Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Poslední (druhá) šance pro Solise. V utajovaném souboji s Thompsonem!

  • Napsal Antonín Vavrda

Zleva: Odlanier Solis a Tony Thompson při váženíZleva: Odlanier Solis a Tony Thompson při váženíANTALYA – Podruhé stanou v ringu proti sobě Kubánec Odlanier Solis (20-2) a Američan Tony Thompson (39-5). Ve hře bude pozice v ratingu organizace WBC a její pás Severoamerického šampiona, který dovedl ke světové titulové šanci Chrise Arreolu, nebo Deontaye Wildera.

Kde kdo by čekal, že boj o takto prestižní pás bude vysílán do desítek zemí světa, fanoušci z celé planety budou mít k dispozici hlasy obou aktérů minimálně z tiskové konference, chybět nebudou ani snímky z otevřeného tréninku. To by ale akci nesměl pořádat jistý Turek jménem Ahmet Öner.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Bude to oslava boxu. Chceme tímto večerem, kde budou ve hře čtyři různé varianty titulů WBC, vzdát hold zemřelému šéfovi federaci Josému Sulejmanovi. Vždy chtěl expandovat tímto směrem a jsem rád, že jeho syn Mauricio jde v jeho stopách," řekl kontroverzní promotér serveru Fightnews.com.

Tím ale veškerý zmíněný hold a propagace z jeho strany končí. Jako kdyby se bál další ostudy, jako kdyby chtěl co nejmenší pozornost v očekávání věcí příštích. Jeho BoxArena Promotions už zažila lepší období než nyní, jeho dva největší koně – Selcuk Aydin i Odlanier Solis totiž místo úspěchů sbírají raději dolary na svých bankovních účtech.

Kariéra prvně jmenovaného je již téměř jistě v koncích, v lehkém velteru i velteru je příliš mnoho daleko lepších dravců, nad tím druhým se pomalu ale jistě smráká. „Všechno, nebo nic. Tony je přesně ta prověrka, kterou Odlanier potřebuje. Před rokem to nezvládl, pokud to nezvládne podruhé, je konec. Investoval jsem do toho kluka opravdu hodně peněz a času, teď je na čase, aby splatil důvěru," dodal Öner.

Je otázkou, zda čtyřiatřicetiletému Kubánci vlastně o něco podobného jde a zda svého manažera nebere jen jako hodnou „dojnou krávu", ze které vyždímá, co se dá a pak prostě a jednoduše skončí. Jinak si totiž jen stěží lze vysvětlit fakt, že bijec, který dominoval v amatérské ringu a v trénincích stále předvádí neskutečné výkony, působí v zápasech jako kdyby spadl doprostřed ringu odněkud z vesmíru, či párty a vlastně tam ani být nechtěl.

„Ta ztráta ještě teď bolí. Jsem šťastný, že jsem dostal konečně šanci znovu s ním bojovat," řekl na vážení Solis. Nakolik myslel svá slova vážně, je otázka. Na váze mu totiž ukázala ručička 123,4 kg, což je nejvíce v jeho kariéře.

Proti němu navíc bude stát z tohoto pohledu nejspíše nejtěžší možný soupeř. Thompson není žádný rváč, žádný technik, který by protivníka vyburcoval k tomu nejlepšímu, co v něm je. Jenže právě v tomto ohledu je pro kohokoliv extrémně nebezpečný.

Svého soupeře totiž dokáže dokonale ukolébat a postupně zvyšovat aktivitu a tempo a než se favorit naděje, je konec a on prohrál. Přesně ve stylu své přezdívky „Tygr". Ostatně výčet jeho soupeřů a těch, které dokázal porazit, je jednoduše impozantní, pokud si uvědomíme fakt, že už třiačtyřicetiletý rodák ze Silver Springs začal boxovat až krátce před třicítkou, nemá téměř žádnou amatérskou kariéru a mezi profíky jej dokázal zbít de facto jen ukrajinský obr Vladimir Kličko.

Dokáže Thompson stejně jako Priceho podruhé zaskočit také Solise a dostane ještě jednu, třetí šanci a boj o titul mistra světa? „Nakopu mu zadek, stejně jako minule," pronesl suše Američan, který navážil 118,3 kg. Mnoho fanoušků si jistě daleko více přeje, aby svá slova naplnil on, než vítězství vyčichlému a nenaplněnému kubánském talentu.

Na galavečeru, který bude vysílat britská verze Eurosportu a který byl třikrát odložen a dvakrát se měnilo místo konání, se představí ještě dalších osm bojovníků včetně českého rváče Lukáše Skirci (1-3). Ten si střihne odvetu s domácím „talentem" Mohamedem Al Zeinem (4-0).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze