Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mayhem: Pot, krev a slzy! Muže s terčem na zádech čeká neohrožená mlátička

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd Mayweather vs. Marcos René MaidanaFloyd Mayweather vs. Marcos René MaidanaLAS VEGAS – Dámy a pánové, show může začít! Už za pár hodin stanou podruhé tváří v tvář v ringu Floyd Mayweather (46-0) a Marcos René Maidana (35-4), aby si to rozdali o čest, slávu a tři tituly mistra světa – WBA a WBC ve velterové váze a WBC v lehké střední.

Zatímco posledních devět měsíců si vyměňují jeden „milenecký" proslov za druhým, na pátečním vážení proběhlo všechno v klidu. Oba se představili fanouškům, stoupli na váhu, zápozovali face to face, Mayweather poté nabídl Maidanovi, aby s ním podržel před fotografy pás federace WBC a oba zamířili ke svým týmům a krátkému rozhovoru pro Showtime.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Chci změnit jeho rekord, chci vstoupit do historie," zakončil Maidana své povídání skrze tlumočníka s Jimem Grayem. „On si tuhle šanci zaslouží. Miluji své fanoušky, chci jim dát pořádnou show," pronesl o pár desítek později Mayweather. Žádné výpady, žádné urážky, jako kdyby byli už oba plně soustředění na vzájemný střet v ringu.

Přitom během letního turné se dokonce drželi v San Antoniu pod krkem a jejich trenéři si vyměňovali jeden štiplavý komentář za druhým, bijec přezdívaný „Money" dokonce vyzval Roberta Garcíu – který vede Argentince – na souboj na ulici.

Jenže poté, co bylo oznámeno, že se bude boxovat v osmi-uncových rukavicích od Powerlocku, ve kterých Maidana trénoval celých devět týdnů v tréninkovém kempu, a Američan mu slíbil, že si půjde tentokrát pro knockout, „milenecké hrátky" skutečně ustaly.

Možná i proto, že se Mayweather v posledních dvou týdnech „vystřílel" jinde. Nejprve se do něj pustil bývalý kamarád a obchodní partner 50 Cent, který jej označil za negramotného pitomce, poté na něj pouhých devět dní před zápasem podala žalobu ex-snoubenka Shantel Jacksonová.

Maidana / zdroj foto: Sports YahooMaidana / zdroj foto: Sports YahooA k tomu všemu ještě Bob Arum několikrát zopakoval, že se příští rok uskuteční očekávaný šlágr Mayweathera s Pacquiaem, ve kterém se může otočit až 300milionový balík. Že na slovo „money" sedmatřicetiletý Američan a nejlépe vydělávající sportovec světa současnosti slyší, není třeba dodávat.

„Neřeším, co se děje kolem mě. Mám za sebou skvělý tréninkový kemp. Použili jsme několik kluků z toho prvního a říkali, že jsem daleko lepší a rychlejší než prve. Byla to neuvěřitelná příprava. Byla o potu, krvi a slzách. Fanoušci se mohou těšit na parádní zápas. On si odvetu skutečně zaslouží, skuteční šampioni se tak musí chovat. První duel byl zajímavý a já věřím, že tento bude ještě zajímavější," pronesl mistr světa pěti váhových divizí několik hodin před zápasem.

„Mám za sebou povedený kemp. Před prvním zápasem jsem se nemohl pořádně soustředit, protože se mi narodila dcerka, tentokrát to bylo jiné. Moc děkuji Mickymu Garcíovi, Thomasi Dulormemu a Stevu Forbesovi za spolupráci v tréninku," nechal se slyšet pro změnu jednatřicetiletý Maidana, který inkasuje za odvetu 3 miliony dolarů + podíl z PPV (placený přenos).

„Rozdíl je v tom, že tentokrát jsme měli na sparingy devět týdnů a ne jen pět. Rozdíl je v tom, že tentokrát ví, jak je Floyd silný, jak je rychlý, co umí. Bude si tak moct lépe rozvrhnout síly, minule byl problém v tom, že po šestém kole už to nebylo z Maidanovy strany tak rychlé, jak bylo třeba," doplnil jej kouč Garcia.

Floyd Mayweather / zdroj foto: Sports YahooFloyd Mayweather / zdroj foto: Sports YahooBez zajímavosti není ani fakt, že v Mayweatherově tělocvičně se v posledních týdnech pohyboval i jistý Alex Ariza. Spojení s ním sice slavný Američan popřel, američtí novináři ale mají jasno. A co je na spojení „Pretty Boye" se známým kondičním koučem zajímavého?

Ariza před minulým zápasem působil v kempu Maidany a je to ten samý Ariza, kterého nemohl Mayweather ani cítit a kterého si v minulosti vzal několikrát do pusy ve spojení slov „Pacquaio" - „náš vzájemný zápas" - „nebude" - „protože" - „dopuje".

Jedno je každopádně jisté – tentokrát nás nečeká nejspíše stejný zápas, jako prve. Oba bojovníci se totiž poučili ze svých chyb, Maidana mluví o větší trpělivosti a minimalizovaní nepřesností, Mayweather pak o lepším pohybu. Kdo svá slova přetaví v činy v ringu?

To zjistíme v noci na neděli zhruba od 5:00 hodin. Již o dvě hodiny dříve ale začíná hlavní televizní program, který mohou sledovat prostřednictvím Sport TV také fanoušci v Česku. Že se bude rozhodně nač dívat, o tom není třeba pochybovat. Ostatně program níže budiž toho důkazem. A pokud nemáte Sport TV ve své kabelové nabídce, můžete si užít duel nazvaný „Mayhem" prostřednictvím naší podrobné on-line reportáže...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Mayweather vs. Maidana / zdroj foto: Sports YahooMayweather vs. Maidana / zdroj foto: Sports Yahoo

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze