromotionsSeth Mitchell / zdroj foto: Golden Boy Promotions

Johnathon Banks na vážení

Johnathon Banks / zdroj foto: Golden Boy PromotionsJohnathon Banks / zdroj foto: Golden Boy Promotions

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze