Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Preview: Královna se může stát nesmrtelnou, další zkouška pro Joshuu

  • Napsal Antonín Vavrda

Braekhusová vs. Habazinová / zdroj foto: Boxingscene.comBraekhusová vs. Habazinová / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Nejen superzápasem Floyd Mayweather vs. Marcos René Maidana je živ tento víkend boxerský fanoušek. Několik zajímavých soubojů bude ke shlédnutí také v jiných koutech světa, respektive Evropy. Kde?

MANCHESTER ARÉNA, MANCHESTER, VELKÁ BRITÁNIE

Anthony Joshua (7-0) vs. Konstantin Airich (21-2-9)

Další prověrkou pro posledního olympijského šampiona v těžké váze Joshuu v cestě mezi světovou elitu bude německý buldok Airich. O tom, kdo je favoritem klání, není třeba pochybovat, otazníky visí nad formou hostující bojovníka.

Pětatřicetiletý veterán s kazašskými kořeny do letošního jara kvůli vleklým zdravotním problémům neboxoval, od dubna ale stihl odboxovat čtyři zápasy, ze kterých dva (s horšími soupeři) vyhrál a dva prohrál. Zajímavostí budiž, že naposledy padl na konci července s Denisem Bachtovem, který prověří schopnosti Joshuy za měsíc v londýnské O2 Aréně.

Ten by měl být ve vrcholné formě, vždyť srpen strávil v rakouském kempu Vladimira Klička. „Bylo skvělé být součástí této rodiny. Přišlo mi, že do ní skutečně patřím. Byla to pro mě velká škola, přece jen Vladimir je deset let šampionem. Mám na čem pracovat. Myslím si, že jsem dostatečně talentovaný, abych se stal mistrem světa, ale pak je třeba mít pořád motivaci pracovat, abyste si svojí pozici udrželi. Boxerská kariéra je běh na dlouhou trať," nechal se slyšet obrovitý Brit.

Pravdivost svých slov může potvrdit již dnes večer, coby poslední předskokan pro hlavní tahák manchesterského večera. V tom se přestaví Scott Quigg (28-2) a Stephane Jamoye (26-5), kteří si to rozdají o světový titul WBA v super bantamové váze a také o šanci si to rozdat ve sjednocujícím souboji s mistrem světa IBF Carlem Framptonem.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

TAP 1, KODAŇ, DÁNSKO

Cecilia Braekhusová (25-0) vs. Ivana Habazinová (13-1)

Další zápasy / zdroj foto: Boxingscene.comDalší zápasy / zdroj foto: Boxingscene.com

Jak řekla, tak nyní má šanci udělat. Norská „královna" světového boxu Braekhusová může večer potvrdit svojí pozici také ziskem posledního titulu mistryně světa top čtyř organizací, který ji v seznamu chybí – IBF. Stačí maličkost – porazit současnou šampionku této federace, čtyřiadvacetiletou Chorvatku Habazinovou.

„Jménem IBF bych chtěl popřát v tento den oběma talentovaným ženám hodně štěstí a zároveň jim pogratuovat k dosáhnutí tohoto výjimečného momentu jejich kariér. Obě pracovaly tvrdě, zaslouží si to," vzkázal do dánské metropole prezident IBF Daryl Peoples.

Večer v Kodani bude ale zajímavý také pro české fanoušky boxu. Představí se na něm také totiž dva tuzemští bojovníci. Michal Vosyka (2-1-12) se pokusí zaskočit v super střední váze nováčka Landryho Koreho (1-0), velezkušený Tomáš Mrázek (9-6-47) chce zaútočit proti sebestřednému švédskému obrovi Adrianu Granatovi (4-0) na desáté profesionální vítězství kariéry.

Rozhodně není bez zajímavosti, že po něm prověří Granata britský veterán Danny Williams (46-23), kterého loni v prosinci práce Mrázek dokázal porazit v pražské Lucerně.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze