Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

King Kong proti 'Vládci': kdo z pořízků v ringu pro titul zemře?

  • Napsal Antonín Vavrda

Ortiz vs. Kayode na vážení / zdroj foto: Fightnews.comLAS VEGAS – Velký boxerský víkend v městě hazardu startuje již ve čtvrtek, kdy si to v Hard Rock Hotel and Casinu rozdají v hlavním taháku večera dvě neporažené těžké váhy o prozatímní titul WBA a šanci vyzvat šampiona Ruslana Čagajeva (33-1-2). Bude slavit Luis Ortiz (21-0), nebo Lateef Kayode (20-0)?

Na jedné straně pětatřicetiletý Kubánec přezdívaný King Kong, na druhé o čtyři roky mladší Nigerijec pyšnící se přízviskem „Power". Jeden z těchto mužů žijících dlouhodobě ve Spojených státech dostane šanci přivést za velkou louži titul světového šampiona.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A co na tom, že se jedná „pouze" o regulérní verzi pásu federace WBA, jejímž skutečným vládcem (superšampionem) je Ukrajinec Vladimir Kličko? Oba si příležitosti bojovat o světový titul váží. „Je to pro mě velká čest a děkují své stáji Golden Boy Promotions, že se jí povedlo tento zápas zorganizovat," pronesl na tiskovce před čtvrtečním duelem Ortiz.

Luis Ortiz / zdroj foto: Fightnews.com„Jsem rád za tuto šanci, myslím, že jsem připravený stejně jako když jsem bojoval v křížové váze, stejně silný," kontroval Kayode, který má za sebou dva roky starý souboj s Antoniem Tarverem. S tím v ringu oficiálně remizoval, verdikt byl ale po následném dopingu amerického veterána změněný na „Bez výsledku".

O rok a půl později se Nigerijec vrátil do ringu, ale už v těžké váze. A povedl se mu skutečně husarský kousek – díky dvěma vítězstvím proti průměrným soupeřům se probil až k velké titulové šanci. A ani to mu není málo. „Až knockoutuji Ortize, pustím se i do Klička, nebojím se nikoho," dodal metrákový chasník s obřím rozpětí paží, kterého vede věhlasný Freddie Roach.

Ortize, který má proti němu šest centimetrů výškové převahy (193 cm ku 187 cm), ale z tradičního klidu nevyvedl. „Nemusím plýtvat zbytečnými slovy, to nechám na něm. Alespoň ukazuje svojí nervozitu. Jsem připraven na všechny styly svých soupeřů, právě to ze mě dělá tak nevyzpytatelného protivníka," pousmál se levoruký bijec s působivým profesionálním, ale také amatérským rekordem (343 výher a jen 19 porážek).

Lateef Kayode / zdroj foto: Fightnews.comA následně zlověstně dodal: „Kayode má dvě šance, obě skončí jeho smrtí. Buďto se unaví a zemře, nebo ho prostě zničím svojí důsledností a opět zemře. Prostě jiný konec ho nečeká." Příliš silná slova, nebo bude skutečně favorizovaný Ortiz slavit?

To lze jen stěží tipovat – tento zápas totiž ve skutečnosti jasného favorita nemá. Kayode je rychlejší, dynamičtější, jako jeden z mála boxerů současnosti (a v těžké váze vůbec) ničí své soupeře tvrdými kombinacemi na spodek, jenže často má problém s přesností.

Ortiz není typický Kubánec – je sice dynamický, má rychlé nohy, především druhého příliš nevyužívá. Dá se přitom souhlasit s tím, že je to velmi nečitelný a přizpůsobivý bojovník, který má vše, co je třeba, vyjma skutečně drtivého knockoutového úderu. A na rozdíl od svých krajanů Odlaniera Solise a Mika Pereze je stoprocentní profíkem.

Otázkou je, zda-li to bude na Kayodeho stačit. Jeho nevýhodou každopádně je fakt, že soupeře Ortizových kvalit v supertíze skutečně nepotkal a příprava v podobě soubojů s Travisem Fultonem a Jontem Willisem není úplně hodna případnému budoucímu mistru světa v těžké váze.

Ortiz vs. Kayode na váženíNa druhou stranu je pravdou, že horší duel, než ten o titul WBA mezi Čagajevem a Fresem Oquendem zaplacený čečenským vůdcem Ramzanem Kadyrovem, fanoušky určitě nečeká. Pro oba jde totiž o životní souboj o životní peníze a také šanci.

Jen v případě parádního duelu bude totiž stáj Golden Boy Promotions investovat do vítěze natolik, aby se pustila i do případného „finančního dostihu" s Kadyrovem při plánovaném duelu uzbeckého národního hrdiny proti čtvrtečnímu vítězi.

Jak už navíc bývá zvykem, fanoušci se mohou těšit (v Česku jen prostřednictím internetu, v zámoří vysílá galavečer tradičně stanice FOX Sports 1) na zajímavé předzápasy. V souboji o prozatímní titul WBA v pérové váze si to rozdají Argentinec Jesus Marcelo Andres Cuellar (24-1) se slavným mexickým knockoutérem Juanmou Lopezem (34-4).

Chybět nebude ani jeho jmenovec Josessito Lopez, který si udělal jméno přeražením čelisti (a tím i de facto ukončením jeho velké kariéry) Victora Ortize, nebo talentovaní bijci Jermall Charlo (18-0), Julian Williams (16-1-0) a Jordan Shimmell (16-0).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze