Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury vs. Hammer: Ostrá ruská ruleta britského obra a rumunského 'Kladiva'!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson Fury vs. Christian Hammer / zdroj foto: Boxingscene.comTyson Fury vs. Christian Hammer / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Není úniku. Vítěz souboje mezi Britem Tysonem Furym (23-0) a „rumunským Němcem" Cristianem Hammerem Ciocanem (17-3) bere všechno: titul Mezinárodního šampiona WBO i příležitost vyzvat na bitvu Ukrajince Vladimira Klička (63-3).

„Pokud nedokážu porazit Hammera, nezasloužím si souboj s Kličkem. Pokud prohraji, nemám v tomto sportu co dělat," pronesl v tomto týdnu 206 centimetrů vysoký obr z Manchesteru. „Díval jsem na jeho videa na youtube, vypnul jsem to po deseti vteřinách. Nemělo to smysl. Není to žádný Tyson, Lewis, nebo Holyfield. Jen nějaký kluk z Rumunska. A už jste viděli Rumuna, co umí boxovat?" dodal tradičně velkohubý Brit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Karty jsou rozdány jasně. Vítěz bere všechno, poražený naopak ztratí všechno, co si poslední roky budoval. Daleko více v sázku dává právě Fury, o rok starší rodák z Galati žijící ale dlouhodobě v Hamburku může hlavně získat. Moc lidí s ním totiž nepočítá.

Tyson Fury vs. Christian HammerTyson Fury vs. Christian HammerHammer je sice aktuální německou jedničkou těžké váhy a světovou jedenáctkou, většina expertů i fanoušků v něm vidí jen šikovně kličkujícího bijce se silným finančním zázemí mezi journeymany s hodně body v ratingu. Na druhou stranu – stejně jako Fury, tak i on udělal za poslední dva, tři roky nezpochybnitelný výkonností vzestup.

„Vážím si Furyho, že přijal tuto výzvu, všichni ví, že hodně riskuje. A já vím, že ho potrestám. Mluví se o jeho souboji s Wilderem, nebo Kličkem, jenže poté, co Furyho knockoutuji, naučím oba vyslovovat svoje jméno," nepřijel německý bijec do Londýna v poraženecké náladě.

„Mohl bych skončit v hospodě ve čtyři ráno, po deseti pivech a stejně bych ho porazil. A pokud ne, musel bych se za sebe stydět," kontroval jeho výřečný soupeř a aktuální oficiální vyzývatel WBO Ukrajince Vladimira Klička.

„Musí s námi bojovat, pokud ne, o titul přijde a to on pochopitelně nechce, když touží po sjednocení," vytvořil svými slovy na vládce těžké váhy tlak Furyho promotér Frank Warren. Na duel se navíc ze zámoří přijede osobně podívat ředitel HBO Sports Ken Hershman.

Tyson Fury vs. Christian HammerTyson Fury vs. Christian HammerAť jsou již slova bojovníků myšlena vážně, či naopak jako provokace, v ostrovní metropoli se tak schyluje k hodně sledovanému souboji. Ostatně, oba kohouti si vjeli do vlasů již na předzápasovém vážení, kde Furymu vadila při pohledu face to face Hammerova kšiltovka. Mimochodem – Brit od posledního duelu s Chisorou shodil něco přes kilo a půl na 117,9 kg, jeho protivník půjde do souboje s nejnižší vahou své profesionální kariéry – 108,8 kg.

I dle toho se dá soudit, že oba v tréninkovém kempu pořádně makali. Furyho v něm mimo jiné prověřili Kevin Johnson, Sean Turner a Marcin Rekowski. A hlavně, z vězení se po odsedění si čtyř z jedenácti let vrátil jeho otec a první trenér John.

Tyson Fury vs. Christian HammerTyson Fury vs. Christian Hammer„Jsem rád, že se otec připojil k našemu týmu," nechal se slyšet neporažená britská jednička. „Myslím, že mohu svému synovi pomoct. Nikdy jsem ho neopustil, z vězení jsem jel okamžitě za svojí rodinou. Myslím, že potřebuje moje rady a hlavně uklidnění, aby se přestal chovat jako hulvát," dodal John Fury.

„Měli jsme dlouhý rozhovor, ve kterém jsem mu řekl, že odteď to bude jiný Tyson Fury. Žádné urážky, žádná sprostá slova. Důležitá je prostě současnost a budoucnost. Nemá to zapotřetí," poodhalil Furyho otec lehce téma jejich prvního velkého rozhovoru po návratu z nápravného zařízení.

Je otázkou, od kdy se nový začátek počítá. Jeho synovi se do pátku slušné chování vyhýbalo podobným obloukem, jako českému prezidentu Miloši Zemanovi. A kdo ví, třeba na nový začátek ani nedojde. Vždyť přece sám Tyson Furyho pronesl: „Pokud neporazím Hammera, nemám v tomto sportu co hledat."

Tyson Fury vs. Christian HammerTyson Fury vs. Christian HammerKromě tohoto šlágru uvidí fanoušci v londýnské O2 Aréně dalších osm soubojů včetně toho o prozatímní pás mistra světa WBA ve střední váze mezi domácím Chrisem Eubankem Jr. (18-1) a jeho ruským držitelem Dmitrijem Chudinovem (14-2-0). Syn slavného otce se tak paradoxně k titulové šanci dostal dříve, než jeho poslední (a také jediný) přemožitel Billy Joe Saunders.

Galavečer vysílá v Česku díky některým televizním operátorům dostupná maďarská verze DigiSportu.

Ten bude vysílat na svém dalším programu také souběžně konající se večer z irského Belfastu. Tam se představí v hlavních rolích ostrovní „Šakal" Carl Frampton (19-0), který bude svůj v posledním souboji s Kikem Martinezem nabytý titul mistra světa IBF v super bantamové váze hájit proti Američanovi Chrisi Avalosovi (25-2).

Chris Eubank Jr. vs. Dmitrij ChudinovChris Eubank Jr. vs. Dmitrij Chudinov„Vítězství nad ním by mi změnilo život. A nejen ten můj, ale mé rodiny, mých dětí. Mohl bych svým rodičům koupit nový dům," vysvětlil svojí hlavní motivaci pětadvacetiletý Američan, který sice dosud neporazil žádné top jméno své divize, je ale považován za hodně nebezpečného bojovníka. „Tenhle frajer narazí. Nikdy nepotkal někoho tak silného, jako já. Sobota bude patřit mně," dodal.

Jeho o tři roky starší protivník, některými považován již nyní za nejlepšího ostrovního boxera současnost, má ale pro strach uděláno. „Chris je určitě lepším soupeřem, než je hodně roboticky bojující Scott Quigg. Ovšem já ho ztrestám za jeho neuctivá slova, které už několikrát prohodil. Pojede domů hodně šokovaný," kontroval bijec, který si v lednu pozval do svého kempu slovenskou jedničku profi-ringu žijící v Praze – Martina Parlagiho.

Chris Avalos (vlevo) a Carl FramptonChris Avalos (vlevo) a Carl FramptonA přestože si Avalos hodně věří, do souboje půjde coby favorit jeho protivník. Aby ne, již nyní se mluví v zákulisí o sjednocujícím souboji Framptona s jedním z dvojice Leo Santa Cruz – Guillermo Rigondeaux. Především v případě druhého jmenovaného by se jednalo o hodně zajímavý duel dvou bijců pyšnící se stejnou přezdívkou - „Šakal".

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA TYSON FURY VS. CHRISTIAN HAMMER NALEZNETE ZDE!

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA CARL FRAMPTON VS. CHRIS AVALOS NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze