Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kruťák hlásí návrat. I když... Ortiz tvrdí, že nikdy neskončil

  • Napsal Antonín Vavrda

Ortiz vs. Collazo / zdroj foto: Golden Boy PromotionsNEW YORK – Nová smlouva se stanicí FOX a Golden Boy Promotions přináší fanouškům nejen v Evropě, ale také za oceánem netradiční boxerskou novinky – galavečery ve čtvrtek večer. Ovšem i tentokrát bude nač koukat, vždyť v hlavním zápase večera se představí Victor „Vicious" Ortiz (29-2-4).

Stále ještě šestadvacetiletý boxerský mladík toho má za sebou skutečně více než dost. Brutální souboje s Marcosem Maidanou i Andrém Bertem, kontroverzní remízu s Lamontem Petersonem, neméně diskutovanou porážku s Floydem Mayweatherem i hodně překvapivý pád s Josesitem Lopezem, který mu přerazil předloni v červnu čelist a překazil tak souboj Ortiz-Alvarez.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Je mi stále jen 26 let. Rozhodně se nikam v dohledné době nechystám. Prostě pokračuji dál v kariéře, nikdy jsem neodešel, nikdy jsem nebyl v důchodu. Nic z toho. Jen jsem si dal přestávku, abych byl stoprocentně fit," pronesl v týdnu bouřlivák, jehož jedni milují, druzí ho mají za rozmazleného spratka.

Ortiz vs. Collazo / zdroj foto: Golden Boy PromotionsTak, či onak, jedná se o špičkového boxera, který má talent, rychlost, nadání, umí využívat obráceného gardu, ovšem je také hodně labilní, jak de facto ukázaly všechny výše zmíněné souboje. „Jeho lability je třeba využít, to je moje šance, jak proti němu uspět," hraje na psychologickou strunu jeho dnešní soupeř ve velterové váze Luis Collazo (34-5), dvaatřicetiletý levák z Brooklynu, který se tak může v Barclays Center těšit na domácí prostředí.

Také on má za sebou souboj s Bertem – ovšem prohraný – také on zažil dvouletou pauzu, když se marně pokoušel dohodnout na odvetě právě s Bertem, poznal, co je zač jeho tehdejší promotér Don King a hledal uplatnění pod jinou stájí. „Byl jsem jen jeho další váza na poličce, nic jiného," říká zcela otevřeně Collazo, který začal obchodovat s rozvozem chleba, díky čemuž je nyní finančně nezávislý i na příjmech z boxu.

Ortiz vs. Collazo / zdroj foto: Golden Boy Promotions„Victor je velký bojovník, který na soupeře vytváří neustálý tlak. Je to rváč s tvrdým úderem, ale k čemu mu to bude, pokud nebude zasahovat cíl? Mnoho lidí podceňuje sílu mých úderů, ovšem já tohle neřeším. Mám svůj plán – chci jej zničit psychicky, zlomit a jakmile se naskytne příležitost, tak jej dorazit i fyzicky," má jasno Collazo.

„Vím o kvalitách soupeře, ale jsem připravený, mám za sebou skvělý tréninkový tábor, to že jsem neboxoval rok a půl nevidím vůbec jako problém. Odpočinul jsem si, jsem skvěle připravený, moje čelist je v pořádku, už se nemohu dočkat, až se postavím do ringu. Bude to poprvé, co budu bojovat v Brooklynu, moc se na to těším," kontroval nezvykle klidný a skvěle naložený Ortiz.

Povede se mu „návrat", se kterými se v posledním půl roce doslova roztrhl ve světě boxu pytel, nebo se dočkáme podobného překvapení na jeho účet, jako v souboji s Lopezem? To zjistíme v noci na pátek na galavečeru, kde Golden Boy Promotions kromě vrcholu večera tradičně představí své – až na jednu výjimku – neporažené talenty, které si chce otestovat pro top večery pod hlavičkou stanice Showtime.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Ortiz vs. Collazo / zdroj foto: Golden Boy Promotions

Ortiz vs. Collazo / zdroj foto: Golden Boy Promotions

Ortiz vs. Collazo / zdroj foto: Golden Boy Promotions

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze