Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Noc knockoutérů! Obhájí zabijáci Stevenson a Kovaljov své pozice?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Stevenson vs. Bellew / zdroj foto: www.hbo.comStevenson vs. Bellew / zdroj foto: www.hbo.comQUEBEC – Sobotní večer sice z pohledu českých fanoušků bude jednoznačně patřit souboji těžkých vah Dereck Chisora vs. Ondřej Pála, jenže tím špičkové dění ve světě profesionálního boxu pro tuto noc nekončí.

Pokud ji skutečně celou budete chtít prožít u boxu, máte jedinečnou šanci. V noci na neděli totiž můžete vidět v kanadském Quebeku v akci dva nejlepší knockoutéry polotěžké váhy a zároveň i světové šampióny, kteří prostě a jednoduše fanoušky nenudí – Adonise Stevensona a Sergeje Kovaljova!

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kovaljov vs. Siľach / zdroj foto: www.hbo.comKovaljov vs. Siľach / zdroj foto: www.hbo.comSERGEJ KOVALJOV (22-1-0) vs. ISMAJL SIĽACH (21-1), o titul mistra světa WBO v polotěžké váze

Po dvou měsících si východní velmoci Rusko a Ukrajina zopakují svůj vzájemný střet. Jenže zatímco v souboji Vladimir Kličko vs. Alexander Povětkin byl favoritem prvně jmenovaný, tentokrát je to jednoznačně ruský knockoutér Kovaljov.

Pro tuhle mlátičku přezdívanou „Krusher" (přesmyčka jeho jméno a počátečního písmene „K" a slova crusher) to bude první obhajoba titulu světového šampióna, který získal senzační, leč zaslouženou říjnovou demolicí Brita Nathana Cleverlyho.

V cestě za očekávaným soubojem se Stevensonem mu stojí Siľach, který dlouho platil za jednoho z největších talentů super střední a polotěžké divize. Než jej loni ve vyhraném souboji knockoutoval jiný Rus – Denis Gračev.

Osmadvacetiletý šikovný a skvěle technicky vybavený Ukrajinec od té doby vyhrál čtyřikrát v řadě a tak nyní dostal zaslouženou šanci bojovat poprvé v kariéře o titul mistra světa. Otázkou je, zda-li si neukousl příliš velké sousto.

„Loňská prohra mě zocelila a nyní jsem připraven se pobít o světový titul. Pro vítězství udělám vše," tvrdí bojovně osmadvacetiletý sympaťák. „Nedřel jsem celou dobu proto, abych titul mistra světa ztratil hned v první obhajobě. Soupeře uznávám, přesto jej knockoutuji," kontroval o dva roky starší Rus. Kdo svá slova promění v realitu?

Stevenson vs. Bellew / zdroj foto: www.hbo.comStevenson vs. Bellew / zdroj foto: www.hbo.comADONIS STEVENSON (22-1) vs. TONY BELLEW (20-1-1), o titul mistra světa WBC v polotěžké váze

Druhá a tentokrát povinná obhajoba titulu mistra světa pro Adonise Stevensona proti britskému tvrďákovi Tonymu Bellewovi.Toť hlavní a dle BoxRec.com pětihvězdičkový šlágr celého večera.

Šestatřicetiletý veterán, který stejně jako jeho velký kamarád Bermane Stiverne pochází z Haiti, prožívá snovou sezónu. Nejprve se pomstil Darnellu Booneovi za jedinou prohru kariéry, poté senzačně sestřelil Chada Dawsona, sebral mu titul, který následně s přehledem obhájil proti ex-šampiónovi IBF Tavorisi Cloudovi.

Bellew je poslední perlou na náhrdelníku letošních úspěchů, který by bývalému svěřenci loni zesnulého Mannyho Stewarda nejspíše zajistil zasloužený titul „Boxer roku 2013". Jenže Bellew je ten poslední, kdo má pro strach uděláno. Sice již také prohrál – těsně s krajanem Cleverlym a letos se trápil s Chilembou, ovšem Stevenson by mu měl stylově sedět více. Favoritem je přesto jednoznačně kanadský „Superman", kterého poženou vpřed jeho fanoušci. „Děkuji všem, kteří mě podporují a slibuji, že vás v sobotu nezklamu. Je jako sen být mistrem světa a chci jím zůstat. Knockoutují ho," pronesl Stevenson s úsměvem, se kterým následně odrážel útoku Brita na svojí malou výšku.

„Jsem v životní formě a ač někdo o mně pochybuje, po tomto zápase přestane. Budu totiž novým světovým šampiónem," pronesl Bellew, který – jak už je jeho zvykem – rozpoutal slušnou show už na předzápasovém vážení, kde si dali se Stevensonem „čelíčko" a právě ostrovní bijec byl první, kdo neudržel nervy na uzdě.

Byla to jen připravená provokace, nebo skutečně jde Bellew ve svém prvním souboji mimo ostrovy do ringu nervózní a tím pádem zranitelný? To zjistíme až v neděli nad ránem. Pokud se naplní scénář a šampióni vyhrají, mohli bychom se příští rok na jaře dočkal super šlágru této divize Stevenson-Kovaljov.

Stane se tak? A jak se na tyto souboje těšíte? Diskutujte pod článkem, nebo komentujte na našem facebookovém profilu.

Tipy autora – výhra Kovaljova (T)KO 7. kolo, výhra Stevensona (T)KO 6. kolo.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Stevenson vs. Bellew / zdroj foto: www.hbo.comStevenson vs. Bellew / zdroj foto: www.hbo.com

Stevenson vs. Bellew / zdroj foto: www.hbo.comStevenson vs. Bellew / zdroj foto: www.hbo.com

Ismajl Siľach / zdroj foto: www.hbo.comIsmajl Siľach / zdroj foto: www.hbo.com

Sergej Kovaljov / zdroj foto: www.hbo.comSergej Kovaljov / zdroj foto: www.hbo.com

Kovaljov vs. Siľach / zdroj foto: www.hbo.comKovaljov vs. Siľach / zdroj foto: www.hbo.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze