Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Noc boxerských nadějí aneb Kdo se dotkne nebe?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Berlínští rodáci - Zeuge, Dirks, Woge / zdroj foto: www.boxen.comBERLÍN – Slavné místo. Slavné jméno v názvu haly a přehlídka talentů, kteří by jednou chtěli na největší boxerskou legendu německého boxu navázat. V berlínské Max Schmeling Halle se v sobotu večer uskuteční pod hlavičkou stáje Sauerland galavečer, na kterém sice budou chybět TOP hvězdy, o to více talentu ale fanoušci v celkem sedmi zápasech uvidí.

Eduard Gutknecht – Juergen Brähmer

V hlavním souboji večera se představí v souboji o pás organizace EBU, interkontinentální titul WBO a finálovou eliminaci o světový titul téže organizace svěřenec pořádající stáje Eduard Gutknecht. Tento již třicetiletý Němec má za sebou 25 bojů, v nichž čtyřiadvacetkrát zvítězil, z toho devětkrát před limitem. Jediným jeho přemožitelem je dobře známý parťák Lukáše Konečného ze stáje SES Boxing Robert Stieglitz, který Gutknechta porazil v roce 2010 v souboji o titul WBO v super střední váze.

Od té doby se Gutknecht pohybuje o váhu výše a je současný držitel evropského titulu.  Jeho soupeřem mu bude o tři roky starší krajan Jürgen Brähmer. Tento zkušený Němec se může pyšnit rekordem 38-2, přičemž 75% vítězství  si připsal před limitem. V letech 2009-2010 byl navíc šampionem organizace WBO v polotěžké váze.

Eduard Gutknecht – Juergen Brähmer / www.boxen.comO tento titul ho přitom následně nepřipravil soupeř, ale přerušení kariéry. Do ringu se vrátil zpět loňský rok s jasným cílem: získat zpět „svůj“ titul. Po dvou lehkých výhrách mu nyní k vytouženému zápasu stojí Gutknecht. Odstraní i tuto překážku a utká se s vítězem boje Cleverly – Krasniqi (další bijec ze stáje SES Boxing)? Nejen na tuhle otázku nám dá odpověď sobotní večer.

Robert Woge – Hakim Zoulikha

Ve druhém dvanáctikolovém zápase večera se představí další domácí talent Robert Woge. Muž s působivým rekordem 10 výher (9 KO) - 0 porážek se nyní chystá ke své první své dvanáctikolové bitvě. Soupeřem mu v ní bude až stý muž žebříčku BoxRec.com, Francouz s arabskými kořeny Hakim Zoulikha. V tomto souboji půjde o interkontinentální titul organizace IBF v polotěžké váze.

Dustin Dirks – Christian Cruz

Do třetice zápas polotěžké váhy a do třetice domácí svěřenec Sauerlandu. A když myslíme domácí, tak tentokrát to platí doslova a do písmene, jelikož Dustin Dirks se narodil a stále bydlí přímo v Berlíně, kde se těší velké podpoře fanoušků.

Ve svých třiadvaceti letech má na svém kontě již 26 vítězství ze šestadvaceti zápasů, celkem devatenáctkrát pak zvítězil před limitem včetně loňské parádní bitvy s Gruzíncem žijícím trvale v Praze Sandrem Siprošvilim (VIDEO ZDE!). Za jeho největší úspěch se dá považovat zisk interkontinentálního titulu organizace WBA, který vybojoval loni.

Jeho soupeřem ale tentokrát bude otloukánek Christian Cruz (12-13-1) a přestože je jejich souboj vypsán na osm kol, málokdo pochybuje, že jej blonďatý bombarďák neukončí před limitem.

Čeští fanoušci boxu mohou všechny tyto zápasy shlédnout v přímém přenosu. Ten totiž vysílá ze slavné arény od 21:00 hodin česká televize Sport2.

PROGRAM GALAVEČERA NAJDETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze