Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mike Alvarado vs. Brandon Rios: Kdo završí brutální trilogii vítězstvím?

  • Napsal Antonín Vavrda

Alvarado vs. Rios III. / zdroj foto: Top RankAlvarado vs. Rios III. / zdroj foto: Top RankBROOMFIELD – Už dvakrát se proti sobě postavili mezi šestnáct provazů a pokaždé z toho bylo úžasné boxerské divadlo. Nyní je čas definitivně ukázat, kdo je lepší. Jestli Mike Alvarado (34-3), nebo Brandon Rios (32-1-2).

V roce 2012 vyhrál díky kontroverznímu zásahu ringového Pata Russella Brandon Rios technickým knockoutem v sedmém kole, o pět měsíců slavil v odvetě, která trvala již plných dvanáct dějství, Mike Alvarado. Bylo jasné, že dříve, nebo později na rozhodující třetí „jednání" dojít musí. Zvláště, když dosud oba nabídli fanouškům 19 kol parádní, akční podívané.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Od dob soubojů Gattiho s Wardem tu nebyla taková rivalita. Rivalita tak tvrdých rváčů, jako jsou tito dva. Každý z nich vyhrál jednou a každému je na základě předchozích dvou soubojů jasné, že tento třetí a poslední jejich souboj bude opět boxerská klasika," odpromoval souboj manažer Bob Arum.

Brandon RiosBrandon RiosJestliže jindy promotéři zveličují, tentokrát nebylo třeba. Ve 1stBank Center v Broomfieldu, 30 kilometrů od Denveru bude na sedm tisíc fanoušků sledovat jistě opět napínavou podívanou.

„Jsem připraven, stoprocentně připraven. Všechno proběhlo skvěle, jsem prostě připraven jít do ringu proti svému soupeři a opět ukázat parádní představení. Fanoušci se mohou těšit na pořádnou show. Vrátím se ke svému starému já a budu dominovat," pronesl na tiskovce před zápasem osmadvacetiletý Rios, přezdívaný pro svůj styl pouličního rváče „Bam Bam".

„Bude to zase další klasika, která se zapíše do historie. Jsem tu, jsem připravený, beru to jako každý jiný duel," doplnil jej o šest let starší Alvarado alias „Mile High". Je jasné, že poslední věta nebyla v jeho případě tak úplně pravdivá. A nejde jen o završení trilogie s rivalem, ale zároveň kamarádem v jedné osobě.

Mike AlvaradoMike AlvaradoAlvarado po výhře nad Riosem totiž dvakrát padl, jednou jej doslova zbil Rus Ruslan Provodnikov, kde jednoduše padla kosa na kámen, podruhé s ním vytančil ze šestnácti provazů velezkušený Mexičan Juan Manuel Marquez. Třetí porážka v řadě, navíc ve chvíli, kdy mu táhne na 35 let? Velmi nepříjemná záležitost.

Ne podobná té, kterou zažil Alvarado během tréninkového kempu. Před třemi týdny byl zastavený policií kvůli prošlé značně na svém automobilu. To by ještě nebyl takový problém, kdyby neměl v autě ještě zbraň, která tam neměla, co dělat, a v rejstříků několik dalších nesrovnalostí. Včetně faktu, že ignoroval předchozí předvolání strážců pořádku.

Výsledkem byla kauce stanovená na velmi solidních 41 500 dolarů, kterou Alvarado sice složil, přesto bude muset problémy s policií řešit vlastně téměř okamžitě po zápase. „Není to problém. Moje kempy nikdy neprobíhají úplně v klidu, beru to tak, jak to je," okomentoval nepříjemnosti Alvarado.

Alvarado vs. Rios III.Alvarado vs. Rios III.Soudce nicméně může těšit fakt (a vlastně i Alvarada), že zápas se koná v jeho státu – Coloradu – a nedaleko jeho rodného Denveru. Není se tak třeba obávat toho, že by snad „Mile High" vzal nohy na ramena a zmizel, nebo jej musela policie nahánět podobně jako Mexičana Johna Molinu.

„Moje taktika? Stejná jako ve druhém duelu. Proč měnit něco, co fungovalo?" usmíval se v průběhu týdne Alvarado, od kterého se tak v noci na neděli můžeme těšit na hodně pohybu a snahy o co největší počet úderů. Je ale jasné, že i na přestřelky uprostřed ringu dojde také. „On neumí jen utíkat," řekl už před druhým soubojem Rios a následných 36 minut zápasu mu dalo za pravdu.

Ten zároveň přiznal, že ač působí jako člověk, který je neustále nad věcí (a to i ve chvíli, kdy inkasuje tvrdé údery, což „vždy velmi rád vidí jeho trenér Robert Garcia"), měl jistou Achillovu patu. „Dříve jsem hodně četl komentáře pod články se mnou. Přestal jsem. Zjistil jsem, že to nemá smysl, když jsem viděl, jak mě někdo obdivuje a vzápětí někdo další nenávidí. Dostávalo se mi to pod kůži, tak jsem to přestal číst," dodal Rios.

Alvarado vs. Rios III. / zdroj foto: Top RankAlvarado vs. Rios III. / zdroj foto: Top RankDostane se naopak on pod kůži Alvaradovi? Nebo zvítězí bijec, kterého požene většina fanoušků v hledišti. To zjistíme v neděli nad ránem, díky přenosu stanice Sport TV (od 3:00 hodin) také v Česku. Kromě jiného bude ve hře také volný Mezinárodní titul ve velterové váze, kam se oba rivalové po posledním vzájemném setkání přesunuli.

Pro koho bude vyšší váha výhodou, toť otázkou, jedno ale jisté: opět se bude nač dívat!

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Alvarado vs. Rios III. / zdroj foto: Top RankAlvarado vs. Rios III. / zdroj foto: Top Rank

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze