Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Město terorismu aneb Belfast čeká zajímavý galavečer s českou stopou

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Frampton vs. Martinez / zdroj foto: www.boxingscene.comFrampton vs. Martinez / zdroj foto: www.boxingscene.comBELFAST - Sobotní večer a Odyssey Arena v severoirském Belfastu budou svědky velmi zajímavého večera, na kterém se představí dvě nedávno padlé střední váhy, Čech Ladislav Kovařík a mnoho dalších. Ze všech jedenácti vypsaných zápasů tohoto večera na první pohled nejvíce zaujmou dva boje s přízviskem titulové...

V prvním z nich se představí v ryze britském souboji o titul zemí Commonwealthu v pérové váze úřadující šampion Lee Selby (13-1), jehož vyzývatelem bude Martin Lindsay (20-1). Favoritem je jednoznačně šestadvacetiletý obhájce titulu, který je na výkonnostním vzestupu a případná výhra ho výrazně přiblíží k boji o světový titul.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ve druhém titulovém souboji bude ve hře pás mistra Evropy (EBU) a Interkontinentální titul IBF. V O ně se utkají domácí miláček a s patnácti výhrami prozatím neporažený Carl Frampton a Španěl Kiko Martinez (27-3). Na to, že se jedná o super bantamovou váhu, mají oba borci velmi slušné procento výher před limitem a bude určitě zajímavé sledovat zda se jej dočkáme i tentokrát.

Frampton vs. Martinez / zdroj foto: www.boxingscene.comFrampton vs. Martinez / zdroj foto: www.boxingscene.com"Carl nechtěl opustit Belfast, bál se za mnou přijet do Španělska. Tak jsem si pro něj přijel já sem. Uvidíme, co snese, jak vydrží jeho brada moje tvrdé údery, které budou pro něj nejdrtivější v kariéře," vyhrožoval před zápasem Martinez alias "Španělský Hulk Hogan" svému soupeři.

Ten si z toho nic nedělal. "Vypadá hodně vychrtle, bude mít problémy s váhou a případně pak v ringu. Myslím, že se mě až příliš zoufale snaží dostat do ringu a zle na to doplatí. Chci vyhrát a pokud budu první, kdo jej pošle k zemi, bude to ještě lepší," opáčil Frampton.

V dalším programu se představí nedávní vyzývatelé o světové tituly ve střední váze: Andy Lee a Grzegorz Proksa. Ačkoliv je škoda, že se nejedná o jejich vzájemný souboj, fanoušci se i tak mají nač těšit. Oběma půjde o vítězství nad papírově slabšími soupeři a napravení si reputace. A poslední měsíce jasně ukázaly, že ne vždy podobné prognózy vyjdou.

16. června to bude přesně rok, co Andy Lee (28-2) vstupoval do bitvy o titul WBC proti Julio Chavezovi jr. Ač v tomto zápase Lee podal sympatický výkon (dokonce vedl na body), musel se sklonit před obrovskou silou, kterou v sobě mladý Mexičan skrývá, a díky které jej dokázal knockoutovat v sedmém kole.

Frampton vs. Martinez / zdroj foto: www.boxingscene.comFrampton vs. Martinez / zdroj foto: www.boxingscene.comOd té doby se bývalý sparingpartner Vladimira Klička připravoval na návrat do ringu, který se nakonec uskuteční právě v městě, který v minulém století proslavila především teroristická skupina IRA. Soupeřem „na rozjezd“ mu bude Anthony Fitzgerald (13-3).

V podobné pozici jako Lee bude do zápasu vstupovat také polský ranař Proksza (28-2). Nad jeho síly byl loni v titulovém souboji kazašský knockoutér Gennadij Golovkin. Třicetiletý bijec v pátém kole rázně ukončil Prokszovi sen o titulech WBA a IBO, když ho po třech předchozích počítání definitivně dorazil. Jeho rozcvičovacím soupeřem bude nepříliš známý domácí bijec Lee Noble (15-24).

V jediném zápase těžké váhy večera se představí pražský člen Médea Boxing Teamu Ladislav Kovařík (10-12). Soupeřem mu bude dobře známý Martin Rogan. Jednačtyřicetiletý veterán se vrací zpět do ringu po výprasku od Tysona Furyho, který utrpěl loni v dubnu.

Přestože nechceme snižovat kvality českého bijce, pro Rogana se jedná především o zahřívací zápas před blížícím se prestižním pyramidovým turnajem Prizefighter, na kterém už mj. přislíbil účast Albert Sosnowski, Travis Walker či Audley Harrison, a který je na programu 23. února. Na druhou stranu – v boxu a v těžké váze obzvláště může rozhodnout jeden jediný úder...

PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze