Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Noc šampionů: Š'-ming už Roache neštve, Rigondeaux si věří

  • Napsal Antonín Vavrda

Noc šampionů v Macau / zdroj foto: Fightnews.comNoc šampionů v Macau / zdroj foto: Fightnews.comMACAO – V posledních dvou letech stále více oblíbené Arumově destinaci Macau se uskuteční další galavečer pod hlavičkou jeho stáje Top Rank. Hlavní hvězdy celé show? Cou Š'-ming (4-0), Gilberto Ramirez Sanchez (28-0) a pochopitelně Guillermo Rigondeaux (13-0).

K nim navíc lze připočíst místní hvězdu Rexe Tsa (13-0), velezkušeného Briana Viloriu (33-4) a také Ruska Jegora Mechonceva (3-0). Prostě „Noc šampionů", jak celý večer ostatně Bob Arum se svými spolupracovníky nazval.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Čekám na sobotu. To je vše, co už mohu nyní dělat. Ale slibuji vám, že se můžete těšit na pořádnou zábavu," lákal na poslední tiskovce před galavečerem fanoušky do hlediště Guillermo Rigondeaux. Těžko říct, jestli mu jeho slova uvěří, vždyť za nudného jej loni označil i jeho chlebodárce Bob Arum.

Jenže protřelý promotér zároveň ví, že dvojnásobný olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa mezi amatéry i profesionály je jednoduše příliš horkým zbožím, než aby ho nechal jen tak jít. Právě kvůli němu a Š'-mingovi ostatně vstoupil na velký čínský trh. Nebo díky nim? To už je nyní jedno.

Ramirez a Š'-mingRamirez a Š'-mingPravdou je, že třiatřicetiletý vládce super bantamové váhy bude hlavní hvězdou večera, když v Cotai Aréna nastoupí k obhajobě titulů mistra světa WBA a WBO proti o čtyři roky staršímu Thajci Sodu Kokietgymovi (63-1-2). Ten je rozhodně více než kvalitní náhradou za původně plánovaného Jonathana Guzmána (16-0).

Ani jeho ale na nějaká velká prohlášení neužije. „Vážím si svého soupeře za to, co v ringu dokázal, ale je to box, může se stát cokoliv," pronesl muž, který zatím v kariéře na titul mistra světa nedosáhl, přestože o něj dvakrát usiloval.

Právě zde lze hledat jeho jediné dvě profesionální ztráty, přemožitele má ale jen jednoho – Daniela Ponce De Leona. Mimochodem – zkušený Mexičan, který po dva týdny staré porážce od Miguela Romana ukončil kariéru, je stejně jako Rigondeaux levák. Poradí si Kokietgym s tímto faktem napotřetí lépe?

To můžete sledovat v přímém přenosu na stanici Sport2 v sobotu odpoledne v příjemné čase od 15:00 hodin. V rámci přenosu se můžete těšit ale i na další výše zmíněné hvězdy.

Cou Š'-minga čeká první titulový souboj, když se v duelu o volný Mezinárodní titul WBO v muší váze utká s Kolumbijcem Luisem De la Rosou (23-1-3). „Je si s sebou hodně jistý. Nemyslím si, že je jeho sebedůvěra na místě," pronesl neznámý bijec, který poprvé vytáhne kvůli zápasu paty z Kolumbie.

Rigondeaux a KokietgymRigondeaux a Kokietgym„Jedná se o můj první titulový milník," nechal se slyšet jeho soupeř, který už zjevně urovnal vztahy se svým koučem Freddiem Roachem. Toho totiž před zápasem s Jesusem Ortegou naštval špatnou životosprávou, včetně pojídání čokoládové tyčinky místo lapování těsně před duelem. „Cou je ve skvělé kondici a už se nemůžu dočkat, až to dokáže v sobotu večer," usmíval se tentokrát zkušený trenér.

V titulovém souboji – o pás NABF a NABO v super střední váze – se představí také mexický talent Gilberto Ramirez Sanchez, který vedle ostatních hvězdiček Top Ranku působil na tiskovce jako George Muresan ve filmu „Můj obr" vedle Stevena Seagala. Sanchezovým soupeřem ale nebude legendární akční hrdina, ale Australan Junior Talipeau (20-1-2).

Znalci boxu se pak jistě těší také na výkony Tsa (13-0), jehož schopnosti prověří Indonésan John Bajawa (12-6), a Mechonceva (3-0). Olympijskému vítězi z Londýna se postaví v duelu neporažených polotěžkých vah Filipínec Mike Mirafuente (2-0).

Tak co, bude to skutečně „Noc šampionů"? Současných i těch budoucích?

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze