Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kdo s koho? Sturm s Barkerem o světový titul i kariéry

  • Napsal Antonín Vavrda

Sturm vs. Barker / zdroj foto: www.dailymail.co.ukSturm vs. Barker / zdroj foto: www.dailymail.co.ukSTUTTGART – Jeden z nejlepších německých boxerů poslední dekády Felix Sturm (38-2-3) má před sebou možná poslední šanci na to, aby se opět stal mistrem světa střední váhy. Stačí „maličkost" - porazit současného šampióna IBF Darrena Barkera (26-1)...

Za posledních osm let tento pás drželi do letošního roku pouze tři bijci – Abraham, Sylvestre a Geale. Posledně jmenovaný loni v září ve sjednocovaným souboji porazil v Německu právě Sturma sporně 2:1 na body. Ten dal všanc svůj pás WBA, který držel dlouhých pět let.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Letos v únoru si pak populární „Bojovník" Sturm sáhl na dno úplně, když v eliminačním duelu nestačil na dalšího Australana Sama Solimana. Ten jej sice na rozdíl od Gealeho přeboxoval, jenže nad německým bijcem se smilovali všichni svatí: veterán od protinožců neprošel dopingovými testy a díky intervenci německého svazu byl výsledek zápasu anulován.

Darren Barker / zdroj foto: www.dailymail.co.ukDarren Barker / zdroj foto: www.dailymail.co.ukSturm si následně poradil s černohorským členem prezidentské ochranky Predragem Radosevičem a pomalu se mohl začít chystat na odvetu s Gealem. Jenže ejhle – v srpnu totiž v Atlantic City senzačně i přes knockdown triumfoval Barker. Ten ukázal hodně velkou bojovnost i po zápase, když na rozdíl od jiných nedělal cavyky a okamžitě kývl na souboj se Sturmem, navíc na jeho půdě v Německu.

„Je na čase ukončit Sturmovu kariéru. Vím, zní to drsně a tvrdě, ale je čas na nové šampióny, jako jsem já. Felix byl dlouho mistrem světa, je to skvělý bojovník, ale já jsem získal proti Gealemu svůj vytoužený pás a rozhodně mu ho nechci hned odevzdat. Chci vládnout stejně dlouho, jako právě Felix," pronesl sebevědomě, ovšem bez zbytečných gest a urážek jednatřicetiletý Brit.

Jeho soupeř je pochopitelně jiného názoru. „Věřím, že ho jasně porazím, zkušenosti jsou jasně na mojí straně. Jsem ve fantastické formě a věřím, že můj čas ještě není u konce. A ten, kdo mne odepisuje, dělá velkou chybu," kontroval o tři roky starší u našich západních sousedů extrémně oblíbený boxer.

Felix Sturm / zdroj foto: www.dailymail.co.ukFelix Sturm / zdroj foto: www.dailymail.co.uk„Titul hájím hodně brzo, tak jak jsem to chtěl. Jsem spokojený. Chci panovat opravdu dlouho. On bojoval proti těm nejlepším, vydělal velké peníze, je zajištěný, nebude problém pro něj ukončit kariéru po souboji se mnou," trval si na svém Barker. Jistě není bez zajímavost, že dle informací deníku Bild se Sturm slušně zajistí i tímto soubojem – zatímco Brit za něj má inkasovat zhruba 500 tisíc eur, na konto jeho vyzývatele by mělo přitéct 1,1 milionů eur.

„Hodně lidí překvapím. Nechci končit," má jasno Sturm a jeho kouč Fritz Sdunek dodává: „Měli jsme skvělý tréninkový tábor, Felix je ve výborné kondici. V sobotu večer budeme psát historii, když se Felix stane prvním Němcem, který získá počtvrté titul mistra světa!"

Kromě tohoto souboje uvidí fanoušci boxu dalších šest duelů, včetně titulové bitvy v ženské muší váze, kde si to rozdají o pás WBA Němka Susi Kentikianová (31-2) a italská veteránka Simona Galassiová (19-1-2). Stejně jako páteční galavečer pod hlavičkou SES ve Frankfurtu, tak i tento mohou milovníci tohoto sportu sledovat mimo jiné i prostřednictvím volného streamu ZDE!

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze