Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ostrovní derby o všechno: Froch chce ztrestat osamělého Grovese!

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Froch vs. Groves / zdroj foto: www.boxingscene.comLONDÝN – Alespoň malou útěchou pro zklamané britské fanoušky po oznámení definitivního zrušení zápasu mezi Haye-Fury budiž již dnes večer jiné ostrovní derby dvou absolutní světových špiček. Možný britský šlágr roku obstarají mistr světa IBF a WBA v super střední váze Carl Froch a jeho neporažený krajan George Groves.

A boxerský svět se ptá: Dojde o manchesterské noci k výměně stráží na pozici nejlepšího britského bojovníka napříč vahami současnosti, nebo Froch přece jen potvrdí papírové předpoklady a přiblíží se vysněné odvetě s André Wardem?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tak, či onak žije tímto duelem bez přehánění celá Británie. Že se jedná o naprostou událost víkendu ostatně napovídá bombastické předzápasové dění. Vždyť lístky na tento duel se vyprodaly v rekordně rychlé době během pár hodin. Oba boxeři mají za sebou nesčetně besed v televizích, rozhovorů pro média rozdali možná více než Mayweather s Alvarezem před svým šlágrem v září.

Froch vs. Groves / zdroj foto: www.boxingscene.comBěhem tiskových konferencí si pak oba borci slibují vzájemné ukončení kariér. „Groves zažije to, čemu se říká vysoká škola boxu. Boxoval jsem s každým, kdo v této váhové divizi za něco stojí, zatímco on mlátil pouze pytle. Bude to pro mě snadná záležitost," shrnul ve středu v jednom souvětí veškeré předzápasové řeči šestatřicetiletý Froch, který si poté při pohledu z očí do očí neodpustil vůči svému soupeři daleko peprnější výrazy.

„Chlapče," pronesl Groves při jejich face to face. „Neříkej mi chlapče. Trochu respektu. Jsi směšný, trapný, ubohý. Mimochodem, blíže než nyní se k mým titulům nepřiblížíš," kontroval šampión přezdívaný „Kobra" a následně dodal: „Smrdí ti z huby!" Načež se Groves otočil a odešel.

Pro něj je to po všech stránkách v pětadvaceti letech životní duel. Bohužel pro něj se ale musí před tímto soubojem soustředit i na jiné, než trenérské věci. I když, právě kouče se tyto okolnosti týkají – problémy s dlouholetým respektovaným kouče Adamem Boothem, ve kterého údajně ztratil důvěru a má se soudit o 125 tisíc liber (podíl z 500 tisícového honoráře za souboj s Frochem).

Froch vs. Groves / zdroj foto: www.boxingscene.comK eskalaci neshod a rozchodu navíc došlo necelé dva týdny před zápasem, během úterního workoutu již vedl bijce přezdívaného „Svatý" Ir Paddy Fitzpatrick. I kvůli těmto faktorům je brán Froch jako velký favorit zápasu. Londýnský rodák je ale jiného názoru.

„Jsem hladový a v životní formě. Po sobotním večeru budeme mít nového světového šampiona. Vletím na něj od úvodního gongu, kdy mu ukážu, kdo je silnější, budu dominovat svojí zadní rukou, ve druhém a třetím kole si ho budu připravovat pro ukončení zápasu, nebude vědět, co se děje," pronesl troufale mladík, který dosud vyhrál všech svých 19 zápasů.

Patnáct z nich před limitem a jestliže Froch tvrdil, že porazil samé pytle, má také pravdu jen z části. V rekordu Grovese najdete slavný držák jménem Glen Johnson a také olympijského vítěze a další hvězdu britského boxu – Jamese DeGeala. Jejich vzájemný souboj patřil mezi to nejlepší v první polovině roku 2011.

Froch vs. Groves / zdroj foto: www.boxingscene.comA právě z tohoto duelu lze čerpat inspiraci pro Grovese. Předpoklady tvrdí, že Froch bude jako tradičně boxovat s rukami dole a bude využívat především svého rychlého a silného jabu a v defenzivě spoléhat především postřeh. Jeho rival proto musí být – jak sám pronesl – hodně aktivní, protože jestli někde má šampión slabinu, pak právě v obraně.

Pokud se ale Grovesovi nepodaří Frocha v první polovině zápasu seknout, bude jeho šance na vítězství menší a menší. Tak alespoň mluví papírové předpoklady, které se ale ne vždy naplní. Navíc Froch nemládne a například v posledním souboji s Mikkelem Kesslerem měl v závěrečných kolech zjevné kondiční problémy.

Právě dánský Viking ale paradoxně více věří Grovesovi, se kterým spároval před soubojem s Frochem, kterého ale – aby těch paradoxů nebylo málo – pojí se šampiónem přátelský vztah. Mladý Brit navíc kromě zákulisní síly Bootha ztratil spojence i v tréninkovém parťákovi ze stejné formace Davidu Hayem.

Froch vs. Groves / zdroj foto: www.boxingscene.comAktuálně sice patří pod křídla Eddieho Hearna, jenže ten zastupuje také Frocha a přestože bývají manažeři často před zápasy svých svěřenců nestranní (alespoň naoko), tentokrát Hearn dává všem najevo, že jeho koněm je Froch. „Ztratil jsem podporu v Hayem, jsem proti dvojici Hearn-Froch, ale co. Nejsem první odepisovaný boxer, který překvapil. Nebojím se, i když jdu proti všem," dodal londýnský talent.

Naplní svá slova v ringu, nebo bude slavit favorizovaný Froch? To zjistíme krátce před půlnocí, celkově hodně zajímavý galavečer z Manchesteru žádná česká televize nevysílá. Tip autora? Vítězství Frocha na body, nebo knockoutem v pozdějších kolech.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Froch vs. Groves / zdroj foto: www.boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze